Cilvēki turpina "šūmēties" par simtgades salūta izmaksām

tautaruna.lv 9.nov 2018
 
Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency
Pavisam drīz svinēsim Latvijas simtgadi jeb sagaidīsim šo svētku kulmināciju. Viennozīmīgi, jubileja liela un nozīmīga, svētki, kuri ir jāsvin. Taču cilvēkiem svētku prieku pabojā astronomiskās svētku izmaksas, piemēram, salūtam tērēsim 235 000 eiro.

Ir cilvēki, kas šos salūtu aicina boikotēt, citi - naudu novirzīt citiem mērķiem. Par šo tēmu izteikušās arī Latvijā pazīstamas personības, piemēram, Agnese Rakovska, kas iesaka salūtam atvēlēto summu krietni samazināt, savu viedokli publiski paudusi arī Olga Rajecka.

Latvijas simtgade ir tautas svētki un man žēl, ka dāvana Latvijai izkūpēs gaisā

Savs viedoklis, protams, arī ir, tā teikt, cilvēkiem no tautas.

Piemēram, Laura J. facebook raksta: "Tikko lasīju sievietes postu, kurā viņa aicina boikotēt 18.11 uguņošanu un vienlaicīgi lasot vārīju olas. Izlasīju un jau gribēju spiest share, bet palasīju arī komentārus. Rezultātā manas iekšas vārījās trakāk nekā tās nabaga olas.


Cilvēks - mega komentētājs atļāvās pateikt, ka šī nauda nevienam nav jāziedo un nav jāizlieto veselības līmeņa celšanai, jo viņam pie pakaļas par cilvēkiem un viņš grib baudīt dzīvi. Un viņš nebija vienīgais.


Latvijas simtgade ir tautas svētki un man žēl, ka dāvana Latvijai izkūpēs gaisā, kas tiks nofilmēts un pēc tam saglabāts 4k video formātā youtube. Ja pēc tā alkst daļa tautas, lai pieslēdz lētāko interneta pieslēgumu un paskatās jaunā gada uguņošanu Ņujorkā. Šie ir tautas svētki, jo valsts sākas no tautas, un daudziem ir nepieciešama palīdzība.


Lielākā dāvana būtu visu šo uguņošanas naudu novirzīt tautai. Man personīgi, manai ģimenei un draugiem neko nevajag, bet ir tik daudz facebook stāstu, kur cilvēki lūdz palīdzību un atsaucība ir liela, jo mēs esam labi un palīdzam, taču visiem nepietiek.


Par to naudu var sagādāt jaunu medicīnisko aparatūru slimnīcām.
Galu galā sagādāt bērnu nama bērniem dāvanas Ziemassvētkos, jo valsts tam līdzekļus nepiešķir.
Sagādāt vajadzīgo dzīvnieku patversmēm.
Būs tādi, kas man nepiekritīs, taču personīgi man nevajag glamūrīgu svētku uguņošanu par ceturtdaļmilijonu. Es zinu, ka es neko nemainīšu, taču esmu dusmīga un ļoti vīlusies. ES UGUŅOŠANU IGNORĒŠU.
Svētki ir sirdī nevis gaisā.Komentārus nevajag. Tas bija kliedziens nevis diskusija!"

Komentē 25

 
Anonīms
 

Tauta var sūmēties cik grib,bet tām iestādēm, kam vajadzētu ar so lietu nodarboties - VID, KNAB, IUB ir pilnīgi vienalga, ka iepirkums organizēts tikai vienam pretendentam, firma, kas sauj salūtus visā latvijā , tai skaitā Rīgā- 2017. gadā nodokļus nav samaksājusi pat par vienu miimālo algu (skat. Lursoft)...viss notiek kā pasakā- jo tālak, jo briesmīgāk...:)

9.novembris 2018 Atbildēt

Es no visas sirds priecātos,ja tiktu paziņots, ka svētku uguņošana izpaliks. Salūtam paredzētā nauda tiks atdota ar vēzi slimo bērnu dzīvības glābšanai. Diemžēl, tas ir un paliks tikai sapnis...

