Rīdziniece dusmās: Bērnu pabalsta pietiek tikai zālēm pret temperatūru

tautaruna.lv 10.mar
 
F64
Kāda Facebook lietotāja izveidojusi ironisku ierakstu, kurā parāda, ka par medikamentu temperatūras pazemināšanai nākas atdot gandrīz visu bērna pabalstu.

Sieviete publicē medikamenta foto, uz kura norādīts, ka zāles maksā 9 eiro un 23 centus.

"Mīlu mūsu valsti. Bērna pabalsts ir 11 eiro un 38 centi. Bet te, lūk, cena bērnu zālēm pret paaugstinātu temperatūru. Labi, ka nevajadzēja vēl pielikt klāt - pagaidām pabalsta pietiek, vēl var kilogramu mandarīnu nopirkt," raksta sieviete.

Ekrānšāviņš no Facebook

Ar ierakstu Facebook dalījās aptuveni 4000 cilvēku.

Savukārt komentāros cilvēki norāda, ka medikamenti Latvijā ir daudz dārgāki nekā citās valstīs.

Piemēram, Anglijā un Īrijā minētais medikaments maksā 3 eiro.

Komentē 24

 
Anonīms
 

Tada sajuta ,ka bernus laizat pasaule,tikai del pabalstiem.Mana laika tadu pabalstu nebija.Es uzaudzinaju 2 bernus viena bez pabalstiem un alimentiem.Uz sodienu musu jaunatne tikai prot stenet un vaidet.

10.marts Atbildēt

KO AIZSTAVI SO DEBILO VALSTI IRENE???? DAUDZ TEW VINA DEVUSI???

10.marts Atbildēt

Mīļā kundze,krievu laikos,kad bērnus audzinājāt Jūs,zāles varēja nopirkt par kapeikām!

10.marts Atbildēt

tur es Jums piekritu laizot bernu pasaule jadoma ka uzturet nevis gaidit cik liels pabalsts labi ka lidz valsts bet si sistema ir tada kada vina ir mums nav dots tas vards vinu mainit mums neviens neko neprasa labi ja lidz ja ne jadoma pasiem ar cikstesanu tapat nekas labaks nebus

10.marts Atbildēt

mulke

10.marts Atbildēt

Es arī izaudzināju dēlu bez neviena pabalsta..bernus jau dzemdē sev..nevis lai pelnītu pabalstus.

10.marts Atbildēt

Šeit neiet runa par to kā kāds ir izaudzinājis bērnus bez pabalsta, tas ir tikpat viekārši kā ar pabalstu. Nesaprotu vienu gan, kāpēc tas pabalsts ir 11 eiro un kam viņš ir paredzēts, jo īsti neko nevar nopirkt par to naudu

11.marts Atbildēt

Valstī, kur cilvēki maksā nodokļus ir pilnīgi normāli kaut ko saņemt arī pretī- piemēram NORMĀLU pabalstu bērniem. Tas būtu vienkārši godīgi no valsts puses. Valsts grib lai visi godīgi maksā nodokļus, bet pretī negrib dot NEKO.

11.marts Atbildēt
Indra Skuja > ina.rudbaha

Kāpēc saņemt pabalstu ir slikti? Kāpēc mēs maksājam nodokļus? Bērnu nākotnei šai valstī vai taukmūļu uzturēšanai?

11.marts Atbildēt

Mana mamma arī viena mani uzaudzināja,bet tad bērnu nauda bija 5 rubļi,bet par to naudu daudz vairāk varēja nopirkt,Bet tagad pa 5 eur,maizīti un margarīnu.Nekur tik mazus pabalstus kā Latvija nesaņem.Varbūt mums mīļas mammas jāsarosās,jo tie 11 eur.38 centi ir tiešām smieklīgi.

10.marts Atbildēt

Problēma ir zāļu nesamērīgajās cenās! Pabalsti, protams, smieklīgi, bet tā cita tēma.

