Reemigrants taujā: Kā jūs varat izdzīvot te, Latvijā?

tautaruna.lv 7.dec 2018
 
Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency
No Latvijas pēdējos gados prom devušies ļoti daudz iedzīvotāju, valstiski ir daudz runāts par to, kā aizbraucējus atgriezt. Piemēram, šogad VARAM īstenojusi pilotprojektu pašvaldībās reemigrācijas veicināšanai "Reģionālās reemigrācijas koordinators".

Četru mēnešu laikā kopš koordinatoru tīkla izveides 587 ģimenes ir sazinājušās ar kādu no pieciem koordinatoriem ar pieprasījumu pēc informācijas. Kopējais cilvēku skaits šajā ģimenēs ir 1436 cilvēki un 601 personai ir sagatavots personalizēts informācijas piedāvājums. Savukārt līdz jūlija beigām reemigrācijas pilotprojekta gaitā Latvijā atgriezušās 64 ģimenes.

Tāpat tiek īstenota darba devēju iniciatīva "Latvija strādā", lai aizbraucējiem skaidrotu, ka Latvijā ir darbs un viņi tiek gaidīti atpakaļ.

Taču darbs, alga nav vienīgie jautājumi, uz kuriem atbildes grib sadzirdēt aizbraucēji: mājvieta, vieta bērniem skolai pirmsskolā un ne tikai.

Vēl kādu jautājumu sociālajā tīklā facebook uzdevis kāds reemigrants Dinars J. Viņš raksta: "Sveiki, esmu atgriezies Latvijā, Bet īsti nesaprotu, kā jūs varat izdzīvot te? Jo pirmajā vakara nopērkot ēst (ne visu ko vajag) un ielejot degvielu, aizgāja 80 eiro par nepilnu bāku. Tas ir tik pat, cik Islandē. Bet tur man alga bija ap 2,5k. Varbūt ir kāda grāmata, kura māca, kā izdzīvot latvijā?"

Komentē 51

 
Anonīms
 

"Tas ir tik pat,..." - OMG!!! Jums tur skolās laikam vairs nemāca ne latviešu valodas gramatiku, nedz uzdod lasīt grāmatas. Laikam tāpēc latvijā esot "viskvalitatīvākā izglītība". Jo nav nekas jāmācās. Mums padomijā latviešu valodu mācīja tiešām augstā līmenī. Tāpēc es joprijām zimu tādu vārdu kā "tāpat", kurš nav tas pats, kas divi atsevišķi vārdi "tik" un "pat".

Paredzu, ka tik ļoti nicināta un kropļota, latviešu valoda pilnībā nomirs pēc gadiem 20. Nemaz nebūs jāgaida ne 100, ne 500 gadi.

7.decembris 2018 Atbildēt

Taisnība

9.decembris 2018 Atbildēt

kā neļauj cenzors komentet,laikam arī jaunvalodnieks no lielpisāniem pēdejā sasaukuma griezumā...:)))

11.decembris 2018 Atbildēt

es neesmu bijis bezdarbnieks jau 10 gadus, kopš es vairs nedzīvoju Latvijā :-)

7.decembris 2018 Atbildēt

Šausmas Jūrmalā...lūk tā

7.decembris 2018 Atbildēt

Interesanti, ko šamais tā pirka lielveikalā un cik daudz degvielas ielēja bākā ka šausminās par 80 eur? Islandē par 80 eur veikalā neko jēdzīgu nenopirksi jo tur cenas ir kosmiskas un degviela 2x dārgāka! Un maz ticams ka saņem 2,5k, tā ir vidējā alga Islandē un mūsu nekvalificētie darbu darītāji nesaņem ne tuvu tai summai! To var stāstīt kuri nav bijuši Islandē un nezina kas un kā! Kuriem interesē-hikersbay.com/prices/iceland

7.decembris 2018 Atbildēt

...piedod-LVcenas vienmer ir bijusas augstakas neka musu darba algas spej panest-un tas bija pirms 1,5 gada,kad pametu LV

8.decembris 2018 Atbildēt

Papīra neaptrūksies - par tādu d!ršanu? Islandes nodokļu politikā gan jau ka ir paredzēta algu izlīdzināšana un sanāk ka lielākajai daļai ir tuvu šai vidējai algai.

