Prognoze: Trešais pasaules karš sāksies nejauši

tautaruna.lv 16.aug 2018
 
EPA / Scanpix
Trešais pasaules karš sāksies nejauši: datorprogramma sajauks signālus no satelīties un palaidīs kodolraķetes. Ar tādu prognozi nākuši klajā amerikāņu speciālisti.
Var notikt tā, ka sistēmas nejauši sajauks ieročus un palaidīs kodolraķetes.

Trešais pasaules karš varētu sākties Ziemeļkorejā, Krievijā vai ASV, apgalvots žurnāla "National Interest" publikācijā. Skaidrots, ka šo valstu novērošanas un izlūkošanas sistēmas agrāk tika izmantotas tikai, lai pētītu ballistisko raķešu palaišanu, taču tagad ar to palīdzību uzmana arī kodolraķetes.

Var notikt tā, ka sistēmas nejauši sajauks ieročus un palaidīs kodolraķetes.

Raksta autors apgalvo, ka ja, piemēram, šāda kļūda notiek Krievijā (tiek nejauši palaista kodolraķete), ASV to var uztvet kā kodolkara sākumu.

Lai izvairītos no šādiem potenciāliem draudiem, rakstā iesaka nodalīt ieročus, piemēram, izveidojot satelītus, kas atsevišķi uzraudzīs kodolieročus un cita veida ieročus.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Man vienmēr ir bijušas sliktas atmiņas, par šo melno strīpu cilvēces vēsturē..!:) Ja kas slikts varētu notikt, tad tas notiks, jeb tam būs jānotiek. Vai sajauks signālus, tā ir mazākā bēda, bet katra sistēma mēdz nobrukt un arī tās aizsardzības, kurai drīz neatliks laika pat pārdomāšanai, vai šaut tās raķetes, vai nešaut.. Cilvēks tur vispār nespēs neko kotrolēt, jo nespēs tik ātri reaģēt, bet visu aizsarzību, būs spiests atstāt automātisko iekārtu ziņā. Ir tāds algoritms, kas paredz visus riska faktorus un arī aprēķina vajadzīgo reaģēšanas laiku, lai pretinieku iznīcinātu, bet pats paliktu neskarts. Kad to programmu palaida uz apsteigšanu, jeb galējā maksimālā ātrumā, jo tā tikai var izskaitļot visus riska faktorus un reaģēšanas laiku, tad atklājās briesmīgi nepatīkama lieta. Vienmēr uzbrucējs būs soli priekšā, tāpar kā hakeris, kurš raksta vīrusus. Arī jūsu antivīrus, strādā ar vairāku dienu novēlošanos, jo ātrāk neviens nespēj uzrakstīt vajadzīgos atjauninājumu jūsu antivīrusām. Uz tās pašas bāzes un pēc tādiem pašiem principiem, strādā arī visas aizsardzības sistēmas. Ņemot vērā, ka uzbrucējam vienmēr ir priekšroka, tika no lieldatora iedots ieteikums uz ne pārāk tālu nākotni un tā programa ierosina izdarīt kodoluzbrukumu pirmiem. Praktiski tas nozīmē, ka karš ir pilnīgi neizbēgams, bet kad tieši viņš sāksies, to mums labāk ir nezināt..

16.augusts 2018 Atbildēt

ASV ''speciālistiem'' vajadzētu palasīt vēsturi. Hruščoova īsajā laikā gandrīz tā sanāca....nerakstiet kaņepju sviestu.

16.augusts 2018 Atbildēt

Pamuļķi! Kā var sviestu vai margarīnu uzrakstīt, ja uzrakstīšanai TEKSTS domāts? Vēsturi nepietiek tikai palasīt, ir ari jāsaprot izlasītais, un tad padomāt ko teikt kādiem speciālistiem. Citādi iznāk, muļķis gudro māca.

18.augusts 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:16

Jaunākās diskusijas