""Ķelmēnu" rupjmaizīte ir zelta grāls"; tautietis novērtē latviskās vērtības

tautaruna.lv 24.jan
 
Facebook/ekrānšāviņš
Sociālā tīkla Facebook lietotājs Kaspars paslavējis "Ķelmēnu" rupjmaizes garšu, norādot, ka tā ir visīstākā latviešu maizīte.
"Manuprāt šī ir pati garšīgākā un visīstākā Latvijas rupjmaize. Nu nav labākas. Esmu sajūsmā par to jau ļoti ilgu laiku," atzīst Kaspars.

Viņš uzskata, ka "Ķelmēnu" rupjmaizes kvalitātei ne tuvu nestāv "Lāču" vai "Liepkalnu" maize, jo šis kukulītis ir daudzus "gaismas gadus" tām priekšā.

"Tas ir zelta grāls... Novēlu Ķelmēniem saules mūžu un nemainīgo kvalitāti. Paldies Jums!" raksta Kaspars.

Savukārt aktīvākie komentētāji steidz piekrist Kaspara apgalvojumiem. Kāda sieviete, kas dzīvo ārzemēs, norādījusi, ka šī maizīte ir vienīgais pēc kā viņa ilgojas esot ilgstoši ārpus Latvijas. "Šī maize saglabājas visilgāk, esmu to saglabājusi pat mēnesi, auklējot katru šķēli brokastīm. Nemainiet, lūdzu, neko, arī iepakotāja vārds ir tik personīgi un no sirds," viņa atzīst. Taču vēl kāda sieviete apliecina, ka "Ķelmēnu" rupjmaize tiek cepta no Latvijā audzētas miežu šķirnes. Tādas nav citur psaulē.

Facebook/ekrānšāviņš

Jāatzīmē, ka daudziem latviešiem rupjmaize asociējas ar bērnības garšu. Tā ir latviešu tradicionālā maize, kura tika cepta kā senāk, tā arī šobaltdien, izmantojot senču receptes. Rupjmaizīte parasti tiek vesta tautiešiem uz ārzemēm, lai viņi neaizmirstu "dzimtenes garšu".

Komentē 6

 
Anonīms
 

Nevar nepiekrist - Ķelmēnu maize tiešām ir izcila.

24.janvāris Atbildēt

Rauga maize ir jāaizliedz ar likumu.Tikai BEZ RAUGA,un vislabāk tieši rudzu.Jā,šī ķelmēnu nu tiešām ir vislabākā uz doto brīdi.

24.janvāris Atbildēt

Patiešām vissgaršīgāka maize pasaulē! Jau 7 gadus Ķelmeņu maize ir mana iemīļotāka maize! Paldies ceptuvei!

24.janvāris Atbildēt

Labākā....Latvijā labākas nav...ļoti žēl,ka maizīti nevar nopirkt Talsos

24.janvāris Atbildēt

Arī regulāri pērku.

Starp citu, kad atbrauc kolēği no Zviedrijas, viņi vienmēr pērk šo maizi.

25.janvāris Atbildēt

man arī Lāču maize ļoti garšo ,jo tajā es sagaršoju bērnības garšu vecmāmiņas Mīmiņas cepto maizi...uz kļavu lapām ,maizes krāsnī... un elektrība šai mājiņā ,tā arī nekad nebija...taču Ķelmēnu maizīte arī ir tīri laba...

25.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:56

Jaunākās diskusijas