Prognozē, ka no veikalu plauktiem varētu pazust banāni

tautaruna.lv 15.sep 2019
 
Vladislavs Proškins/F64
Kā prognozē zinātnieki, straujo klimata izmaiņu dēļ pasaule varētu palikt bez banāniem, raksta "eg.ru".
Zinātnieki nākuši klajā ar skaļu, bet, viņuprāt, patiesu apgalvojumu - pēc 30 gadiem pasauli skars banānu deficīts.

Tiek skaidrots, ka kopš sešdesmitajiem gadiem banānu raža pasaulē palielinājusies, jo klimata apstākļi bija tam labvēlīgi.

Taču tagad klimats mainās ļoti strauji, pie tam uz slikto pusi, ka izpētīts - ja 2050.gadā banāni nepazudīs pavisam, tad raža satruji samazināsies.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Domāju,ka banāni nav tā veselīgākā produkcija,par kuras pazušanu no veikala plauktiem būtu jāraud.Nevienam nav noslēpums par viņu novākšanas laiku,apstrādi ar nezin ko,u.t.t.,kamēr viņi nonāk līdz patērētājiem Latvijā.Tāpat ar citiem "eksotiskajiem" augļiem.Ir taču tik daudz tepat,Latvijā, audzētu ogu,dārzeņu un augļu,kas vitamīnu,šķiedrvielu,u.c.,organismam nepieciešamo vielu ziņā pārsit eksportētos.Tā jau,protams,katra izvēle-pirkt vai nē.

15.septembris 2019 Atbildēt

nEZINU, KA IZTIKSIM BEZ BANANA, GANDRIZ GALVENAIS PRODUKTS, KA JAU BANANU REPUBLIKA

15.septembris 2019 Atbildēt

Lai ēd LV ābolus

15.septembris 2019 Atbildēt

Kāpēc parādot pirkstu ,dažs labs smejas ? Arī te rakstā ,banāns ir kā pirksts ,bet

smiekli kaut kā nenāk ,jo pamat doma nebija ,,banāns'' bet gan klimata izmaiņas. Un tad sākās ,,nolīdzināšanas process'' Pie velna banānus , mēs audzējam to un to,kas kopumā pārsit eksportētos .!Mēs neuztraucamies par cukuru un biešu audzēšanu .Neuztraucamies par linu audzēšanu ,bet produkciju ievedam . Tā var spriest par daudz ko .

15.septembris 2019 Atbildēt

Katraa otraa rakstaa piemin zinatniekus, taada sajuta ka tagad ari katrs otrais ir zinatnieks... Nezkapec nekur nepiemin zinatnieku vaardus un vinu peetijumu rezultaatus, kurus buutu iespeejams atkaartot un paarbaudiit.

16.septembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 7:17

Jaunākās diskusijas