Pēc 6 gadiem Ingmārs Čaklais izstāsta patiesību par savu mīklaino pazušanu

tautaruna.lv 31.jūl 2019
 
Romāns Kokšarovs/F64
Bijušais politiķis, dzejnieka Māra Čaklā dēls Ingmārs Čaklais 2013.gadā pēkšņi aizbrauca no Latvijas. Vairāk par savu dzīvi viņš stāsta Gitas Vīksnes materiālā "Anglijā piepilda sapni par teātri" izdevumā "Privātā Dzīve".
Pēdējās ziņas par Čaklo Latvijā bija 2013.gadā, kad tika vēstīts par viņa mīklaino pazušanu. Mediji rakstīja, ka viņš vairs neieradās uz Saeimas sēdēm, telefons klusēja, visi bija neziņā. Aizaugušais mauriņš pie Čaklo mājas liecināja, ka viņš devies prom ar visu ģimeni.

Kā tagad atklāj Ingmārs, viņš jau sešus gadus ar ģimeni dzīvo Anglijā. Par aizbraukšanas iemesliem Čaklais runā izvairīgi, tiesa gan, paskaidrojot, ka tolaik izplatītās baumas par finansiālajām problēmām gan neesot bijušas patiesas.

"Tas, ka esam tieši Anglijā, zināmā mērā ir sagadīšanās. Kad nonācām pie domas, ka brauksim prom, nešķita tik būtiski, kur tieši doties. Svarīgāk bija, lai mūsu četri bērni jaunajā vietā varētu iedzīvoties pēc iespējas vieglāk. (..) Man bija svarīgi izvēlēties stabilu zemi, un Lielbritānija tieši tāda šķita," skaidroja Čaklais.

Viņš neslēpj, ka pirmos četrus gadus veltīja dzīves sakārtošanai svešā zemē. Visa ģimene ļoti labi ir apguvusi angļu valodu. Čaklais arī neslēpj, ka ar savām 4 augstākajām izglītībām viņam izdodas nopelnīt naudu, lai viņa ģimene dzīvotu ļoti labi. Tāpat viņš vada Latviešu kultūras centru Birmingemā un Mazo Birmingemas teātri.

Lai gan Čaklais Latvijā viesojas vismaz 4 reizes gadā, atgriezties uz dzīvi šeit ģimene neplāno.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Ists vīrietis, Latvijas patriots ! Izmācījies augstās skolās, kopj latvietību un rāda tautiešiem piemēru, kā rīkoties sarežģītās džives situācijās !

31.jūlijs 2019 Atbildēt

Nav jābūt nabadzīgam, izmisušam patriotam. Ja cilvēks ir veltījis laiku, spēku, lai iegūtu izglītību un valsts nevar nodrošināt pārtikušu nākotni ģimenei ar četriem bērniem, ir tikai normāli izvēlēties tādu zemi, kura to var. Šī bļaustīšanās par patriotismu ir arhaiska. Nav tiesa, ka mēs nemīlam savu dzimteni, bet apstākļi ir dažādi un varbūt daudzo aizbraucēju dēļ valdība būs spiesta padomāt par iedzīvotāju labklājību, ne tikai par savām algām un krēsliem

31.jūlijs 2019 Atbildēt

tā par to domā katru dienu un nakt`

31.jūlijs 2019 Atbildēt

... paskaidrojot, ka tolaik izplatītās baumas par finansiālajām problēmām gan neesot bijušas patiesas.

Ha, ha, kā tad ... Kurš noticēja ? Kāpēc tad viņa ģimene tik slepeni pazuda no Latvijas ? Kāpēc Ingmārs Čaklais bija spiests nolikt Saeimas deputāta mandātu ? Kāpēc bija reāls notiesājošs tiesas spriedums, ar kuru par vainīgiem krimināllietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā atzīti bijušais Saeimas deputāts Ingmārs Čaklais un viņa sieva, bijusī notāre Dace Čaklā un par labu valstij no abiem piedzīti 420 214 eiro ??? Tagad nu mazgājas balti ...

31.jūlijs 2019 Atbildēt

Kā politiķim Čaklajam bija iespēja to mainīt, bet tas nozīmētu pilnībā upurēt savu un savas ģimenes labklājību. Čaklais, kā daudzi, izvēlējās individuālu risinājumu. Individuāli risinājumi ir dažādi, bet pēc morālās skalas vienādi nosodāmi, īpaši ja bija iespēja krist kaujā par tautas labklājību. Protams, par to neviens nekad neteiks paldies, bet stāvēs rindā lai uzspļautu uz cīnītāja kapa. Tā tas ir, bet tikai tā var ko mainīt. Visa pārējā gaudošana ir liekulība, jo individuālos risinājumus izvēlas visi. Pēdējās vēlēšanās tika solīts, ka tā nebūs, diemžēl izrādījās ka solītāji nav gatavi krist uz ambrazūrām, tautas dēl, bet arī meklē savu labumu. Latvijā viss pa vecam Vieni zog, citi ņem kukuļus, citi brauc prom, pēdējiem vismaz ir cerība uz ilgtspējību, uz ko cer pirmie divi. Ka viņu mūžam pietiks?

31.jūlijs 2019 Atbildēt

Kā tur bija ar Rīgas Latviešu biedrības izlaupīšanu?

31.jūlijs 2019 Atbildēt

Tēmas autors un cīnītājs vēl nav pamodies.

1.augusts 2019 Atbildēt

Ja godīgi, izskatās, ka latvietība vairāk tiek kopta un lolota tieši svešumā, te, laikam, nolemta iznīcībai...Nožēlojami, ko nevarēja iznīcināt tā saucamajos okupācijas laikos, straujiem soļiem paliek zem paklāja brīvajā Latvija...

1.augusts 2019 Atbildēt

piekrītu ..........

6.augusts 2019 Atbildēt

super tik tā vajag rīkoties! Patriotisms ...nesaprotu to kāds iekarotājs izdomājis? Ja esi brīvs cilvēks dzīvo kur sirdij tīk un kur tevi un tavu darbu ciena,galvenais esi pats Cilveks!Jā un viss kas pazudis lai zūd ne jau es esu strādājis un pelnījis deputātu algu lai tagad ko censtos pārveidot! Atbildīgie ar pilnām mutēm kā kāmīši paslēpušies tātad par patriotismu nevar būt nekadas runas.Es cienu cilvēku kurš rūpējas par savu bērnu nākotni-----spiežu roku Cilvekam ar lielo burtu!

22.augusts 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:13

Jaunākās diskusijas