Latviešu žurnāliste: Internetā ierakstot analīžu rezultātus, ieraudzīju - asins vēzis

tautaruna.lv 18.apr
 
facebook.com
Bijusī kanāla LNT žurnāliste Arta Lāce vairākus gadus cīnījās ar akūtu leikēmiju. Atceroties slimības pašu sākumu, Arta materiālā "Cauri nāves vārtiem uz dzīvi" izdevumā "Ievas veselība" atklāj, sākotnēji par savu slimību uzzināja interneta meklētājā.

Viņa stāsta, ka ģimenes ārstes nozīmētās analīzes atklāja krietni palielinātu leikocītu un būtiski samazinātu trombocītu skaitu. Rezultātu lapā bija rakstīts, ka nevar izslēgt blastu šūnas un ieteicama hematologa konsultācija.

Pēc pāris dienām analīzes vajadzēja atkārtot.

"Gaidot ģimenes ārstes komentāru, interneta meklētājā ierakstīju atslēgas vārdus angļu valodā. Rezultātā saņēmu frāzi: akūta leikēmija. Asins vēzis," pauda Arta uzsverot - viņa centās pirms laika neuzstādīt sev diagnozi.

Tomēr nākamajā dienā diagnoze apstiprinājās. Ārste teica: "Tā ir nopietna slimība, izskatās, ka ļaundabīga".

Jāatgādina, ka 2018.gada nogalē tika vēstīts, ka bijusī LNT žurnāliste Arta Lāce pēc vairāku gadu cīņas ar akūtu leikēmiju beidzot to praktiski uzveikusi. Tiesa, kādu laiku viņai joprojām bija nepieciešama medicīniskā aprūpe.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Jau ilgāku laiku sekoju līdzi Artas publiskajām pārdomām par viņas pieredzi Facebook. Tur jau var izlasīt, ka medicīniskā aprūpe vajadzīga joprojām, bet vispār viņa ir ļoti drosmīga, jo raksta līdz kaulam atklāti. Raksta pie tam ļoti talantīgi. Maz cilvēku spēj TĀ uzrunāt...

Facebook ir viņas konta numurs, kur ziedot, lai palīdzētu atveseļoties un cīnīties ar problēmām pēc transplantācijas. Atļaušos ielikt arī te: Arta Lāce, LV15HABA0551014613767.

Kāpēc es ziedoju un aicinu to darīt citus? Artas apbrīnojamais spēks, sirdsgudrība, dzīves mīlestība un patiesums iedvesmo. Gribas, lai tāds cilvēks dzīvo ilgi jo ilgi, jo viņa jau nedzīvo tikai sev un savai ģimenei. Viņa palīdz man un daudziem citiem, kas saskaras ar medicīnas nekārtībām, lai gan pašai ir smaga situācija. Viņa maina un izglīto sabiedrību, nebaidās nostāties pret sistēmas problēmām, nebaidās runāt par lielajām smagajām dzīves tēmām kā nāvi, sāpēm, ciešanām. Pie tam nevienā teikumā nereklamē sevi par kaut kādu guru.

Manam draugam tā pati diagnoze. Pēc Artas publiskajām aktivitātēm viņa daktere stipri mainīja savu attieksmi uz labo pusi, sāka bieźāk sūtīt uz analīzēm. Draugs teica, ka labāk izturas arī pret citiem slimniekiem, ko viņš pazīst. Artas rakstītais palīdz man labāk saprast, kam iet cauri mans draugs. Varu viņu labàk atbalstit, jo tagad zinu, ka vajag otram pajautāt, kā varu viņam vislabāk palīdzēt Pēc Artas ierakstiem mums ir bijušas daudzas labas sarunas par to, par ko agrāk nevarējām runāt dēļ bailēm. Iesaku palasīt viņas rakstīto feisibukā. Arta ir pelnījusi d0pzīvot!

20.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 7:21

Jaunākās diskusijas