Vidējā statistikā neraksta algas, bet IENĀKUMUS un šajā grupā tiek skaitīti arī tie, kas nesaņem algas, bet pabalstus.

Jebkurā gadījumā var tak nebūt stulbs un pameklēt algas cik darbinieki saņem un alga rūpnīcas darbiniekiem Islandē pēc sludinājumiem ir 12$ un tikai strādājot 40h nedēļā arī nav tālu no tiem 2,5k, ko saņem šie nekvalificēto darbu darītāji.

Islandē vidējā neto(pēc nodokļiem) alga ir 3430eiro. Latvijā var tikai sapņot par šādu līmeni un tām minimālajām algām ko saņem Islandē, kas Eiropā ir galvgalī algu ziņā:

i.redd.it/7z2or5q4dh121.jpg

8.decembris 2018 Atbildēt
8.decembris 2018 Atbildēt
Ir vārds > murmulis.5c0b3385b3176

Esmu bijis Islandē un zinu kādas ir cenas!!! Esmu puspasauli apceļojis- vari neuztraukties, zinu kā citur dzīvo! Tikai esi piemirsis ka to labo dzīvi citur ir radījuši citi, nevis aizbraukušie no LV, kuri tikai izmanto tās mītneszemes iespējas!

8.decembris 2018 Atbildēt

Par 80 eiro, kas ir vairāk kā 11000ISK, Islandē, piemēram budžeta veikalā Bonus tu varēsi iepirkties samērā normāli nedēļai. Ja vienam, tad ar atliektiem galiem. Degvielu par n-tās reizes dārgāku nosaukt nebūtu īsti korekti. Benzīna litrs ir kaut kur 1,5-1,6 eiro robežās, bet ja pērk Costco, tad 1,4. Atbrauksi kā tūrists un sāksi staigāt pa tūristiem domātiem veikaliem vai restorāniem, ātri paliksi bez biksēm, bet uz vietas dzīvojot skats ir biški savādāks. Alga zemākā kaut kur no 1800 eirām, par galīgi melno galu nezinu. Ja strādā ilgāku laiku un stabilā kompānijā, ir kādas iemaņas, pie 3 tk eiro var mierīgi dabūt. Atkal, ja esi te vismaz gadu, ir visādi pabalsti. Ne tur baigā haļava, bērnu pabalsts nekāds dižs nav, atkarībā no vidējiem ienākumiem, summas nesaukšu, par citiem nezinu, to, ko maksā mums, neminēšu, jo nafig vajag. Jo mazāki ienākumi, jo lielāks pabalsts. Tāpat mājokļa īres pabalsts ap 25% no īres līgumā norādītās summas. Par medicīnas aprūpi sūdzēties nevaram, ļoti lieliski darbojas aprošināšanas sistēma, kurā no algas iet nodoklis tur pāris proči. Kad sieva dzemdēja, visa aprūpe, visa attieksme bija vienkāŗsi fantastiski un nekas extra nebija jāmaksā. Zobi bērniem līdz 17 gadiem JEBKURĀ klīnikā par free. Pieaugušajiem cenas iespaidīgas. Kas neļauj dzīvi Islandē saukt par leiputriju, tās ir fantastiksās īres cenas. Ja tev ir savs dzīvoklis, tad visi komunālie parastā ap 80 kvadrātu dzīvoklī parastā mājā kādi 300 eiro, bet īrēt gan ir biški pizģec, jo par tāda paša dzīvokļa īri būs jāmaksā ap 1400 eirām. Komunālie iekļauti. Tēma diezgan gara, bet rezumējot, dzīvot mierīgi var, ja ir darbiņš. Var atlikt krājkontā, var divreiz gadā aizbraukt līdz Eiropai vai Z-Amerikai par cik gandrīz pa vidu abām un vietējie lido ne pārāk jau dārgi. Latvijā ar sievu pēdējo reizi bijām pirms četriem gadiem un ko ievērojām, ka neko diži jau lētāk kā Islandē nesanāca, kaut baigi nešikojām. Tagad pavasarī padzīvojāmies pa Tenerifi, lūk tur bija haļava. Nu tā kaut kā daudz burtu sarakstījās. Vēlreiz rezumējot, kā tūristam, vai ja atbrauci un sāc no zero, tad būs dārgi un profita nekāda, ja esi iedzīvojies, tad viss ir o.k. Pluss vēl baigais miers, gan salā, gan cilvēku attiecībās, vietējie nestreso, pret darba ņēmēju attieksme cilvēcīga. Paldies par uzmanību, dikti nerājiet, ja kas nepatika.

