FOTO: Gluži kā sniegs! Iedzīvotājus Latvijā pārsteidz stipra krusa

tautaruna.lv 4.jūlijs 2019, 15:42
 
REUTERS/ SCANPIX
Lai gan līdz tādiem apmēriem, kā krusa šonedēļ piedzīvota Meksikā Latvijai vēl tālu, tāpat atsevišķās mūsu zemes vietās šodien iedzīvotājus pārsteigusi stipra krusa.
Kā liecina attēli, kas publicēti sociālajos tīklos, tad šorīt Latvijā ne vien novērots ūdensstabs, bet arī piedzīvota pamatīga krusa. Piemēram, Vidrižos krusas graudu bijis tik daudz, ka zeme bijusi gluži balta.

Ekrānšāviņš no facebook/ L.Zamze

Jau vēstīts, ka sinoptiķu prognozes liecina, ka rīt Latvijā gaidāmas pamatīgas vēja brāzmas. Ziņu aģentūra LETA informē, ka piektdienas vējš, kas jūrā var sasniegt vētras spēku, radīs postījumus jūras pludmaļu infrastruktūrai Kurzemes un Vidzemes piekrastē, tai skaitā Rīgā, liecina sinoptiķu prognozes.

Piektdien atklātā jūrā pie Kurzemes, pēcpusdienā un naktī uz sestdienu arī Rīgas līcī gaidāmi līdz trim metriem augsti viļņi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā pieejamās prognozes.

Krasta eroziju un postījumus pastiprinās augsts ūdens līmenis, visvairāk - līdz 70 centimetriem virs vidējā - ūdens līmenis pakāpsies Vidzemes piekrastē.

Piektdien Ziemeļkurzemes piekrastē, pēcpusdienā un vakarā arī Vidzemes piekrastē gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 25 metriem sekundē.

Bangainā jūra var aizskalot soliņus, laipas, ģērbšanās kabīnes un pārvietojamās tualetes, kā arī radīt citus postījumus pludmalēs.

Citviet Latvijā galvenie vēja postījumi būs lūzuši koki, kas aizšķērsos ceļus un pārraus elektrolīnijas.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:49

Jaunākās diskusijas