VIDEO: Vecāki šokēti - bērnudārzā Siguldā bērni dzer ūdeni no krāna

tautaruna.lv 4.okt 2019
 
F64
Pēc skandāla Siguldas bērnudārzos, kad vairākiem audzēkņiem tika konstatēta smaga saslimstība ar zarnu nūjiņas izraisītu infekciju, bērnu vecāki ir kļuvuši īpaši modri. Viņiem radušās aizdomas par vēl kādu apdraudējumu veselībai, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
Vairāku bērnu vecāki ir neapmierināti, ka viņu atvases bērnudārzos dzirda ar krāna ūdeni.

"Esmu pamanījis, ka PII “Tornīši” vairs bērniem nav pieejams dzeramais ūdens un šobrīd bērni lieto uzturā ūdeni no krāna. Bērnudārzā par šo nav pilnīgi nekādas informācijas, un liekas, ka tas tiek slēpts no vecākiem. To uzzināju, kad bērns mājās izstāstīja. Nevar arī nekur redzēt ūdens analīžu rezultātus, kādu ūdeni bērni lieto un vai to vispār drīkst lietot bērnu uzturā?" pauda kāda bērna tēvs.

Bērnudārza vadītāja apliecina, ka tiešām lieto dzeramo ūdeni no krāna. Šādu lēmumu pieņēmusi, jo dārziņā bērnus audzinot dzīvot un domāt videi draudzīgi, lai pēc sevis radītu pēc iespējas mazāk atkritumu. Zinot, cik lielu ļaunumu dabai nodara plastmasa, nolēmusi atteikties no ūdens plastmasas fasējumā. Pirms pieņemt šādu lēmumu, lūgusi “Bior” veikt ūdens analīzes. Vien tad, kad tika apstiprināts, - ūdens no krāna atbilst visām prasībām, sāka savā iestādē krāna ūdeni lietot uzturā.

Avots

Komentē 3

 
Anonīms
 

Un kas tur tik briesmīgs - dzert krāna ūdeni? Mēs arī mājās dzeram un visi dzīvi.

Tā atkritumu kalnu radīšana ar plastmasas pudelēm ir jāizbeidz. Katrs otrais pērk ūdeni veikalā arī mājām un domā, ka dabūjis superīgāko ūdeni, kas nav pat tuvu patiesībai.

4.oktobris 2019 Atbildēt
aha

kad mēs augām, tādu plastmasas pudeļu nemaz nebija, un visi dzēra krāna ūdeni! Starp citu, vai tajā plastmasas pudeļu ūdenī nav plastmasas mikrodaļiņu, par kurām tagad tā uztaucas?

4.oktobris 2019 Atbildēt

Ak dies, kāda traģēdija, sterilie bērniņi dzer nedezinficētu, nefiltrētu ūdeni. Skat vēl dzīvot iemācīsies neievīstīti vatē...

6.oktobris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:45

Jaunākās diskusijas