9.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > ir.v.rds

Ne tu zini, ne tu satraucies kā cilvēki dzīvo Latvijā!

Nejauc tūrismu ar dzīvošanu.

PS Latvietis ES atrodas savā mītnes zemē!

9.decembris 2018 Atbildēt

Nja..es brīnos par to pašu, kad iegriežos LV. Skumji, ko lai saka!

7.decembris 2018 Atbildēt

Un bieži iegriezies? Vai reizi gadā lidmašīnas biļetei atļaujies iztērēt? ja Jūs, aizbraucēji , Latvijā strādātu tādā pašā režīmā kā saldajos āriņos, dzīvotu tāpat, tad arī šeit nečīgātu par tēriņiem.

7.decembris 2018 Atbildēt
Ruta Freimane > andris.broks.5c0ad134718bc

Es LV stradaju divas darba vietas un nesanemu tik cik tagad UK,plus tam es tagad esmu normali izgulejusies,atputusies un varu atlauties ari celot.

Ja man stradajot taja rezima butu maksajusi normalu algu es tagad nebutu UK.

7.decembris 2018 Atbildēt
Ir vārds > ruta.freimane

Esmu daudz ciemojies gan UK gan Īrijā pie bijušajiem kolēģiem- rukā ar melnām mutēm un dzīvo nožēlojamās strādnieku mājās -putnubūros katrs savā stāvā dzīvo kur remonts nav redzēts gadiem ar miskastē metamām mēbelēm- īres līgums neļauj neko darīt! Par rajoniem kur dzīvo, nerunāsim! Izklaides nekādas, tik vien ka savā starpā nodzeras ja nav pieriebies skatīties vienam uz otru....tāda ir tā jūsu "labā", pārticīgā dzīve! Nemaz neuzskaitīšu to kur iepērkaties.... Vairums pat nemāk aizvest uz pieklājīgu tirdzniecības centru jo skaidroju ka esmu maksātspējīgs! Ir reti izņēmumi kuri pieklājīgi dzīvo un labā rajonā, nerunājot arī ka lielā pilsētā jo mazpilsētas tur ir ģerevņas!

7.decembris 2018 Atbildēt
Andris Broks > ruta.freimane

Nu, ceļot atļaujos arī es, strādājot par vienkāršu santehniķi Latvijā, uzturot māju, divus auto, sev un sievai. Atvainojiet, bet ciemojoties pie cilvēkiem UK, neesmu redzējis nevienu iemeslu, lai pārceltos uz dzīvi, dzīvot īrētā stūrī, strādāt par lielāku algu un 3x lielākiem tēriņiem. Ņea. Ciemos jā, dzīvot...

7.decembris 2018 Atbildēt
Elita Jarvelahte > andris.broks.5c0ad134718bc

LV ar melnu muti raujoties,nenopelnisi,ari godigi skrienot darba un padarot vairaku cilveku darbu...TU varbut esi plana galdina urbejs LV un tikai liec komentarus nevis SMAGI FIZISKI STRADA

8.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > ir.v.rds

Vilks met spalvu, bet cilvēks tikumus nemaina - kāds bija Latvijā tāds arī būs ārzemēs.