9.novembris 2018 Atbildēt

Tukša muldēšana. Tu taču nepriecājies, ka salūtam tērēs tikai 235 tūkstošus nevis 2 miljonus.

10.novembris 2018 Atbildēt
Rasma Treilāne > j.nis.b.rzi.5b49d42757ef7

Tikai!?Un slimiem bērniem pensionāri ziedo pa 1,42e!

10.novembris 2018 Atbildēt

Kādus uguņošana neiepriecinās nemaz.Bet vai vispār kas tādus cilvēkus var iepriecināt?Tie kurā katrā pasākumā meklē tikai negatīvo un atrod atliku likām ja aizdomājas,ir mozahisti,kuriem sūkstīšanās ir dzīves kredo. Taču lielākajai cilvēku daļai uguņošana izgaismo svētkus.Sevišķi prieku rada bērniem.Bērnībā ir skaisti kad liekas,ka svētkos citāsi smaržo mežš,spožāk un mīlīgāk spīd saule dzidrāks ir gaiss,kad svētki ielīst sirdī no visas dabas.Ne jau vien pieēšanās pie bagātīgi klāta galda ir svētki.Bērniem,jauniem cilvēkiem un cilvēkiem kuri māk priecāties vajadzīga uguņošana. Un par to priecājas ne tikai rīdzinieki ,bet brauc skatīties arī tie kas dzīvo tuvāk Rīgai.Tās izmaksas par gaišajiem mirkļiem ir nieks rēķinot uz visiem,kāda viena dzīvokļa vai nelielas mājas vērtība.

10.novembris 2018 Atbildēt

cien.Leonoras k-dze, bet vai aptver to ,kāds būs pēc tam gaisa piesārņojums pēc tāda salūta palaišanas gaisā.. šī nav sūkstīšanās,bet daudzu reāls viedoklis, jā varbūt vajag to salūtu ,bet ne jau par tādām izmaksām... un citādi( raksta d nevis s )... nevis citāsi... vai aptver,kā bērni priecātos ,ja viņiem pateiktu,ka tiks veikta vēža operācija un Tu bērniņ turpināsi dzīvot un priecāties,ka esi izārstējies....

10.novembris 2018 Atbildēt

Nu nez, man nekad svētku sajūta nav asociējusies ar uguņošanu, tas ka urodi un citi kirilic veidīgie tur saskata ko svētu nenozīmē ka visiem tā ir. Labāk tiešām būtu izglābuši kādam dzīvību par to naudu. Bet nē, kad runa iet par palīdzību kādam iedzīvotājam, labāk izkūpināt gaisā naudu. Sliktāki nekā smēķētāji, jo vismaz smēķētāji samaksā par akcīzes naudas novirzīšanu medicīnas mērķiem. Pat Krievijas okupētajā Latvijā par iedzīvotāju vairāk domāja nekā šajā marasmā, ko saucam par brīvu valsti. Kauns kauns kauns.

10.novembris 2018 Atbildēt

Lasīju komentārus....

Nožēlojami....

11.novembris 2018 Atbildēt

Pirms rakstietuzziniet faktus kamdēļ ir un jābūt salūtam

11.novembris 2018 Atbildēt

Ja Valdiba neatcels šo neadekvāto naudas izšķērdēšanu,es viņu noladu

10.novembris 2018 Atbildēt

Es gan turos pie uzskata, ka svētkiem ir jābūt svētkiem, kādi tie, noteikti, daudziem arī būs; man- to skaitā. Ar simtgadei atbilstošu uguņošanu un visu citu. Tie, kuri pukst un kurn, tāpat allaž atradīs, par ko kurnēt. Latvijas galvenais sociālais saits labi parāda, cik uzcītīgi un ar misijas izjūtu daudzi kladzina nelaimi un gānās par it visu.

10.novembris 2018 Atbildēt

Aris... šeit nav redzams,kad kāds gānītos,bet domā reāli...

