VIDEO: "airBaltic" sveiciens Latvijai Lāčplēša dienā

Portāls nra.lv 11.nov 2019
 
Ekrānšāviņš no video
Pirmdien, 11.novembrī, Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena. Īpašu sveicienu par godu notikumam izveidojusi nacionālā aviokompānija "airBaltic".
"No sirds lepojamies pacelt Latvijas karogu augstu debesīs ik dienu! Sveicam un godinām latviešu tautu Lāčplēša dienā," raksta aviokompānijas pārstāvji.

Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra - datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis - lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.

Ar 1919.gada 11.novembri simboliski tiek datēta arī Latvijas valsts apbalvojuma - Lāčplēša Kara ordeņa - izveide. Lāčplēša Kara ordeni, kura devīze ir "Par Latviju", piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā tika pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Gribētos lai tā kopība sāktos ģimenē, diemžēl kamēr ģimenes galva Mob tel vakarā neatstās vestibilā, nebūs ģimeņu un Latvijas kopā, jo kopība iet no ģimenes kopā, nevis katrs ģim loceklis ar Mob savā kaktā, būsim Lāčplēša savās mājās un Dievs dos!

11.novembris 2019 Atbildēt

Šamējiem Instrumentu letiņiem, brīvības vietā labāk piestāvētu naudu, naudu. naudu, Money, Money, Money. Viņiem nekāds svētums preT BrīvībU, Latviju nav.

12.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:06

Jaunākās diskusijas