Viņu pašu izvēle kādos dzīvokļos dzīvot. Es nomainīju pāris dzīvokļus līdz atradu tādu, kas patīk. Tas ka izklaides trūkst UK vai Īrijā gan ir melots. Manuprāt, Latvijā ne tuvu nevar salīdzināt ar tām izklaides iespējām kas ārzemēs - tas ka cilvēki ir kūtri un tos mazāk biksta lai iet izklaidēties, ir pavisam cits jautājums. jebkurā gadījumā Latvijā par cilvēku neuzskata tos, kas nebrauc ārzemju ceļojumos un arī melnstrādnieki ārzemēs ar savu minimālo algu tos var atļauties, jo cenas ir stipri zemākas, kā Latvijā.

8.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > andris.broks.5c0ad134718bc

Visi ārzemēs dzīvojošie var atļauties ceļot - jautājums ir vai tu vari atļauties lidmašīnas biļetei, lai kaut kur aizbrauktu? Un vai to var atļauties tavi līdzcilvēki? Cilvēki tā īsti nesaprot, bet ceļš uz Latviju ir dārgāks, kā uz siltajām zemēm un atšķirībā no Latvijas tur cilvēki smaida. Un kāda jēga braukt uz Latviju, ja pēc tās apmeklējuma drīzāk var dabūt depresiju...

8.decembris 2018 Atbildēt
Ir vārds > murmulis.5c0b3385b3176

Zini, es ceļoju regulāri un puspasauli esmu apskatījies nevis tikai pa Eiropu pavandījies. Mani līdzcilvēki arī ceļo, man vienkārši apkārt ir normāla Latvijas sabiedrība kura to dara- arī ceļo! Jā, cilvēki citur vairāk smaida bet nesmaida gan tie kuri no Latvijas ir aizbraukuši- viņi uzreiz ir pamānāmi gan UK gan Īrijā! Vienkārši nevajag nolikt zemi no kuras esi nācis, ja tev vienalga tad labāk paklusē, jo neesi neko darījis lai kaut kas mainītos! Es, atšķirībā no tevis, dzīvoju savos mēslos nevis kā tu- svešos mēslos, bet vienalga skaties atpakaļ! Noliekot Latviju tu tikai parādi savu bezspēcību...

8.decembris 2018 Atbildēt
Aldis Kokarevics > andris.broks.5c0ad134718bc

tas ka esi aramu kārtu stulbs,tas gan tiesa!

8.decembris 2018 Atbildēt
Solveiga Erdmane > ir.v.rds

Ļoti precīzs viedoklis, piekrītu katram vārdam! Jo mazāk šādu cilvēku būs Latvijā, jo labāk mēs, palikušie, dzīvosim.

8.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > solveiga.erdmane

Cik tad tev vajag lai labi sanāktu dzīvot? Lai izbrauc vēl kāds miljons? Jocīgie cilvēki - no laukiem salīduši Rīgā un domā, ka tas kaut kādā maģiskā veidā atšķiras no tā, ka citi aizbrauc tālāk un dzīvo Londonā.

9.decembris 2018 Atbildēt

Brauc šurp, uz Latgali. Iekārtosies darbā, iedos tev galvenos instrumentus- lāpsta, lauznis un (kuvalda). Minimālā Latvijas alga, kuru maksās pa daļām, kad uzskatīs par vajadzīgu. Un ja vēl pēc pusgada būsi dzīvs, tad tā arī būs labākā izdzīvošanas grāmata.

