Iedzīvotāja atver "Laimas" konfekšu kasti un izbrīnā iepleš acis

tautaruna.lv 24.mar
 
F64
Kāda Latvijas iedzīvotāja vērsusies "Sūdzību dēlī" (raidījums "Bez Tabu)", jo ir neizpratnē par to, kas noticis ar šokolādes saldumiem "Laimas" konfekšu kastē.

Iedzīvotāja brīnās - kāpēc konfektes klāj balta virskārta.

“Vienmēr esmu pirkusi “Laima” Asorti konfektes kastē, garšīgas, viss fantastiski, bet vai tām ir jābūt baltām? Īsti nesaprotu, kas tas par baltumu pielipis? Termiņš ir labs, bet ēst negribas. Īsi un kodolīgi: “vai tā tam ir jābūt?”” vaicā picēja.

Privātais arhīvs/skaties.lv

”Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša skaidro, kāpēc “Laimas” konfektes kļuvušas baltas.

"Iesūtītajos attēlos ir redzams, ka šīs konfektes klāj balta sarma, kas ir dabīga šokolādes reakcija uz temperatūras svārstībām. Mainoties temperatūrai, šokolāde mazliet sasilst un pakūst, tādejādi reaģējot un izdalot kakao sviestu, kā arī dažreiz cukuru. Šī procesa rezultātā rodas balta kristālu kārtiņa, kas apliecina šokolādes dabīgo īpašību - izdalīt kakao sviestu pie temperatūras izmaiņām. Jo vairāk kakao produktu ir konfekšu sastāvā, jo vairāk kakao sviests ietekmē produktu, reaģējot uz apkārtējās vides apstākļiem - temperatūru un mitrumu. Konfektes, kuras klāj balta sarma nav kaitīgas veselībai un ir pilnībā drošas lietošanai uzturā," skaidro uzņēmuma pārstāve.

Tikmēr komentāros cilvēkiem ir dažādi viedokļi. Kāds norāda uz šādas situācijas negatīvo pusi, piemēram, ja nopērk konfektes kā dāvanu un dāvanas saņēmējs atverot, ierauga šādu skatu. Vēl daļa savukārt saskata pozitīvu aspektu, proti, tas liecina par kvalitāti - to, ka konfekšu ražošanā tiešām ir izmantota šokolāde.

Komentē 12

 
Anonīms
 

Padomju laikos, kad tiešām konfektes gatavoja "Laima" nevis Orkla, nekas tamlīdzīgs nenotika. Domāju ka vainīga palmu eļļa,ko agrāk saldumu ražošanā neizmantoja. Ražotāji mums pūš, ja ne miglu, tad pūdercukuru acīs...

24.marts Atbildēt

Kārtējā pakāstuve reklamējas... !

24.marts Atbildēt

Agrāk tā nebija, iespējams, ka kādi pievienotie , iespējams, sūdi izdalās, bet kā ir par to , kas acīs sricē :)

24.marts Atbildēt

Lielāku izbrīnu rada jūsu rakstītais. Tomēr atšķirību vajadzētu zināt. Ja acis ieplēš, tad labi vairs nav. Labāk tomēr rakstīt - acis iepleš. :))

24.marts Atbildēt

Manai mātei kulinārijas vajadzībām bufetē vienmēr glabājās rūgtā šokolāde un nekad un ne pie kādiem temperatūras svārstību režīmiem tā nepalika apsarmojusi balta. Lai tā uzņēmuma ierēdne ,,nepūš pīlītes''.

24.marts Atbildēt

Vai tad kadam tam saucamajam ofšoros eģistrētajam "investoram" rūp Laimas gadu gadiem iekarota atzinība par savas produkcijas kvalitāti? Atnāca.paņema un pārvērta par naudas taisīšanas uzņemumu. Taspats ar Latvijas balzāmu u.c. Vajag vairāk pārdot savus uzņēmumus investoriem un kļūsim kā ķīnieši-lētais darbaspēks, bet produkcija nekvalitatīva un cena dārga. Šodien filmā Godmanis ar pārākumu paziņoja-varu pārņēmām! Tikai nepateica, ka visu izpārdevām un strādājam ofšoru "investoriem" ( noziedzīgi iegūtas naudas atmazgātajiem)

24.marts Atbildēt
Fra

Muļķības. Tā nav kvalitatīvu produktu iezīme, tā masa, no kuras izgatavoti šādi sirmotāji ir nekvalitatīva, labākajā gadījumā. Tā tam nav jābūt.

24.marts Atbildēt

Nezinu, bet man ir nepatikami tadas konfektes ar baltu aplikumu est. Biju nopirkusi davanai Ziemassvetku iesainjojuma tris kastites Asorti konfekshu. Atnaca cieminji un vienu atveru.Liela bija vilshanas. Atveram ari atlikushas divas. Nevienam neradas veleshanas pagarshot. Labi, ka netiku uzdavinajusi.

24.marts Atbildēt

Tas tak labi, ja ir balts. Jo īstā šokolāde tāda paliek temperatūru mainības iespaidā. Bijusi siltuma un tad vēsumā.

25.marts Atbildēt

tāskonfektes un šokolādes mainās arī iekšpusē- gaiši brūna un graudaina masa- vispār neizskatās pēc šokolādes.

tieši tādu nopirku šokolādi Dzērvenīte.

25.marts Atbildēt

Nu balts paliek tikai, ja termiņš ir sen beidzies, tā vismaz bija senāk, bet tagad kad ir sojas un palmu eļļas maisījums.

25.marts Atbildēt

Konfektes baltas paliek, ja ilgu laiku glabājušās siltumā. Ja termiņš ir, tad viss okey,.

29.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:15

Jaunākās diskusijas