Ilzes Viņķeļes foto no narkoloģijas centra satriec internetu

tautaruna.lv 12.apr 2019
 
F64
Veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē Twitter publicējusi fotogrāfiju, kas tapusi Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā.

Fotogrāfijā redzama viena no narkoloģijas centra palātām.

"Ļoti ceru un arī strādāšu, lai šādas palātas Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā iespējami drīz kļūtu par pagātni. Jāmainās ne vien infrastruktūrai, bet arī sabiedrības izpratnei un attieksmei par cilvēkiem ar psihiskas dabas traucējumiem. Tas ir cilvēktiesību jautājums," raksta Viņķele.

Šī fotogrāfija šokējusi Twitter lietotājus. Daļa raksta, cer uz Viņķeli un tur īkšķus, lai viņai izdotos situāciju labot.

Kāds pat iesaka, kā ministrei būtu jārīkojas.

"Bet, lai tādas vietas kļūtu par pagātni, ministrijai beidzot jāsāk visu plānot un kontrolēt. Lai, piemēram, nevarētu tā vienkārši nopirkt eksperimentālu iekārtu, jo pircējs domā, ka tā esot laba. Lai nebūtu tā, ka vieni saņem visu, ko pieprasa, bet citi neko!" teikts kādā komentārā.

Tikmēr vēl daži komentētāji piebilst, ka ne visās ārstniecības iestādēs ir tik bēdīga situācija.

Jāpiebilst, ka iepriekš intervijā Rietumu radio Viņķele sacīja, ka par sava darba prioritāti vēlas izvirzīt psihiatrijas attīstīšanu.

“Iepretim onkoloģijai vai kardioloģijai, kas ir tādas kā modes jomas, par kurām runā visa valsts, psihiatrija mums vienmēr ir bijusi stigmatizēta,” sacīja Viņķele. “Vienmēr par maz ir bijis naudas, ārstu un arī sabiedrībā par to ir ticis par maz runāts, kaut arī ciešanu apjoms nav mazāks,” viņa atzina.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Lai jau ārstē sava darba augļus,jo pilni veikali pilnīgi legāli tirgo gan alkohola,gan tabakas indi.

12.aprīlis 2019 Atbildēt

Komunistu pretlatvisko politiku Latvijā ir jāaptur 2019. gadā! Lasiet WWW Ervīna Jākobsona "Bērtuļa nakts Rīgas Latviešu Biedrībā!" Laikmeta zīmes.

12.aprīlis 2019 Atbildēt
Roberts > valdis.freimant.ls

Vecais, ej gulēt, apnicis esi ar savu pastalu biedrību

12.aprīlis 2019 Atbildēt

Nauda ir tikai nevajaga to nozagt un sabāzt savās kabatās un samaziniet savus liekēžus.

12.aprīlis 2019 Atbildēt

Kas zina kādas indes tirgo točķās,ka stiprās dziras tīkotāji/as paliek kā roboti,knapi var kājas pacilāt iet raustīdamies,kā pie 220 kw vai 380 kw pieslēgti būtu,tikai kāpēc ne viens tās točkas neaizklapē ciet... VP arī zina ,ka tādas ir,bet lāga ne ko nedara,aizklapē ciet ,kuri noteikti atsakās maksāt...

12.aprīlis 2019 Atbildēt

Nu, tas, kurš iet uz točku, jau tāpat vairs nav normāls.

13.aprīlis 2019 Atbildēt

Lai visi lielie kungi ,kas ir nozaguši miljonus no Valsts un TAUTAS ,lai atgriež un visam naudas būs pietiekoši un pāri paliks...

12.aprīlis 2019 Atbildēt

Nu, nevajag par kardioloģiju un onkoloģiju teikt, ka tās ir "tādas modes lietas par kurām runā visa valsts". Arī onkoloģija ir stigmatizēta un joprojām tāda ir. Tas, ka par to cilvēki beidzot runā, vislielākajā mērā ir pateicoties pacientu organizācijām un viņu paveiktajam onkololoģisko pacientu psihosociālā atbalsta sniegšanā un sabiedrības izglītošanā. Tikai pēdējos divos gados valsts beidzot ir spērusi soli vēža pacientu virzienā, jo kopš 2018.gada ir pieejama valsts apmaksāta psihosociālās rehabilitācijas programma SPĒKA AVOTS vēža pacientiem un viņu tuviniekiem. Tas par onkoloģiju, kur joprojām darāmā daudz un vēl daudzām nevalstiskajā sektorā uzsāktām lietām nepieciešama sistēmiska pieeja un ilgtspēja. TAs, ka ministre ir izvirzījusi mērķi - cilvēkus ar psihiskas dabas traucējumiem un slimībām - ir labākais, ko pēdējā laikā ir nācies dzirdēt no politiķiem. Visu cieņu!

12.aprīlis 2019 Atbildēt

Modes lieta- onkoloģija un kardioloģija?

Es laikam nekad nespēšu cienīt šo “ ministri “.

Noskatoties video, kā izvedās šīs dāmas dēls ir saprotams, kāpēc vēlas attīstīt tieši šīs nozares.

12.aprīlis 2019 Atbildēt

Vai tad ir kāds ministrs bijis,kuru Jūs un citi atzītu? Medicīna Latvijā ir laba, un nevajag visu laiku vaimanāt ,tad jau katru vasaru neskrietu ārstēties visi ,kuri dzīvo gan Anglijā gan Īrijā .ja neko nevajag tad arī medicīna slikta

13.aprīlis 2019 Atbildēt

Bez"kungu"izdrasanas nekas netiks līdzēts

13.aprīlis 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:05

Jaunākās diskusijas