7.decembris 2018 Atbildēt

Latvijā cilvēki dzīvo ļoti līdīgi kā daudzviet pasaulē.Izbrīna mūsu tautiešu jautājumi-kā jūs te izdzīvojiet? Cienijamie,vai no tukšas vietas,no gaisa esit nokrituši? Kur tad jūs esiet dziuši,auguši?! tak jau Latvijā un dzīvojuši! Ekonomisku apsvērumu dēļ esiet aizbraukuši-labprātīgi !! Mēs Latvijā dzīvojam,strādajam,audzinam bērnus,mazbērnus un nebrīnamies par to kā izdzīvo polis,amerikānis,brazīlietis,jo katrs dzīvo atbilstoši savam prātam,spējām,vajadzībām.Es veikalā neiepērkos par 80 eiro,bet daudz pārdomātāk un gatavoju ēdienreizes,iespēju robežās,mājās.Par degvielu- tā visur pasaulē maksā dārgi.Islande nav izņēmums.Dzīvojam labi un nevajag tik ļoti nolikt savu sakņu zemi.Tas,ka vēlmes nesakrīt ar iespējām,tas gan mums cilvēkiem ir raksturīgi.

7.decembris 2018 Atbildēt

Tante, atvaino, bet cilvēki daudzviet pasaulē nedzīvo līdzīgi kā Latvijā - ir tomēr savas nianses un atšķirības.

Es arī iepērkos par 40 naudiņām ārzemēs, bet visa atšķirība, ka man nav jāskaita naudiņa vai es to varu atļauties par to naudu ko saņemu un vai paliks pāri līdz nākamajai algai. Atbraucot uz Latviju tērēju tikpat un pat vairāk, jo cenas nav lētākas, bet ir jāuzdod jautājums par to kā var izdzīvot cilvēki, kuriem vidējā alga ir 2-3x mazāka un kur neeksistē valsts sociālais atbalsts tiem pilsoņiem, kas saņem zem vidējās un tādi atbilstoši statistikas datiem Latvijā ir 60%. Nemaz nepieminot to, ka medicīna Latvijā nav bezmaksas un zāles īpaši maznodrošinātiem ir lētāk braukt un pirkt ārzemēs, kur maznodrošinātajiem tās ir bezmaksas. Nemaz nepieminot to, ka Krievijas gāze Latvijā ir dārgāks produkts, kā Vācijā. Arī elektrība ir dārgāka kā Rietumos. Vispār, ārzemēs padzīvojušajiem latviešiem ir bīstami braukt uz Latviju, jo ārzemēs ir mazāka iespēja tikt notriektam uz ceļa. Un dzīves ilguma ziņā Latvijai vēl ilgi ko censties lai tiktu garām Brazīlijai... ;)

PS Tas ka Jums ir labi un viss apmierina drīzāk liecina par attieksmi, kuru var izteikt ar ukraiņu teicienu: maja hata s kraju, bet man gribētos lai arī visiem pārējiem Latvijas iedzīvotājiem, kas vairums dzīvo sliktāk, kā Jūs arī dzīvotu labklājībā un sabiedrībā kurā nevaldītu dziļa plaisa starp labi pelnošiem un maz pelnošiem. Un lai attīstītu ne tikai Rīgu, jo normālās valstīs ceļu garums palielinās un Latvijai ir vēl 2 miljoni iemeslu lai tie nesamazinātos, jo ārpus Rīgas aug ne tikai koki ;)

8.decembris 2018 Atbildēt
Ir vārds > murmulis.5c0b3385b3176

:DDD Paskaidro, kāpēc tautieši ārzemēs prot normāli braukt ar auto, ievēro noteikumus bet Latvijā visi uz ceļa uzvedas kā grib??? Man patīk- jūs, jums... bet tu jau izmanto citu cilvēku radīto labklājību, ieradies pie visa sakārtota un nu gudri spriedelē it kā pats būtu pielicis baigo spēku tā radīšanai! Ko esi darījis lai Latvijā kas mainītos- pliku neko!

8.decembris 2018 Atbildēt

Pareizi!

8.decembris 2018 Atbildēt

Piekrītu Silvijai! Apriebies klausīties neveiksminieku lielība!

8.decembris 2018 Atbildēt
Solveiga Erdmane > murmulis.5c0b3385b3176

Tad brauc atpakaļ, murmuli, un ķeries pie darba, lai Latvija kļūst par tikpat veiksmīgu zemi, kā tā uz kuru Tu aizbēg! Kauns par visiem latviešiem, vieglas dzīves tīkotājiem, kuri spļauj uz savu Dzimteni!

