Latviešu ģimene atklāj, kādēļ vēlreiz atgriezusies uz dzīvi Īrijā

tautaruna.lv 8.dec 2018
 
Ekrānuzņēmums no video
Šneideru ģimene jau atkal vairākus mēnešus atkal dzīvo Īrijā. Pēc trim gadiem Latvijā, uz kuru pārcēlās pēc 10 gadu dzīves Īrijā, ģimene uzskata, ka Īrija ir īstā vieta, kur strādāt, izskolot bērnu un novecot.

"Re:TV" pārraidītajā "5. novada" sižetā Alda atzīst, ka pirms trim gadiem vēlējusies vien būt Latvijā un elpot tās gaisu, taču drīz sapratusi, ka nespēja ģimeni uzturēt, lai gan darbs bijis uzreiz un palīdzību nemeklēja.

Viens no iemesliem, kādēļ ģimene nolēma Latviju atkal pamest, bija tas, ka jaunākajam dēlam nebija pieejama vieta bērnudārzā, taču tas esot tikai viens no iemesliem.

Ģimenes galva Artūrs uzsver, ka Īrijā viņš jūtas drošs par savu nākotni: "Šajā valstī nebūs tā, ka tu nostrādāsi visu mūžu un saņemsi kaut kādu 200 eiro pensiju, un pat nevarēsi vecumdienās zāles atļauties, kas ir ļoti svarīgs faktors."

Vairāk sižetā:

Iepriekš ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajā Latvijas valstspiederīgo reemigrācijas atbalsta pilotprojektā līdz šī gada jūlija beigām Latvijā atgriezušās 64 ģimenes.

Statistikas dati liecina, ka no Latvijas katru gadu izbrauc vairāki tūkstoši valstspiederīgo.

Komentē 26

 
Anonīms
 

Man loti nepatik, ka izmanto manus komentarus un vel veidot videosizhetu. Gnida , ne repatriante... Bernudarzu Latvija var atrast 1 stundas laika un pensija Latvija ari no arvalstim parnesas ( ja maksa nodoklus) . Pec 10 gadiem Irija tikai taisas maju nopirkt. Es pirmo maju noprku pec 4 gadiem arvalstis.. Vel pec 2 gadiem izmaksaju. Pretigi ka nesa musu baltvacieshu uzvardu... Necieniga vinu nesat.

8.decembris 2018 Atbildēt

Nemuldies pats esi gnīda

8.decembris 2018 Atbildēt

Tas tiešām ir pretīgs komentārs . Cilvēks mēģināja akgriezsties , un te valsts nepalīdz . Ko Latvijā tur darīt , vis aiziet nodokļus , jūs laimīgs tad arī dzīvojiet , tūkstoši katru gadu izbrauc , tāda uzskaitījuma visi ir gaidi .

8.decembris 2018 Atbildēt

Visā šajā _pretīgs ir tikai Jūsu komentārs.

8.decembris 2018 Atbildēt

tu tak piedāvā azartspēles.tu pati neesi tupa terēza?

8.decembris 2018 Atbildēt

Paskat' tik. Kremļa trollim biedram susļikam (aka mr. susurs) tik labi maksā, ka savā dzimtajā krievijā šis pat spējis nopirkt mājeli kādā no neskaitāmajiem muhosranskas ciemateļiem. Malacis.

8.decembris 2018 Atbildēt

NU un pārgudrais ko teiksi par šito - - - Šajā valstī nebūs tā, ka tu nostrādāsi visu mūžu un saņemsi kaut kādu 200 eiro pensiju, un pat nevarēsi vecumdienās zāles atļauties, kas ir ļoti svarīgs faktors.

9.decembris 2018 Atbildēt

Kremļa trollis ar segvārdu "susurs" nav pilnībā vēl apguvis latviešu valodu, kas viņu atmasko. Tikai krievu valodā "pensija

9.decembris 2018 Atbildēt

Pārnesas". Labi vēl ka neuzrakstīja "atnestās". :D

9.decembris 2018 Atbildēt

Visu paticat, vai ar es vareshu nakamo komentaru pateikt. Iesakuma nesteidieties un atri vien uzzinasiet, kurs rakstu ir rakstijis. Sikais nespejnieks atbildes. Jo sava butiba ir gnida. Ari es biju repatriants un ari 3 gadus. Un lieliski zinu ar ko nacas saskarties. Tas Jums milkishiem var sastastit pasakas. Bet sieviete pat nebija repatriante, jo eksisteja Latvijas pilsoniba :)))) Susurs par Jums reali nirdz

9.decembris 2018 Atbildēt

Susurgnīda,nedirss!!! Bomzi kàpèc ir jàskauž?!

