Vai sīknaudas gals tuvojas? Veikalā Siguldas novadā nepieņem centus

tautaruna.lv 26.okt
 
Lauris Aizupietis/F64
Siguldas novada Allažu ciema iedzīvotāja neizpratnē, kāpēc vienīgajā ciema veikalā veikalnieki nelabprāt pieņem sīknaudu, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Gunta no Allažiem ziņo par, viņasprāt, nepieņemamu komercpraksi vienīgajā ciema tirgotavā.


"Pirms dažām dienām brālis devās uz to veikalu. Viņam veikalā pateica, ka sīknaudā - 1 un 2 centu monētās - nepieņem vairāk par 1 eiro. Pēc tam es devos uz to veikalu. Man pateica, ka nepieņem vairāk par 50 centiem 1 un 2 centu monētās. Negribīgi paņēma pēc tam, kad pateicu, ka tā ir mana pēdējā nauda. Ko darīt cilvēkiem, kam tā ir pēdējā nauda? Kā viņiem norēķināties?" pauž Gunta.


Veikala pārdevēja gan nenoliedz, ka reizēm sīknaudu nepieņem. Īpašniekam, mainot sīknaudu bankā, esot jāmaksā liela komisijas maksa.


Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs uzskata, ka apgrozībā ir pārāk daudz 1 un 2 centu monētu, kas apgrūtinot dzīvi veikalniekiem.


"Atsakās pieņemt, jo šobrīd bankām ir ļoti dārgi tarifi. Lai samainītu monētas, var pat nākties samaksāt trešo daļu vērtības. Šobrīd, kad trūkst darbaspēka, veidojas rindas, negribas ķēpāties ar sīknaudu," pauž Danusēvičs.

Jāpiebilst, ka sīkāko monētu apriti līdz minimumam samazinājušas tādas Eiropas Savienības valstis kā Beļģija, Somija un Nīderlande. Diskusija par 1 un 2 centu monētu izņemšanu no apgrozības sākusies arī Latvijā.

Avots

Komentē 6

 
Anonīms
 

Latvijai noteikti vajag pievienoties šim pārtikušajām valstīm,ja ne ar dzīves līmeni tad vismaz ar mazo centiņu atņemšanu tiem ,kas skaita katru sīko monētiņu.

26.oktobris Atbildēt

Jebkura naudas vienība ,kas pieņemta ,kā maksāšanas līdzekli ES ir likumīga nauda un to ir jāpieņem visiem,kas tirgojas un lieto naudu kā maksāšanas līdzekli. Filmējiet un sūdzieties, ka netiek pieņemta nauda.

26.oktobris Atbildēt

Ogrē arī maximà nekad negrib pieņemt siknaudu

26.oktobris Atbildēt

Bet daudzos veikalos un tirgū pārdevējas nelabprāt nogriež mazu desas vai gaļas gabaliņu. Es dzīvoju viens, un cenšos nepirkt šadus izstrādājumus lielākus par 100 gr, jo jau pēc 3 dienām tie ledusskapī paliek slideni un ar kaut kādu piegaršu. Un šodien man viena pārdevēja Vecmīgrāvī Maximā atteicās nogriezt gabaliņu no Krakovas desas! Nu bet riktīga cūka! Man jāņem vairāk, nekā es varu apēst. Kāpēc?

26.oktobris Atbildēt

......sen to vajadzētu darīt, sevišķi tirgos, kuros ir jātirgojas , bet ne sīknaudu jāskaita, progresijas noapaļošanā, vai uz augšu, vai uz leju ! Nevienā pasaules valstī tirgos ar sīknaudas skaitīšanu nenodarbojās !!!

27.oktobris Atbildēt

Mūsu valstī ir vislielakā nekārtība visās vietas

27.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:47

Jaunākās diskusijas