8.decembris 2018 Atbildēt

Sakņu zeme.....ha.ha.ha

8.decembris 2018 Atbildēt

Es katru sestdienu ieleju degvielu par 60 euro un .... Silvija Malina- runa bija ka ielēja degvielu pilnu bāku un nopirka produktus vakariņām .

9.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > ir.v.rds

Nezinu, es nekad Latvijā ar auto neesmu braucis, tāpēc tev pilnīgi noteikti būs labāk zināt kādas tev priekšrocības notriecot gājēju uz pārejas.

9.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > solveiga.erdmane

Ko man darīt, es jau nu pats labāk zināšu. Bet ja tu man iesaki ko darīt, varu ieteikt arī tev - tieši to pašu.

Man ir milzīgs kauns, ka pilnīgi normāli tiek uzskatīts tas, ka latviete var lepoties ar to, ka latviešiem nepienākas viegla dzīve - ne tikai ārzemēs, bet arī - Latvijā :D

Es esmu dzīvojis un strādājis Latvijā un arī dzīvojis un strādājis ārzemēs, atšķirībā no tā tūrista, kas te kā tāda vista plātās, ka visur bijis, bet tā īsti neko nezin - ne kā cilvēki dzīvo ārzemēs, ne arī - Latvijā. Solveiga, iesaku tev aizbraukt dzīves pieredzes nolūkos un padzīvot ārzemēs - pēc tam varēsi savu pieredzi pielietot Latvijas labklājības celšanai... ja vien nebūsi citu acīs kļuvusi par aizmukušo vieglas dzīves tīkotāju, īpaši ja vēl atļausies brīnīties par to kā cilvēki spēj izdzīvot Latvijā... ;)

9.decembris 2018 Atbildēt

Es tieshi otraadi-briinos,kaa var izdziivot Iirijaa,Anglijaa ......pa taadaam algaam,ko tie aizbrauceeji tur pelna!!!!! Straadaaju gan Iirijaa gan Anglijaa-tas nav mans!!!!! Ja straadaat ar taadu pashu atdevi Latvijaa-naudas zinjaa sanaak vairaak nopelniit!!

Bez darba nebiju nekad un nekur.

7.decembris 2018 Atbildēt

...te tas jautajums-LV darbs jamekle,ka uguni nakti-varbut bus, bet varbut ari NE

8.decembris 2018 Atbildēt

Tāda pati summa aizietu jebkur eirop'pā pirmajā dienā, atšķiras tikai meneša darba samaksa, kuru daudzi lv nopelna pa melno = 1500 , tāpec var atļauties normali dzivot, nereģistrētais darba speks LV , diemžel ir ap 70%, ko iebraucēji būs piemirsuši. Naivums diemžēl, vienamotram ir neārstējams!

8.decembris 2018 Atbildēt

Smieklīgi. Nu, lai tak nevelkas atpakaļ tie liekēži. Pārējiem būs mierīgāk un vieglāk. Nesaproti, kā izdzīvot - tinies! To visi gribētu - lai te visu sakārto, noorganizē "mājvietas, vietas bērniem un ne tikai", lai būtu lēts benzīns, dotu par velti delikateses ēst un ceļot... Mēs strādājam, nodokļus maksājam, bet, ja no mūsu nodokļiem velk atpakaļ visādus sevi nodrošināt nespējīgos, nav nekādas vēlēšanās te kaut ko uzlabot.

8.decembris 2018 Atbildēt

Tā spried, it kā uz Latviju aizbraucēji taisās braukt atpakaļ un nestrādāt un pārtikt no taviem minimāliem nodokļiem par kuriem var knapi uzturēt penšus un vairs nevar pavilkt medicīnu :D Šādi par nodokļu izlietojumu ir dzirdēts tikai no tiem cilvēkiem, kas saņēma tādu algu, kādu es Latvijā kādreiz nomaksāju nodokļos... vai arī birokrātiskā aparāta žurkas, kas nodokļus neražo, bet tos patērē.