9.decembris 2018 Atbildēt
Jānis Grīnvalds > svetlana.galina

A ko mēs, fakin, te darām? Valsts palīdzību tiem tizlajiem. Liekuļi! Lai lasās un neuzdrošinās latvju dziesmas dziedāt. Latvietis ir tas, kurs Latviju ceļ kaut vai no 0, kaut vai kad zālēm nepietiek...vienmēr citur ir zaļāka zāle. Atvēra Eiropu - liekulīgais patriotisms izsīka. Viņi tur Īrijā postu nav redzējuši. Kārklu patrioti!

Nav bijusi problēma ar bērnu dārzu. Tizlums ir vienīgais šķērslis. Un zini? Tizleņus mums 1000gadus nevajag! Var izmest Latvijas pasi jau tulīt! Reāļi sacemēja!

11.decembris 2018 Atbildēt

susurs! Kapec tadas dusmas? Visi jau cilveki nav vienadi.Visi nav sheptmani.Mazmeita Jelgavaa gaidija bernudarzu 10 meneshus.Es ari domaju, ka LV cilveki nav laimigi.Stradaa...stradaa divos darbos un nevar savilkt galus kopaa.Komunalie ir traki.Un viss parejais dargs.Bernudarzs tuvu 100 eiro.Mashinu uzturet...japadomaa.

8.decembris 2018 Atbildēt

Necepies. Tas "mr. susurs" īstenībā ir neizglītots, kusls, kunkstošs, aptaukojies neveiksminieks, kas caurām dienām sēž savā nospeķotajā dīvānā un troļļo. Pēc viņa neskaitāmajiem komentāriem var secināt, ka viņam ir vismaz 20 pilsonības, vismaz 300 miljardi dolāru skaidras naudas un apmēram tikpat dažādos īpašumos praktiski visās pasaules valstīs. :D

8.decembris 2018 Atbildēt

Lai tak tie gnìdas,kuri cìnàs par varu un paaugstina sev algas samazina nodokĺus!!Redz kà francijà cìnàs par savàm tiesìbàm

8.decembris 2018 Atbildēt

Padomāsim kur Latvijã rodas miljonāri kam katru gadu paaugstina agas

8.decembris 2018 Atbildēt

Padomāsim kurLatvijā rodas miljonāri kam katru gadu pieaug algas?

8.decembris 2018 Atbildēt

Tā noriebušies tie laimes meklētāji, jā bet šeit viss ir labāk, dzīvo Latvijā un padari Latviju labāku nevis vaidi, algas lielākas, cenas zemākas un appreci īru...

8.decembris 2018 Atbildēt

Ja tev gribās precēt īru... vēlu veiksmi - man gan labāk patīk īrietes - tīri glītas.

9.decembris 2018 Atbildēt

Vienvārdsakot PIZDJEC TAI 4.MAIJA RESPUBĻIKAI...

9.decembris 2018 Atbildēt

Mr. Susurs maita kāda vēl nav redzēta,aizveries.Esmu repatriante,un Alda runā patiesību."mr"vēl sevi dēvē,gnīda kubā...

9.decembris 2018 Atbildēt

zini, kadel es neuzradu savu vardu un uzvardu? Jo jau pec stundas paradisies visadi draugi un radi Susuram. Ja doma, ka man bija gruti noskaidrot, ar ko nodarbojies Irija un kas tevi latvija gaidija, tad rugti maldies. Yieshi tapat man neagadaja problemas uzzinat, ka raksts ir tieshu ar tevi saistits...

9.decembris 2018 Atbildēt

Ubi bene ibi patria. Nav jau nekas jauns. Lai nu viņiem labi tajā Īrijā klājas!

9.decembris 2018 Atbildēt

Cik viss ir pretīgi. Jūs reiz piedzimat, mīļš, jauks, bez nosodijumiem, bez grēka, mīlestības pilns. Tagad visiem, kas atļaujas būt rupjš, vecāki nav iemācījuši palikt par cilvēku. Jūtaties pasaules naba. Pārāks par visiem. Ļoti viss ir slikti. Tikai tie, kas zin būt neizbēgamā situācija, spēj mainīties un dzirdēt saskatīt daudz kur labo un dzīvot ik dienas, kā pēdējo.

9.decembris 2018 Atbildēt

Kur dzivot un audzinat bernus ir katra personiska izvele , un ka jau es vienmer esmu teikusi, tados gadijumos ir jadoma un jarekinas ar ilgtermina iznakumu . Par nelaimi Latvijas pasreizeja situacija ir loti negativa un nelabveliga ilgtermina dzivosanas prognozei, un berniem ir vajadziga normala gimenes dzive ,lai izaugtu par pilnvertigu sabiedribas locekli

10.decembris 2018 Atbildēt

Tikai loti liels mesls vari uzdirst uz so patikamo gimeni.

26.decembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:05

Jaunākās diskusijas