10.novembris 2018 Atbildēt
Aris Liepins > inta.agleniece

Tad kā būtu ētiski un pareizi? Ja vispār atceltu jebkādus svētkus Latvijā, arī varētu ietaupīt naudu. Vai Jūsuptāt tāds būtu pareizais risinājums? Vai kāds cits? Kāds tad būtu Jūsu priekšlikums?

10.novembris 2018 Atbildēt

Komentētājiem kuri d--š par salūta izmaksām ---- aizejiet un atņemiet to naudu ko saņem neievēlētie saeimas deputāti gulētāji darba laikā , kaut vai 14 ( 9 000 reiz 14 ir jau 126 000 ) --- tikai 14 no 62 ! Kopā virs 650 000 !!!!!!! kompensācijās no TAVAS nodokļu naudas !!! Var jau arī katram iedzīvotājam izdalīt puscentu vai cilvēkam kam tiešām vajag apmaksāt piekto daļu bezcerīgai operācijai . Vai tā būtu labāk ? Vai tā būtu taisnīgāk LATVIJAS TAUTAI ?????? Lūdzu domā pirms izgāz žulti !!! { Ar cieņu -- Gints Saulītis }

10.novembris 2018 Atbildēt

Gint uz priekšu,parādi klasi,ja esi spējīgs atņemt tiem liekēžiem to lielo naudas summu ?!....un neredzu,ne vienā reālā komentārā žults izgāšanu... vienkārši tas būs absurds.... ar cieņu...

10.novembris 2018 Atbildēt

Nenovēlu tev, Gint nonākt kādreiz situācijā, no kuras lauka varētu tikt ar to bezcerīgo operāciju.

10.novembris 2018 Atbildēt

es arī ignorēšu,jo paklausoties ,vai paskatoties aktualitātes ,kas notiek Latvijā... mediķiem trūkst naudas algām,samazinās pirmās palīdzības sniegšanu TAUTAI,kurš uzņemsies atbildību ,ja izsauktā Neatliekamā Medicīniskā Palīdzība būs jāatsaka,jo pa tālruni taču neredz un nezin,cik smaga tā slimība vai cik svarīgs ir cilvēkam tas izsaukums,bet redzi Valsts gudriniekiem tas pie kājas,vairāk nomirs vai aizbrauks saeimas rīmām vairāk tiks.Cilvēki lūdz palīdzību vēža medikamentu apmaksai ,ārstēšanai ziedojumus,palikuši bez pajumtes,bērniņi bērnunamos,tur arī darbiniekiem kapeikas ne alga... invalīdi,pensionāri,visa Tauta,kam ir nepieciešama Valsts palīdzība,bet viņi jau kurli un akli ... gan jau TAUTA saziedos visiem ,kam nepieciešama palīdzība ,bet Valsts gudrīši tik stūķēs uz Valsts svētku rēķina savās rīklē un dzīvos tālāk uz nebēdu.. VAI TIEŠĀM PREZIDENTAM NERŪP SAVAS TAUTAS LIKTENIS,kad pašam bija nepieciešama palīdzība un operācija,tad viss uzreiz atradās,tad cienījamais Prezidenta kungs,ar ko TAUTA IR SLIKTĀKA PAR JUMS????

10.novembris 2018 Atbildēt

Kādas summas vispār šogad ir jau iztērētas? Kāds to vispār ir aprēķinājis? Un cik lietderīgi? Ko mēs te vispār svinam? Kādus svētkus? Kā okupācijas 50 gadus var rēķināt klāt - kāds šiem gadiem bija sakars ar brīvu Latviju? Nekāds. Tagad to LV 100 simtgadi karina klāt visam ko var un nevar. Mēs jau esam bagāta rietumeiropas valsts kurai ir daudz lieka naudas. Tā ir mana Latvija? Nē, tā ir Lemberga, Ilzes Jurkānes lielās LV patriotes kurai ir vairākas pases kabatā un kura momentā aizlaidīsies no šejienes projām ja sāksies kādi sūdi un Brigmaņa valsts kura mazbērni ir Anglijā un kuram jau ir īpašumi tur, Latvija. Un tad lai arī viņi priecājas par savu jauko Latviju. Lai svinētu svētkus tad viss okay, bet kad ir jāmaksā cilvēkiem pensija kuri strādāja PSRS laikā kā mana māte tad gan nevar jo viņi esot strādājuši svešas valsts labā - tā lūk.