Manuprāt, pilnīgi loģiski, ka cilvēki, kas maksā nodokļus vēlas par šiem nodokļiem saņemt atpakaļ labus ceļus, bērnudārzus, kur laist sīkos, skolas, sakārtotu dzīvi un saplānojamu nākotni. Nav nekā svarīgāka dzīvē par šiem jautājumiem. Kāpēc tevi tas neinteresē?

8.decembris 2018 Atbildēt
Ir vārds > murmulis.5c0b3385b3176

Interesanti ir tas ka ciemojoties UK, Norvēģijā, Vācijā pie tautiešiem attieksme par nodokļu maksāšanu ir divejāda- mītneszemē IR JĀIEVĒRO likumi un noteikumi bet Latvijā tos var arī neievērot, ja ir iespēja tad nošmaukt! P.s. paskaidroju ka man ir SAVS dzīvoklis un vasaras māja, esmu normāli strādājos cilvēks un finansiālajā ziņā stabils.

8.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > ir.v.rds

Laikam spried pēc sevis, bet nodokļu nemaksātājus velti meklēt pie aizbraukušajiem, bet turpat vien Latvijā - starp tiem, kuriem ir offshore konti - nereti valsts amatvīriem. Un nodokļu krāpšanas shēmas arī zināmas pašu amatvīru firmām.

9.decembris 2018 Atbildēt

Gribi iemācīties kā izdzīvot!? Nav problēmu. Nosaki sev ka tu katru mēnesi drīksti iztērēt ne vairāk par 300 eiro, ieskaitot komunālos maksājumus, pārtiku, mašīnas apkopi, apģērbu un t.t. un ātri vien iemācīsies. Protams ja spēsi izturēt

8.decembris 2018 Atbildēt

Latviju nevada idioti ...Latviju vada nelieshi,bandiiti ! Izveidojushi ,,reemigraacijas kantorus,, kuri baro tik daudz paraziitu ! KAS IR IZDARIITS,LAI NEBRAUKTU PROM ? Kaapeec par to nerunaa ? KAAPEEC ???

8.decembris 2018 Atbildēt

Yohn Plunt, tad varbut Jums deretu iemacities rakstit vardu _ZINU, nevis ZIMU, un ari to ka LATVIJA rakstaas ar lielo burtu.....

8.decembris 2018 Atbildēt

Man patiik kaa te LV keyboard warriors nodirsh UK latvieshus. Saprastu ja vinu muldeeshanaa buutu kautcik taisniibas un jeegas, bet nu... Tas tikai paraada sho cilveeku degradaacijas liimeni.

8.decembris 2018 Atbildēt

Kurš kuru pirmais sāka nodirst? Vai tad ne emigranti? Tie tak nespēj savu augstprātību neizrādīt! Domā, ka ir gudrāki tāpēc, ka aizbēga? Vai tad ne viņu teksti:"Kā Jūs Latvijā spējat izdzīvot", neaizvainoja mūs, vietējos.? Ja viņi pie katras iespējas nesāktu lielīties, cik viņiem labi, mēs vispār klusētu. Bet riebjas taču to lasīt!

8.decembris 2018 Atbildēt
Sandra Bokisha > solveiga.erdmane

Tad nelasi

9.decembris 2018 Atbildēt
murmulis > solveiga.erdmane

Tu varbūt vari izdzīvot, bet mani satrauc citi - kuru izdzīvošana nav dēvējama par normālu dzīvošanu.

Nu, bet tu arī joprojām dzīvo savā dzimtajā pusē un neesi aizmukusi prom...

9.decembris 2018 Atbildēt

IR TAADA GRAAMATA ! VALDIM DOMBROVSKIM !

8.decembris 2018 Atbildēt

mūs tautiešus tikai apčakarē alga 430 eiro, bet saņemam mazāk .

8.decembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:47

Jaunākās diskusijas