"Man bērns nomira"; sieviete dalās ar briesmīgu atgadījumu Rīgas Dzemdību namā

tautaruna.lv 30.jūnijs 2019, 10:51
 
F64
Kāda sieviete portālā "sudzibas.lv" raksta savu stāstu, lai palīdzētu topošajām māmiņām, kurām ieplānots ķeizargrieziens.

Sieviete raksta, ka viņai ir 43 gadi un bērniņš bija ļoti gaidīts un plānots.

Sieviete raksta, ka 36.grūtniecības nedēļā ārste viņai pateica, ka būs nepieciešams ķeizargrieziens.

Ierodoties Dzemdību namā paredzētajā laikā ārste, sasaucot konsīliju, sāka sievieti atrunāt no ķeizergrieziena, uzsverot, ka viņa tomēr var dzemdēt pati.

Ārstu spiediena rezultātā sieviete atteicās no ķeizargrieziena un devās prom no Dzemdību nama, lai dotos uz Stradiņu silmnīcu.


"Bijām slimnīcā plkst. 2.30, ārste mani apskatīja, bija 2 pirkstu atvērums, izlaida ūdeni, kas bija palicis, ūdens bija jau dzeltens, paklausījās toņus un palaida uz palātu. 17.00 vēlreiz klausījās toņus, tie bija normāli, manas kontrakcijas bija katru 8. minūti. Tā teica daktere un izlēmām gaidīt vēl līdz 18.

Kad atkal sākām klausīties toņus, tie vairs nebija dzirdami, man ātri taisīja neplānoto ķeizaru, bet bērns jau bija miris.

Izrādās, ka bērnu es pārnēsāju. Ja man taisītu to plānoto ķeizaru, mana meitiņa tagad būtu dzīva," stāstā dalās sieviete.

Tikmēr komentāros sievietei iesaka vērsties Veselības inspekcijā, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Situāciju komentējis arī Rīgas Dzemdību nams.

"Klīniskā situācija (piemēram, augļa guļa, augļa labsajūta, placentas novietojums, mātes blakus saslimšanu paasinājums un daudzi citi faktori) grūtniecības laikā var būtiski mainīties, un līdz ar to mainās arī grūtniecības atrisināšanas taktika. Ir situācijas, kad optimālais vai pat vienīgais iespējamais grūtniecības atrisināšanas veids ir ķeizargrieziena operācija, bet situācijai mainoties, ja iemesli, kuru dēļ operācija bija pamatota un nepieciešama, vairs nepastāv un ķeizargrieziena operācijai indikāciju vairs nav - ārsti var pieņemt lēmumu operāciju atcelt par labu vaginālām dzemdībām. Tā kā ķeizargrieziens ir nopietna operācija ar daudz lielāku potenciālo dzemdību un pēcdzemdību sarežģījumu iespējamību, to neveic vienkārši tāpat plāna kārtā, bez klīniski pamatotām indikācijām. Mātes un augļa stāvoklis dzemdību laikā tiek rūpīgi uzraudzīts un noviržu gadījumā operāciju neatliekamā kārtā dzemdībās var veikt jebkurā dzemdību etapā.
Arī šajā gadījumā paciente pēc visu nepieciešamo izmeklējumu veikšanas apmierinošā stāvoklī tika izrakstīta no stacionāra, jo vairs nepastāvēja iemesli, kuru dēļ tika sākotnēji nozīmēta plāna operācija. Pēc izraksta grūtniecības tālāku uzraudzību veic ambulatorās aprūpes sniedzējs - ārsts , ginekologs, pie kura grūtniece ir uzskaitē," teikts Dzemdību nama komentārā.

Jāpiebilst, ka pacienti ik pa laikam sūdzas par medicīnas personāla attieksmi un apstākļiem Latvijas slimnīcās. Piemēram, nesen kāda cita sieviete sūdzējusies par apstākļiem Rīgas Dzemdību namā.