10.novembris 2018 Atbildēt

tad jau man tads pats liktenis

11.novembris 2018 Atbildēt

Mani arī interesē, kur tie 60 miljoni, kas paredzēti simtgades svinībām, 'pazuda' nepilna gada laikā... Laikam jau labi dziļi siltās kabatiņās noglabāti... Labprāt izlasītu atskaiti par jubilejas vajadzībām iztērētajiem līdzekļiem, tādu īstu - uz papīra! Ar valsts Prezidenta vai Prejerministra parakstu. Gaisā tiks izšauta 'tikai' ceturtā daļa no miljona. Kur pārējais? Varbūt esmu palaidusi garām kādas mega-celtnes būvniecību?.. Un arī par Latvijas 100 gadiem piekrītu. MARASMS! Divkoši! Pagriež kažociņu, kā vajag. Kad runa ir par pensijām, tad "esi strādājis PSRS". Kad vajag izrādīties citu eiropas valstu priekšā, tad pēkšņi esam 'tik bagāta' Eiro-valsts, kura pastāv jau 100 gadus!! Kauns! Kārtējo reizi - dzīres mēra laikā! Kam tas salūts vajadzīgs??? Puse no salūta vērotājiem ir smagi iereibuši, un viņiem ir pilnīgi vienalga, cik tūkstoši un pie kādas mūzikas tiek gaisā izšauti. Nevienai citai lielajai Eiro-valstij tas mūsu salūts absolūti neinteresē!!! Ja mēs reiz ar kaut ko varētu izcelties, tad patiešām varētu dāvanu jaubilejā sagādāt - izārstēt slimniekus, parūpēties par dzīvniekiem, kādu PATIEŠĀM LABU DARBU izdarīt, ar ko tad arī ieietu vēsturē kā paraugvalsts.

12.novembris 2018 Atbildēt

forši dzīvojam 18 novembrī izkūp tūkstošo jaunā gadā atkal tūkstoši bet kas paliek aiz trā visa tas bullim zem astes

10.novembris 2018 Atbildēt

Nozaizts viss uz grunti un ... priecajas . Pa latvisko .

10.novembris 2018 Atbildēt

Bet vai kads ir parbaudijis visu ugunosanas saturu naudas izmaksas jo sajuta,ka tur nebus ieksa si summa,iesaku nosutit komisiju kura varetu godigi bez meliem saskaitit visu kopa un redzesiet,ka tur ,naudas nozime,nebus tada suma un pareja visa nauda kadam kabata,atbalstiet un balsojiet uz parbaudi jo palikusi nedela kur nekad neuszinasim kada summa bija ieklauta,pasteidzeties!!!!

12.novembris 2018 Atbildēt

Man lielāku svētku sajūtu radītu informācija par to, ka salūta vietā tik un tik slimiem bērniņiem ir piešķirta nauda lai atveseļotos. Bērni ir Latvijas nākotne, ja nebūs bērnu, nebūs Latvijas. Pašreiz valdība un dome to neredz un nesaprot, jo jāizšķiež nauda vai savās kabatās jāsabāž. Bet bērni slimo un daudz un veselības aprūpe ir pavirša un ilgi nesasniedzama kvotu dēļ.

15.novembris 2018 Atbildēt

Es mīlu Latviju, bet grandiozām svinībām neredzu jēgu, jo daudzi cilvēki dzīvo nabadzībā. Nekas no valdības puses nav izdarīts , lai mēs savā valstī varētu dzīvot pienācīgu dzīvi. Cilvēki strādā nenormālās stundas, bet saņem par to tik kapeikas, nevar galus savilkt kopā. Nevis dzīvo, bet izdzīvo.

15.novembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:52

Jaunākās diskusijas