VIDEO: Latvijā pazīstama rakstniece nonākusi bezpalīdzīgā stāvoklī

tautaruna.lv 13.sep 2019
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Par Latvijas recepšu mammu dēvētā Antoņina Masiļūne sarakstījusi vairāk nekā divdesmit recepšu grāmatas. Šobrīd Masiļūnes kundzes veselība ir pamatīgi sašķobījusies un viņas ikdiena paiet, nekustīgi guļot, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
Līdz šim 98 gadus vecajai kundzei reizi dienā nāca palīgā sociālais aprūpētājs. Liktenīgajā svētdienā pusi no dienas kundze pavadīja tualetē, nesagaidot aprūpētāja palīdzību. Aprūpētāja neesot ieradusies pat līdz nākamās dienas vakaram. Pēc šā negadījuma Masiļūnes kundzes stāvoklis strauji pasliktinājās.

Pirms diviem gadiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis Masiļūnes kundzei pasniedza Trīs Zvaigžņu ordeni. Pēc četrām slimnīcā pavadītām dienām ordeņa virsniecei pienākas aprūpe trīs reizes dienā. Ja sirmgalve vēlas padzerties jebkurā citā laikā, viņai atliek palikt gribot. Ar saviem spēkiem ir par maz, lai slāpes remdētu.

Masiļūnes kundzei Latvijā neesot neviens rada. Šķirtenis dēls pirms vairākiem gadiem miris. Aija ir sirmgalves dēla drauga sieva. Pati dzīvo citā Rīgas daļā un nevar katru dienu izrauties no darba, lai kundzi aprūpētu. Sieviete komunicējusi ar sociālo dienestu, lai sirmgalvi iekārtotu pansionātā, taču tika atraidīta.

Kā atklāj Rīgas sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis, gultas vieta pieklājīgā pansionātā maksā no 700 eiro. Ar Masiļūnes kundzes pensiju tam nepietiek, tādēļ viņai nekas cits neatliek kā gaidīt, kad pienāks viņas kārta doties uz pansionātu, ko viņa var arī nesagaidīt.

Avots

Komentē 12

 
Anonīms
 

ES tikai nesaprotu vienu,ja Rīgā tie pansionāti ir tik dārgi,un lielas rindas,lai sagaidītu vietu,bet ir taču Latvijā daudz citu labu pansionātu,un varbūt,ka ne tik dārgi.Vai tad tik tiešām tik slimam un vecam cilvēkaam nevar mūsu zemē atrast vietu,kur viņa varētu pavadīt savas vecumdienas ,siltumā un aprūpēta.Kur Labklājības ministrija ar visiem saviem dienestiem? Kas notiek Latvijā???

13.septembris 2019 Atbildēt

Tagad ir tādi laiki pienākuši kad tu kā cilvēks nevienam vairs neesi vajadzīgs, ja par sevi nespēj parūpēties.Suņi un kaķi ir svarīgāki par cilvēkiem,jo tiem vieta atrodas.

13.septembris 2019 Atbildēt

Drausmīgi,ja tāda dzīve.Savā sētā tiec izrādīts ar visiem inkontinences līdzekļiem un biedējošu stāstu par sapūšanu gultā...brrr...kur kaut 1 gr. kultūras?

13.septembris 2019 Atbildēt

Bet kam tad dziivoklis noveeleets? Tad tak jaauznjems tam cilveekam ruupes. Un var arii ievietot 1. slimniicas apruupes nodaljaa, tikai tur gan aatri aizies uz citiem mediibu laukiem. Un arii pansionaatos, augsheejais staavs saadiem cilveecinjiem domaats.

13.septembris 2019 Atbildēt

Visi pansionāti ir dārgi arī Priekulē jāmaksā pāri par 600 eiro.

13.septembris 2019 Atbildēt

Ludzā nav tik dārgs. Bet kas slimo kundzi transportēs tik tālu?

13.septembris 2019 Atbildēt

Kas notiek ar šo valsti?!No rīta lasīju,kā cietumos dzīvojas un kāda cietumnieku ēdienkarte!Vakarā jau šis raksts-kā pensionāre dzīvo!Sirds sažņaudzas!!!

14.septembris 2019 Atbildēt

Łoti labs pansionāts ir Tērvetē cena kaukut 500

14.septembris 2019 Atbildēt

Smirdīgā valsts! Riebīgie okupanti gan bāza pansionātos bez maksas

14.septembris 2019 Atbildēt

tad jau cienījamā kundze nodzīvojusi pa vieglam, ja tagad pat nav iekrājuma, lai aizbrauktu uz Šveici - prieks , protams , nav lēts, bet ja katru mēnesi 20 gadu laikā būtu nolikusi pa 50e - aizietu pie senčiem ar pašcieņu un nesāpīgi, tā lūk. No valsts gaidīt kādu palīdzību ir nesaprātīgi.

14.septembris 2019 Atbildēt

Ja Tantuks zvēriski nogalinātu pāris deputātu, pansionāts būtu bez maksas

14.septembris 2019 Atbildēt

Mm Latvija ir kolosāla. Visu mūžu strādā un nodokļos valstij atdod trešo daļu ienākumu, bet kad esi vecs vai slims, nekad nepienākas. Pašam jāmaksā par aprūpi, zālēm, nabagmāju utt.

Otrs variants ir vienkārši mirt nost. Valsts vadītāji noskatās un negrasās neko mainīt, ka tikai sev labumu raust.

Nožēlojami. Cilvēku žēl.

Cik vēža slimnieki nomiruši palīdzību nesaņēmuši? Cik cilvēki no mājas nekad netiek ārā, jo valstij invalīdi neinteresē, cik daudziem cilvēkiem jāmirst badā jo no pensijas zālēm, mājoklim un ēšanai nepietiek?

No jums noslaucīt noslauc 1/3 daļu ienākumu, pretī neko nedod. Visa Latvijā balstās ka viens nabags palīdzēs citam nabagam grūtā brīdī. Ja nav kas palīdz attā.

Kāpēc atļaujiet sevi cirpt ka stulbas aitas?

Es maksāju tādus pat nodokļus kā jūs. Lai arī mana mītnes zeme skaitās Eiropas pakaļa, es 10 gados veselības aprūpei neesmu iztērējusi nevienu centu. Izmeklējumi, ārsti, uzturēšanās slimnīcā, grūtniecība un bērna piedzimšana, operācija, ... Viss nosegts no nodokļiem ko pati samaksaju. Visas ārstu izrakstitas zāles ar 90% atlaidi.

Esot bezpalīdzīgà stāvoklī, ir valsts un pašvaldības palīdzība lai vismaz nav uz ielas jābūt un bada jāmirst.

Kāpēc jūs ļaujiet savus nodokļus izmantot korupcijas izaugsmei??

14.septembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:52

Jaunākās diskusijas