Kareive sašutusi par notiekošo Ādažu militārajā bāzē

tautaruna.lv 11.mar
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Kāda kareive ir neizpratnē par to, kas notiek Ādažu militārās bāzes ēdnīcā, vēstīja raidījums "Bez Tabu"

Militārā bāze nodarot kaitējumu videi, jo vienā dienā vien izmantojot tūkstošiem plastmasas galda piederumu, kurus izmet atkritumu konteineros. Esot ne tikai neestētiski, bet arī videi nedraudzīgi

"Es pusdienoju Ādažu militārās bāzes ēdnīcā, kur tūkstošiem cilvēku ir jāēd ar plastmasas ēdamrīku komplektiem. Vai tiešām tam tā ir jābūt? Esmu cilvēks, kuram patīk zaļi domāt un nevēlos mūsu zaļajai videi nodarīt pāri. Plastmasa nokļūst apkārtējā vidē, kur nesadalās," pauda kareive.

Militārās bāzes komandants atzīst, ka diviem tūkstošiem karavīru tiešām dažkārt ir jāizmanto vienreizlietojamie galda piederumi, taču šāds risinājums esot ne jau ar nodomu kaitēt videi.

Plastmasas un kartona traukus un ēdamrīkus izmantojot, ja nedarbojas trauku mazgājamā mašīna. Tas notiekot ik pa laikam. Parasti tā tiekot remontēta ne ilgāk par divām nedēļām.

Esot vēl otrs iegansts, kad izmanto vienreiz lietojamos traukus. Proti, kad notiek kaujas mācības un kopā ar sabiedroto karavīriem esot pat 3 tūkstoši ēdāju. Tad ar netīrajiem traukiem netiekot galā pat trauku mazgājamā mašīna, pat, ja tā darbojas. Tad arī izmantojot vienreiz lietojamos traukus.

Bāzes komandants sola meklēt risinājumu, kā problēmu atrisināt, lai nav jālieto videi nedraudzīgie plastmasas galda piederumi.

Avots

Komentē 18

 
Anonīms
 

plastmas traukus var sutit brunurupuca nesatajam. vins jau zinaas ko dariit. lai mazgaa un eed.

11.marts Atbildēt

Vienreizējo trauku lietošana vispār, un vēl tik lielos daudzumos, ir dabas totāla piesārņošana, kādreiz taču pat nebija trauku mazgājamās mašīnas, bet visi trauki tika nomazgāti. Dīvaini gan!?

11.marts Atbildēt

Kādreiz bija obligātais militārais dienests, bleķa bļoda ar alumīnija karoti kas pārklāti ar centimetru biezu kombižira kārtu, spalvaina baltā gaļa un reglamenta ieraksts, ka tas viss jāpārvar "stoiko i neukosniteljno". Ekoloģiskāk par plastmasas traukiem tas protams bija.

14.marts Atbildēt

lai tur muti ciet tie sliñķi kas dzìvo uz citu cilvèku rèķina-èdamais pa brìvu-dzìvoklis pa brìvu uztura nauda-un vèl pĺùta te ka kaut kas nepatìk

11.marts Atbildēt

Interesanti kā būt,ja aizsardzības ministram nāktos ēst no plastmasas traukiem divas nedēļas?

11.marts Atbildēt

Es sava dienasta laikā nevienu vien tūkstoti trauku ar rokām nomazgāju,baigā problēma,sūta vienu vadu uz ēdnīcu un nevajadzēs tērēt tūkstošus trauku mašīnām.Slaisti ne karēvji.

11.marts Atbildēt

Mēs to saucām par''diskotēku''līdz četriem rītā

11.marts Atbildēt

Un vēl krievu ģenerālim daču būvēji un ieroci redzēji tikai nododot zvērestu padomju tautai.

14.marts Atbildēt

Nezin jau cik pati kareive ir dabai draudziga. Vai tad pati ari ir tik nevainiga, ka neko nav izdarijusi nepareizi, jeb ir no tadas gimenes, kur ed no zelta traukiem un nekad nav cietusi trukumu, jeb nekad nav bijusi ne piknikos ne kaut kur citur, kur izmantoja lielako tiesu plastmasas traukus un vel no tiem nav neviens nomiris.

11.marts Atbildēt

Katram kareivim savi ieroči gan laukā, mežā, gan virtuvē! Tāda armija izskatās pēc bērnudārza bez auklītes.

11.marts Atbildēt

Dura, par kādu kaitēšanu videi Tu bāzei pārmet? Tie netiek izmesti kaut kur vienkārši, bet atkritumu konteineros, tālāk tas ir atkritumu apsaimniekotāja ziņā cik videi nekaitīgi tas tiek utilizēts. Nākamreiz ar pirkstiem ēdīsi.

11.marts Atbildēt

Ne jau miršana pie vainas kādēļ viņa par to uztraucas, bet vides piesārņošana un tas nudien nav nekas labs.

11.marts Atbildēt

Tu dzer no plastmasas pudeles, pērc maizi kas sapakota maisiņos, pērc desu plēvē, pelmeņus plēves iepakojuma, Tu arī piesārņo vidi?

11.marts Atbildēt

Te ir iespēja pieteikties darbā par profesionālu trauku mazgātāju.Bet drosmīgajiem kareivjiem galvenais ir pats ēdiens.Frontē ierakumos porcelāna šķīvjos ēdienu nepiedāvās.Kāds karavadonis kādreiz esot teicis-grūti mācībās ,viegli kaujā.

12.marts Atbildēt

Kareivei ir taisniba. Piesarnojums liels! LV -vieniga valsts ES ,kur automatiski netiek pienemtas plastmasas un skarda budzas! Kadam tas ir izdevigi,bet tas ir noziegums pret vidi.

12.marts Atbildēt

Veikalos jāaizliedz tirgot pārtiku plastmasas iepakojumos, elektroniku un citas preces plastmasas iepakojumos. Man ir taisnība 100%

Ko meklē problēmu, kur tās nav? Lai viņa aizbrauc pie arkritumu apsainmiekotāja un tur pēta kas tiek darīts ar viņas traukiem. Tiek nodoti pārstrādei un viņa no tā paša ēdīs atkal. Lai nepīkst.

12.marts Atbildēt

Jautājums ko viņa liek kājstarpē ,varbūt vairāk reižu lietojamo marlīti.

12.marts Atbildēt

Karavīriem ēst no saviem katliņiem un pašiem mazgāt, jo īpaši kaujas mācību laikā.

12.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:18

Jaunākās diskusijas