Vīrietis atklāj, kā Siguldas slimnīcā ārste ņirgajās par viņa draudzeni

tautaruna.lv 2.sep
 
F64
Kāds vīrietis uzskata, ka viņas draudzenei Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļā nācies saskarties ar nirgāšanos un pazemojošu attieksmi.

Portālā "sudzibas.lv" vīrietis raksta tieši par konkrētas ārstes attieksmi.

"Vakarā ierodamies ar draudzeni Siguldas slimnīcā (mums bija līgums arī ar vecmāti Aiju Mikovu, kura mūs tur gaidīja), pirmais, ko satiekam, ir Sandra Kumpiņa, kura, ieraugot, ka manai draudzenei ir bijuši 2 ķeizargriezieni, iepriekš uzreiz pasaka, ka jāiet atkal uz ķeizargriezienu, pat nepajautājot mums neko, kā jūtamies utt.

Piebildīšu, ka mēs zinājām sekas, ka dzemdēt pēc 2 ķeizargriezieniem ir riskanti utt, mēs tomēr gājām uz dabiskām dzemdības, regulāri apmeklējam speciālistus, kā arī Siguldas dzemdību nama vadītāja ar savu parakstu pati apliecināja, ka varam dzemdēt. Protams, ja nekas nebūtu, tad arī izdarītu ķeizargriezienu.)


Un tā, satiekam arī savu vecmāti Aiju Mikovu, kura uzreiz mūs laipni ieaicina pirmsdzemdību telpā paskatīties atvērumu un mākslīgi nolaist ūdeņus. Tajā telpā bija arī minētā ārste Sandra Kumpiņa, kura atkārtoti skandināja, ka "ķeizars, ķeizars te būs"), piebildīšu, ka viņa pat nebija neko apskatījusi, nedz papīrus par to, ka varam dzemdēt utt..


Talāk ūdeņi tika nolaisti, protams, atvērums jau bija 4cm, līdz vajadzīgajiem 10 mēs tikām 3 stundu laikā, jo mēs ar dullu (arī iesaku dullu baluks dzemdībām) pirmsdzemdību telpā palīdzējam kā varējām draudzenei, gan psiholoģiski, gan pamasējot utt..Viss labi, bet vienalga ir tāds spiediens, ka ārste grib visu ātrak..


Pulksten 00:45 ienāk vecmāte Aija Mikova, paskatās, ka viss ir labi, ir atvērums un ejam uz dzemdību galda.


Un šeit sākās pazemošana no ārstes Sandras Kumpiņas, pie galda viņa pienāk košļājot košļeni un ņirgājoties, ka nekas nebūs, būs ķeizars, ķeizars..pazemo draudzeni psiholoģiski.

Vecmāte Aija Mikova strādā ar manu draudzeni, protams, arī es esmu klāt un mūsu dulla, viss norit ļoti labi, līdz brīdim, kad daktere Sandra Kumpiņa pagrūž vecmāti malā un sāk pildīt vecmātes darbu (ārste, kurai ir tikai viss jāuzrauga), kas manai draudzenei nepatīk, uz maniem jautājumiem, vai viss labi, ko jūs darat viņa neatbild, tikai saka, ka Tu nepiedzemdēsi utt..

Atkal vadību pārņem vecmāte Aija Mikova, kura saka, ka galviņu jau varot redzēt un bēbis ir tepat jau..atkal Sandra pagrūž malā vecmāti un saka, ka nekas neiet uz priekšu, un tas viss man draudzenei sita ārā no ritma, jo spēks viņai bija, + bēbim sirds tonīši arī labi..Māte varējām vēl vismaz 30 minūtes spiest.


Pēkšņi daktere Sandra Kumpiņa paķer vakuma sūkni (piebildīšu, mums nepajautājot, ne man, ne draudzenei vai gribam to, jo vakumu mēs noteikti negribējām) ieliek un sāk jau ar vakumu vilkt bēbi un kliedz virsū manai draudzenei. Protams, draudzene šokā, daktere nomet to sūkni un uz ķeizaru aizved.


Es jautāju, kas notiek, man viņa neko neatbild. Vecmāte Aija Mikova arī ļoti neapmierināta ar šādām darbībām, iejaukšanos dzemdību procesā no dakteres puses.


Draudzene aizvesta uz ķirurģijas telpu, un GALVENAIS, ka viņai anestēzija vēl nav iedarbojusies, bet daktere Sandra Kumpiņa jau griež vēderu, uz ko draudzene "bļauj, ko jūs darat, man sāp!", tad draudzenei tika iedota koma, ka viņa atslēdzās un bēbis izķeizarosts (Paldies Dievam sveiks un vesels).


Tālāk, otrās diena, esam jau palātā, iekārtojušies, protams, vilšanās ārstes attieksmē utt, arī vecmāte ar ārsti neapmierināta, jo piedzemdēt varējām, vajadzēja tikai laiku mazliet vairāk dot.


