"Pēc anestēzijas vairs nepamodās"; baiss gadījums Jēkabpils slimnīcā

tautaruna.lv 25.mar 2019
 
F64
Kāds vīrietis dalījies ar stāstu - cilvēks pēc operācijas, kas tika veikta Jēkabpils slimnīcā, vairs nepamodās.
Portālā "sudzibas.lv" vīrietis jautā, kas notiek ar valsts medicīnas sistēmu un kas notiek ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu?

"Cilvēkam Jēkabpils slimnīcā tika veikta operācija plecā, kura nebija sarežģīta, pēc anestēzijas vairs nepamodās, smagā stāvoklī nogādāts uz Rīgu papildus pārbaudēm. 17 martā atslēgts no iekārtām, elpo patstāvīgi. Nākošajā dienā pirms 8 rītā mirst. Vai tas ir normāli, ka pēc dažām dienām pēc operācijas mirst cilvēks, tā arī nenākot pie samaņas. Par veselības stāvokli nesūdzējās. Palika ģimene, saimniecība un plāni kuri tā arī nepiepildījās, cilvēks spēka gados.
Pacienti baidās no Jēkabpils slimnīcas! Kuram par šo visu jāuzņemas atbildība?
Anesteziologam, valdei, valdībai, sistēmai kopumā? Kas notika operācijas laikā, neviens jau neatklās, bet cilvēka vairs nav!" sašutumā raksta vīrietis.

Tikmēr komentāros cilvēki raksta, ka dzīvē mēdz notikt dažādi.

"Normāli tas nav, bet pilnīgi iespējami. Tāpēc pirms anestēzijas liek parakstīties, ka cilvēks informēts par iespējamajiem sarežģījumiem un pat nāvi. Tā gadās," teikts kādā komentārā.

Jāpiebilst, ka pacienti ik pa laikam sūdzas par medicīnas personāla attieksmi un apstākļiem Latvijas slimnīcās. Piemēram, nesen kāda sieviete rakstīja - viņa uzskata, ka ārsta bezatbildības dēļ Rēzeknes slimnīcā nomira viņas dēls.

Avots

Komentē 8

 
Anonīms
 

Lasīju šādu ziņu pagājušajā gadā.Vecs jaunums.

25.marts 2019 Atbildēt

Gribēju šo pievienot pie raksta par meitenes nāvi vanna.Internets kaut ko sajauca

25.marts 2019 Atbildēt

Veselības inspekcija informēta?

25.marts 2019 Atbildēt

Jā, tādas lietas vajag ar veselības inspekciju, nevis masu informācijas līdzekļiem skaidrot.

25.marts 2019 Atbildēt

Vajag gan, jo par Jēkabpils slimnīcu pat Rīgā ārsti šausminās, un nav vienīgā tāda - Dobelē ir vēl trakāk, visus jaunos izēd, strādā veci alkoholiķi pārsvarā, normāli ir tikai tie, kuri braukā laiku pa laikam no Rīgas vai Jelgavas.

25.marts 2019 Atbildēt
Ēvalds Lācis > anna.balode

Kā jau te ir ticis teikts, nāve anestēzijas rezultātā ir iespējama , un tā ne vienmēr liecina par ārstu kļūdu. Lai noteiktu, kas par lietu, būtu jāveic izpēte, uz ko ir spējīgi tikai medicīnas speciālisti.

26.marts 2019 Atbildēt

Tā VAR notikt! Un šajā gadījumā tā var nebūt ārstu vaina. Jebkura narkoze un pat vietējā anestēzija saistās ar risku. Tādēļ pat zobārsts pirms špricēt anestēziju zobam , vienmēr pajautā jums,vai anestēzija iepriekš ir bijusi. Vietējā anestēzijā vairāk pastāv alerģiskas reakcijas risks,kas var beigties pat ar nāvi ( piem.anafilaktiskais šoks). Vispārējā narkoze saistās ar vēl citiem ar to pašu alerģijas risku un vēl citiem riskiem,kurus iepriekš nav iespējams paredzēt,īpaši,ja tā ir pirmā narkoze mūžā.Pat pašam labākajām ārstam var šādi gadīties,jo pacienta reakcija uz zālēm nav iepriekš paredzama.Paredzēt var vienīgi Dievs tas Kungs. Tādēļ pacients pirms operācijas iet uz konsultāciju ar anesteziologu,kurš dos narkozi viņa operācijā,šis ārsts tad arī izprašņāja par visām iespējamām alerģijām ,kas bijušas dzīvē kā arī par citām lietām. Un beigās ārsts dod parakstīt dokumentu,ka pacients ir informēts par riskiem un piekrīt operācijai.

Šis gadījums ir jāizvērtē veselības inspekcijai un šoreiz nevienu iepriekš vainot NEVAR! Pati esmu redzējusi,kā 14 gadīga meitene palika uz operācijas galda,kur operēja mugurkaula skoliozi RĪgas slimnīcā.Viņai bija ļoti reta reakcija uz muskuļu relaksantu,ko iepriekš neviens nevarēja paredzēt. Viņa varēja nodzīvot dzīvi bez nevienas operācijas un narkozes un tā arī neuzzināt,ka viņai ir šāda reakcija. Bet pie pirmās operācijas ar narkozi,viņa neizbēgami būtu nomirusi,vai operējot žultspūšli,taisot ķeizaru,vai operējot vēzi,da jebko. Tā mēdz notikt.

25.marts 2019 Atbildēt

Arstiem noteikti japaaugstina algas .

25.marts 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:19

Jaunākās diskusijas