Mazefektīvi bezrecepšu medikamenti, milzīga reklāma, neadekvātas cenas. Acis uz kātiņiem izlien, skatoties cik maksā visi šie pretiesnu, pretklepus utt., kas principā ir uztura bagātinātāji, nevis zāles, jo pa lielam noņem tikai simptomus.

10.marts Atbildēt

Tad jau nav , ko sūdzēties par cenām, jo, ja medikamenti ir mazefektīvi, bez tiem mierīgi var iztikt.

11.marts Atbildēt

Es izaudzināju 4 bērnus un arī bez pabalstiem un alimentiem.Tad bija darbs un varēja strādāt divās darba vietās.Tagad bieži jāiztiek no pabalstiem.Tā kā gluži nevar salīdzināt.Daudziem pensijas mazas tāpēc ka strādāts uz minimālo un tagad jāprasa palīdzība.

10.marts Atbildēt

Pirms taisīt bērnus,vajag padimāt par ko viņus uzturēt,nevis cerēt uz pabalstiem!!!

10.marts Atbildēt

Es Jums ieteiktu sākumā padomāt par savu izglītības līmeni, nevis te portālā rakstīt muļķības. TAISĪT-tas izsaka visu!

10.marts Atbildēt

Es tieši tāpat domāju! Mani audzināja un es audzināju bez pabalstiem.Vispār tādu pabalstu nevajag tāpat kā agrāk. Un zāles agrāk arī bija par naudu.

10.marts Atbildēt
Indra Skuja > daina.l.se

Protams, pabalstus nevajag, arī nodokļus nevajag maksāt. Visu cieņu tiem cilvēkiem, kas vēl joprojām prot izgrozīties ar aplokšnu algām.

11.marts Atbildēt

Bērna vajadzības ir pienākums nodrošināt bērna vecākiem nevis valstij.

10.marts Atbildēt

Neiet runa par to ka vecākiem nav jāgādā , iet runa kāpēc valsts atļauj apzagt bērnus?!kapēc mūsu valstī bērniem viss ir trīsreiz dārgāk?

10.marts Atbildēt

Vecākiem ir pienākums uzturēt bērnus savus un uzturēt valsti, tā? A valstij nav nekādu pienākumu?

11.marts Atbildēt

Nu nestāstiet bērniem pasakas, bija dekrēta naudiņa un tad pabalsts līdz 1, 5 gadam un ja bija 3 berni bija tiem pabalsts līdz 8 gadiņi

10.marts Atbildēt

Tajā pašā laikā var nopirkt Nurofen analogus par gandrīz uz pusi lētāku naudu. Mēs pērkam Ibuprofen Inteli 200 ml par 5€ ar centiem...

10.marts Atbildēt

Kara laikā arī dzima bērni un neviena māte nezināja tādus pabalstus , un arī nezināja ,kas būs rīt...Tomēr bērni dzima un auga.Mūsdienu mātēm vajag vairāk cīnieties par savām prasībām un tik daudz nekladziniet savas domas internetā, bet gan aiznest tās līdz varas vīru apstiprinātiem likumiem.Kāpēc neviena nekliedz--cik dārgi bērnu higiēnas izstrādājumi? Mūsu bērni un mūsu senči gadu tūkstošiem uzaudzināja bērnus bez dārgajiem piediršbiksēm un lielā trūkuma dēļ izmantoja brīvā dabā atrodamus līdzekļus, kas nebija alerģiski un bieži vien pat bija ārstējoši.Ir valstis, kurās nevienu pabalstu par bērniem nemaksā, piem. Indijā, un tomēr dzimstība ir visaugstākā, arī mirstība tur ir augsta. Pensiju Ķīnā saņem tikai augsta ranga valsts ierēdņi, jo uzturu vecākiem ar likumu nostiprina valsts likums no bērnu kabatas.

10.marts Atbildēt

Tikpat labi pabalsts varēja nebūt, atvieglotu daudzām galvām domāšanu :D

11.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:47

Jaunākās diskusijas