Avots

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Man tieši tas pats Stradiņos novilka līdz rītam , kamēr meitiňa bija mirusi un tad vêl lika pašai dzemdēt.

30.jūnijs 2019, 23:59 Atbildēt
Ivo

SLEPKAVĪBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1.jūlijs 2019, 0:14 Atbildēt

Mūs izglāba mana ginekologe,kurai aizsūtīju sms,lai mani glábj,lai gan tajā diena viņai dezura nebija,viņa pametusi pieņemšanu ar astoņām sievietēm un nesusies mūs glābt.Man bija nozīmēts ķeizars,bet ūdeni nogāja dažas dienas pirms paredzētàs operacijas,dezurarste pateica,ka nakti ķeizaru man netaisoties veikt,lai es gaidu ritu,jo operbloka personālam esot ari jaatpusas,tad sanāk ka nakti ķeizarus netaisa,vai kā to saprast.Nakti kontrakcijas jau gāja ik pa trim minūtēm,uz rita pusi jau ik pa minutei,dezurarste atnāk paskatās un izkliedz slikta dzemdētāja,jo atvērums nulle.Man dabīgās dzemdibas mugurkaula pataloģijas dēļ nozīmētu kāju paralīzi,bet kuru tas interese,dzemde ka gribi..sapratu ka zaudēšu bērnu un rakstīju savai arstei sms,lai mús glábj,viņa paguva atbraukt un veikt keizargrieziena operaciju,paldies viņai,vienmēr būšu viņai pateicīga.

Bērns bija sasmacis,neiznesats ,loti maziņš gan svara ,gan auguma,dabīgās dzemdibas visticamāk nemaz nebūtu parcietis.Mums paveicās,bet citreiz var nepaveikties..tādēļ nemūžam vairs cita grūtniecība,vienkārši mediku attieksmes dēļ..

1.jūlijs 2019, 13:29 Atbildēt

Man paldies Dievam mana ārste mūs izglaba,vienmēr būšu viņai pateicīga.Man nakti nogāja ùdeņi,uzņemšanà dežūrārste pateica,ka pat netaisās man taisīt ķeizaru,lai gan bija nozīmēts,dabīgās dzemdibas man nozīmētu kāju paralīzi,mugurkaula pataloģijas dèļ,bet kuru tas interese..dzemdè kā gribi..Atnāk paskatās,ka atvērums nulle,kontrakcijas ik pa trim minūtēm,uzkliedz ka slikta dzemdētāja un aiziet.Atnāk otrreiz un pasaka,ka uz ķeizaru varu cerēt nākamajā rīta ap pulkst9,jo personālam operbloka esot ari jaatpùšas.Tad sanāk,ka nakti slimnīcā ķeizarus netaisa vai kā?Kontrakcijas jau gāja pa minūtēm,man likās ka sledzos nost,sakopju spēkus,un aizsūtīja savai ginekologi SMS,lai glābj mani.Nu tad viņa ari glába,pametusi pieņemšanu ar astoņām sievietēm,nesusies šurp un man veica operaciju,(viņa ari šajā slimnīcā strādā uz dežùrám),bet tajā diena nebija viņas maiņa,keizaru veica 10:40,vairak ká 12 stundas es biju nomocita ar ceribu ka dzemdesu pati.Mūs abus izglāba dažas minūtes,bērniņš jau bija sasmacis.Kā man vēlāk cits ārsts pateica bērns dabīgās dzemdībās nemaz nebūtu izdzīvojis,jo bija neiznesats un loti maziņš.

Šoreiz man paveicās,bet citreiz var nepaveikties..tādēļ nemūžam vairs otra grūtniecība,vnk mediku attieksmes dēļ.

1.jūlijs 2019, 13:33 Atbildēt

Jāsūdz obligāti tiesā gan slimnïca,gan attiecīgie arsti!!!!

14.jūnijs 2020, 8:21 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:57

Jaunākās diskusijas