"Viņa kļuva bāla, lūpas zilas"; zīdaiņa mamma atceras murgu Ventspils slimnīcā

tautaruna.lv 14.mar
 
F64
Kāda sieviete vārdā Sindija ir šokēta par Ventspils mediķu attieksmi. Pēc viņas domām, slimnīcā strādā cilvēki, kuri neprot bērnam iedurt katetru, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
"Ārsts taustīja vēnu, bet nevarēja to atrast. Paņēma katetru un teica, ka durs tāpat, bet nevarēja vēnu atrast. Bērns histērijā bļāva un skatījās uz mani, bet es nevarēju viņai palīdzēt. Beigās meita kļuva bāla," pauda māte.


Kad pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem iedurt katetru izdevies, meita ar mammu aizvestas uz palātu, kur uzsākta ārstēšana. Mamma novērojusi, ka meita kļuvusi bāla, lūpas palikušas zilas, bet rokas ledus aukstas. Viena šķidruma pudelīte bijusi cauri, un māsiņa ieradās, lai pieliktu jaunu šķidrumu, taču tajā mirklī māmiņa ārstēšanu apturējusi, pamanot, ka meitas roka bijusi sapampusi.

Ventspils slimnīcas galvenā ārste Linda Mičule uzsver, ka mazulis ārstu redzeslokā nonācis ar nopietnām veselības problēmām, tāpēc nekavējoties uzsākts ārstēšanas process, kura laikā katetrs patiesi no bērna rokas izslīdējis. Taču ārste stāsta, ka tādas situācijas nav retums, jo bērna vēnas ir ļoti tievas. Ārste uzskata, ka ārstēšanas process uzsākts ātri un profesionāli, tāpēc situācijā nesaredzot problēmu.

Avots

Komentē 3

 
Anonīms
 

Uzskatu, ka mamma stipri ir tālu no medicīnas un sapratnes, kas notiek cilvēka organismā slimības laikā. Ja cilvēkam ir šķidruma zudums organismā (paaugstinātas temperatūras gadījumā, vemšanas caurejas un vēl vairākos citos gadījumos), pat neliels zudums, organisms cenšas ar šķidrumu nodrošināt galvenokārt dzīvībai svarīgos orgānus un diemžēl tajā mirklī rokas, kājas nav šie galvenie orgāni. Šajā laikā sašaurinās gan kapilāri, gan artērijas un it īpaši jau vēnas, kuras savukārt mediķis izmanto, lai varētu ievadīt trūkstošo šķidrumu un zāles. Pat pieaugušajiem cilvēkiem šādos apstākļos ir grūti atrast vēnas, kur nu vēl bērniem. Esmu gan mediķi, gan mamma, arī pašas mazajai meitiņai nepilna gada laikā likām katetru (es pati un ar māsiņu), vajadzēja. Katetrs nav tas pats, kas iedurt adatu vai uzlikt "taurentiņu", kuru gali ir asi. Tie pārdurs vēnu pie mazākās kustības. Savukārt katetrs ir daudz drošāks, bet arī daudz sarežģītāka ir tā ievietošana vēnā. Tas, ka katetrs tika izkustināts, piedodiet, bet, Mammīt, ir Jūsu pašu vaina.

Kad beigs reiz pat ne mediķu kļūdām, bet sarežģītu situāciju risināšanas procesu no mediķu puses ikdienā te sūdzēties. Cik tad var liet žulti caur internetu! Drīz mūs, ārstus, medmāsas, ārstu palīgus un māsu palīgus varēsiet iesaukt no Indijas, Pakistānas utt. Jau tagad kolēģu trūkst, vai tiešām vajag mūs iznīdēt ar šim morālēm un nievām pavisam? Izbeidziet, lūdzu, jau piegriezies!

Ar cieņu, mamma, vienkārši normāls ārsts, Dace Bērziņa.

14.marts Atbildēt

Pilnīgi piekrītu!

18.marts Atbildēt

Manam bērniņam arī bija sapsmpušas rokas un kājas no katetrām.Tā ir saucamā tūska.Jo zīdaiņiem vēnas ir trauslas.Bet brīnos to ka netika pabrīdināta māmiņa,ja pamana ka ir sapampušas rokas,lai saka,jo jāmaina katetra.No katetrām bērniņš nepaliek auksts un zilas lūpas.Varētu būt ka ir bijis daudz šķidruma trūkums organismā,ja bērniņš bija nopietni saslimis.Vienkārši uz priekšdienām iesaku ieiet googlē un jāpastudē par visādāmām kaitēm ar ko var sastapties.Ārsti dara cik viņu spēkos,bet mēs daudz ko būdim iemācījušies kā sniegt pirmo palīdzību bērniņam,kamēr tiek nodot speciālistu rokās.Veseļojaties un turaties

14.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:18

Jaunākās diskusijas