Bet tam visam pa virsu vēl daktere Sandra Kumpiņa ienāk pie manas draudzenes palātā un pazemo, es taču teicu, ka tu nepiedzemdēsi, jo uzreiz vajadzēja ķeizaru utt.." savā pieredzē dalās vīrietis.

Viņš uzsver, ka ir gatavs atklāti runāt par šo gadījumu.


"Esmu gatavs runāt atklāti, lai citām jaunajām māmiņām dzemdībās nebūtu jāsaskaras ar dakteres Sandras Kumpiņas pazemojošo attieksmi!"

Jau iepriekš ziņots par ārstu attieksmi pret pacientiem dažādās Latvijas medicīnas iestādēs.

Piemēram, kāda paciente vaino Stradiņa slimnīcas mediķus paviršībā un pēc notikušā vairs nekad nevēlas ārstēties Stradiņu slimnīcā.

Avots

Komentē 9

 
Anonīms
 

Neapvainojiet pieredzējušu dakteri! Bija tas gods asistēt šai ķeizargriezienā un redzēt, ka dzemde praktiski jau bija pārplīsusi. Daktere saglāb, ko var. Ko Jūs runājat, nelgas! Padomājiet par dakteres stresu, redzot šo avantūriķu darbošanos, jo par dzemdētāju jāatbild būtu viņai, ne vecmātei, ne dūlai. Paldies dakterei Kumpiņai, ka savlaicīgi pārtrauca šo slepkavniecisko procesu.

2.septembris Atbildēt

Ēzelis ar savu dullo tā samasēja, ka bija jātaisa ķeizars, masāžists hrenovs

2.septembris Atbildēt

Kaut kas te nelīmējas kopā. Ja bērnam redzama galviņa, tad bērns ir jau dzemdību ceļos. Cik zinu, tādos gadījumos jau vairs neķeizaro.

2.septembris Atbildēt

Lai glabtu bērna dzīvību ķeizero,bet ņem ārā dzemdi...Zinu konkrētu gadījumu.

3.septembris Atbildēt

Viss labi,kas labi beidzas.Mani interesē pavisam kas cits.Ko tur darīja dzemdētājas draugs?Vai viņš ir mediķis un strādā tajā slimnīcā?Tikai nerakstiet,ka viņš ir bērna tēvs un tādēļ viņam tur bija jābūt un jāiejaucas tajā procesā.

3.septembris Atbildēt

Interesanti gan, vai šis "sievietes draugs" pats sprauda un pie bērna tika ? Vai arī uzticēja šo darbiņu kādam tikpat dumjam puiškānam ? Kaut gan padebīla ir arī pati mātīte..

7.septembris Atbildēt

Lielāks idiotisms, kādu nupat lasīju, nebija sen manīts- ne preses slejās, ne citur. Raksts vīrietis, cik saprotams- bet tik "zinoši"- cik dzemde pavērusies,ka ūdeņi jānolaiž, ka "dulla"viņiem esot palīdzējusi( un ne dūla?, bet raksta, kā ir?) Un tas vīrieša kārtas pārstāvis, izskatās pats taisās dzemdēt! Tas, ka trešajās dzemdībās dzemde var pārplīst pa iepriekšējo griezumu vietu nav zināms bijis nevienam līdz brīdim, kad daktere aizveda dzemdētāju uz operācijas zāli? Tas jau ir stulbums augstākajā pakāpē, ka nekompetenti cilvēki tai nabaga grūtniecei apkārt visu laiku bijuši! Un vecmāte! Ak vai! Un tad- kurā vietā daktere pazemo un ņirgājas par dzemdētāju? Lūk to gan gribētos uzzināt gan no tā dullas apsēstā, gan no šī raksts ievietotāja un piebildes pierakstītāja! Kā jūs visi te kopā uzdrošināties šitādu safabricējumu iespiest kaitējot godīgai, savu pienākumu pildošai( vēl tādos apstākļos) ārstei?

8.septembris Atbildēt

Mana meita abus savus bērnus no Rīgas brauca dzemdēt Siguldā. Vis labi. Paldies speciālistiem un par attieksmi0.

9.septembris Atbildēt

Dažas dienas atpakaļ Siguldas slimnīcā man piedzima dēliņš. Neilgi pirms dzemdībām sanāca būt pie dakteres Kumpiņas uz konsultāciju, neko sliktu nevaru teikt. Man tika veikta apskate, viss izskaidrots... Savukārt dzemdibas pieņēma brīnišķīga vecmāte Līga Kauliņa un daktere Baiba Pūcīte, ļoti profesionāli palīdzēja mazam nākt pasaulē. (Dzemdibas bija negaidīti straujas ar specīgu asinošanu). Nodaļas kolektivs super. Ari mans vecakais dēls pirms 20 gadiem veiksmīgi nāca pasaulē Siguldas slimnīcā. Neklausieties vienu dīvaini, kura parmetumi no medicīniskā viedokļa visticamāk nav pamatoti. Ja jau tik gudrs, lai griežas tiesā, nevis kaut ko muld... atradies dzemdibu speciālists.

28.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:17

Jaunākās diskusijas