Aculiecinieks šokā: Vai Rīgas centrā ir brīvi pieejamas "narkotikas"?

tautaruna.lv 10.jūl
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Kāds aculiecinieks ziņo par Rīgas centrā augošām kaņepēm, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
“Rīgas centrā ieraudzīju kaņepes, kļuva nedaudz dīvaini, jo Latgalē pensionārei policija iznīcina visu lauku, jo esot aizdomas par narkotikām, bet te Rīgas centrā mierīgi katrs garāmgājējs var noplūkt sev pa stādiņam, vai par šo ir jāziņo policijai?” raidījumā vērsies kāds aculiecinieks.

Augi tiešām ir Rīgas centrā, teritoriju no ielas atdala sēta, un tajā notiek būvdarbi.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē norāda, ka par šādām situācijām uzreiz ir jāziņo, un arī tagad inspektori jau bijuši konkrētajā vietā, un augi nosūtīti ekspertīžu veikšanai.

"Kaņepes var augt tikai dabā, tās ir aizliegts audzēt siltumnīcā un zem plēves, ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd ir mainījušies laikapstākļi, ir kļuvis karstāks, var būt iespējamība, ka šīs kaņepes satur narkotisko vielu, jo to rada siltums.
Kaņepes var audzēt, bet tikai zem klajas debess, un īpašniekam jārēķinās, ja būs aizdomas, ka kaņepes satur narkotiskas vielas, augi var tikt izņemti un pārbaudīti. Ja ekspertīzē tiek atklāta narkotisko vielu klātbūtne, tad zemes īpašniekam, valdītājam vai pārstāvim tiek piemērota kriminālatbildība," skaidroja Irina Maistruka, VP Rīgas reģiona pārvaldes inspektore.

Avots

Komentē 1

 
Anonīms
 

Ak dievs tēvs apžēlojies, kas par tumsonību. Kaņepes izsenis ir augušas un audzētas Latvijā, līdz 20.gs. tā ir bijusi viena no tautsaimniecības pamat nozarēm, eksporta prece. Kaņepes tika izmantotas tekstilizstrādājumu ražošanā, virvju, auklu ražošanā, viens no labākajiem dabīgajiem materiāliem šajā ziņā. Kaņepju sēklas ir lielisks nepiesātināto taukvielu avots, bagāts ar vitamīniem un minerālvielām. Visi ir dzirdējuši par kaņepju sviestu. Kaņepju aizliegums ir cēlies ASV, kur kokvilnas rūpnieki 20.gs. pirmajā pusē konkurences mazināšanai panāca to, ka valdība aizliedza audzēt kaņepes sakarā ar to, ka it kā tās saturot narkotiskas vielas. Kaņepes nav marihuāna. Un ja arī būtu. Nav neviens medicīniski pierādīts gadījums, kad marihuāna būtu izraisījusi nāvi. Teorētiskais daudzums, kas būtu jāuzņem, ir aptuveni no 1-4kg (!) Savukārt alkohols, kurš ir legālā narkotika, katru gadu nogalina ap 3M cilvēku pasaulē. Spriediet paši.

10.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:54

Jaunākās diskusijas