Spāre: Čekas ziņotāju vārdi jāpublisko, lai mūsu bērni un mazbērni saprastu - tev nebūs stučīt

Portāls nra.lv 20.jan
 
F64
Latviešu publicists Vladis Spāre atklājis, ka uzskata, ka ''čekas maisi'' būtu jāatver un tur esošie vārdi - jāpublisko.

''Esmu kategoriski pret lustrāciju, čekas ziņotāju vārdi un to kartītes jāpublisko,'' savā sociālā tīkla Facebook profilā paziņojis Spāre. ''Čeka nodrošināja savu stukaču anonimitāti gan ar segvārdu, gan solījumiem viņu identitāti neizpaust. Latvijas valstij nav jāturpina šī nekrietnā čekistu klusēšanas tradīcija, nav jānodrošina stukaču anonimitāte caur lustrāciju.''

''Šie cilvēki nav pelnījuši anonimitāti, bet to, ka viņu vārdi tiek publiski nosaukti, un tas vēl ir maigs sods, ja padomā par tiem, kuriem viņi samaitāja dzīvi,'' norāda rakstnieks.

Spāre arī skaidro savas nostājas iemeslus: ''Tas jādara ne tik daudz to ļaužu dēļ, kuri dzīvoja čekas darbības periodā, bet gan nākamo paaudžu dēļ - lai dotu skaidru signālu mūsu bērniem un mazbērniem: tev nebūs stučīt, jo tavs vārds agrāk vai vēlāk taps visiem zināms, un nekādi specdienesti vai valsts tevi no tā nepaglābs.''

Komentē 12

 
Anonīms
 

Itkā Vladis nav pirmskolas vecumā , itkā vajadzētu saprast , kas un kā? Nu ir taču cilvēkam problēmas ar galvu! Jau labu laiku atpakaļ, tepat i - netā, eksprezidente V.V.Freiberga pateica , ka saucamajos čekas maisos atradīsiet makulatūru. Sen jau visi pareizie "čekisti" ir pazuduši no šiem maisiem, palikušas kaut kādas "sēnalas"! Vladi , netēlo supermenu, riebjas skatīties. Tev pateiks kaut vienu čekistu (starp citu viens oficiāli pieteicās), nu ko , kas tagad notiks. Ko Tu vēl trin pakaļu pa dīvānu , ej un ieved kārtību, jeb "pamperi" slapji?

20.janvāris Atbildēt

es esmu tavā pusē .Tie saucamie stukači tagad ir kažoku apgriezuši uz otru pusi .Man piemēram neviens netraucē. man jau nosita 60 varbūt atklāsies ka esmu iebāzts tajā maisā un ko nu

21.janvāris Atbildēt

dieva del, atveriet tos maisus, kas Man Latvijas patriotam nav tiesibu zinat kurs ir nodevis manus sencus>???? atbildiet!!!!!

20.janvāris Atbildēt

nu ko ja uzzināsi kurš bija saucamais stukaš vai tad tu viņus apedīsi vai tad varesi naktī mierīgi gulēt

21.janvāris Atbildēt

tev nebūs stučīt !

20.janvāris Atbildēt

tikai nesaki ka tu nestučiji tagad tikai kažoku apgriezi uz otru pusi

21.janvāris Atbildēt

Ja čekas maisi nebij aktuāli gadus 20+_ atpakaļ ,tad kāpēc tie aktuāli tieši šodien ?,sen tajos maisos caurvējšs svilpo ,varbūt tieši tāpēc sāk aktualizēt problēmu?Sāksim ar to -kas bij čeka ?-čeka atradās tiešā komunistu partijas pakļautībā!Un kas veidoja pirmos ,,saulvežus ''kopš 91gada?-pārsavarā bijušie komunisti !,arī TF kontrolēja komunisti!Domāju ,ka šodien aktuālāk pievērsties šodienas problēmām -publiskojiet sorosiešu organizācijas ,kas nodara nemazāku ļaunumu ,kā savā laikā čeka !pievērsieties šodienas stukačiem ,kas skrien uz asv vēstniecību pēc rīkojumiem un padomiem!

21.janvāris Atbildēt

Es domāju viņus visus tomēr vajadzētu publiski nosaukt . Ne autamdēļ lai atriebtos , ē . Vienkārši lai viņi nevarētu ieņemt amatus valsts valdībā ( tā teikt , lai ar savu pieredzi nebojātu jaunpienākušos valdītājus ) , un lai viņu bērniem , kas jau ir valdībā , varētu pievērst vfzliet vairāk uzmanības , nekā kādam , nodokļus nesamaksājušam zemniekam , jo ābols no ābeles tak tālu nekrīt . Latvieši sapratīs ko es ar to domāju .

22.janvāris Atbildēt

Es domāju viņus visus tomēr vajadzētu publiski nosaukt . Ne jau tamdēļ lai atriebtos , nē . Vienkārši lai viņi nevarētu ieņemt amatus valsts valdībā ( tā teikt , lai ar savu pieredzi nebojātu jaunpienākušos valdītājus ) , un lai viņu bērniem , kas jau ir valdībā , varētu pievērst mazliet vairāk uzmanības , nekā kādam , nodokļus nesamaksājušam zemniekam , jo ābols no ābeles jau tālu nekrīt . Latvieši sapratīs ko es ar to domāju . (izlaboju kļūdas)

22.janvāris Atbildēt

Redzat, policijas ziņotāju institūts ir vecs, kā pasaulē. Ar stukaču palīdzību ir noķertas lielas zivis, kas apdraudēja sabierību. Vajag reāli domāt!

23.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:37

Jaunākās diskusijas