Pusotru gadu vecai meitenītei nepieciešama svarīga operācija; septiņu bērnu ģimenei lūdz palīdzību

Portāls nra.lv 4.janvāris 2022, 11:45
 
Programma "Zaļā lampa"
Ivita Krevica audzina septiņus bērnus - četrus savus un trīs audžubērnus. Visi audžubērni ir “īpaši”, ar medicīniskām problēmām. Šobrīd puostru gadu vecajai Ancei ir nepieciešama cilmes šūnu transplantācija.

Uzņemt savā draudzīgajā ģimenē bērnus no bērnu nama, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe un uzmanība, bija apzināts Ivitas un viņas vīra lēmums.

Tas, kas noticis ar Anci, pirms viņa nokļuva bērnunamā, nav ar prātu aptverams, informē labdarības programma "Zaļā lampa".

Kad bērnu izmeklēja mediķi un Ivita saņēma ārstu komisijas slēdzienu, jau no vienas domas par to, ko meitenei ir nācies pārdzīvot, audžumāte nevarēja novaldīt asaras. Ivita ar vīru zināja, ka bērnam ir problēmas ar veselību, taču ko tādu bija grūti pat iedomāties. Ārsti konstatēja meitenei vairākus lūzumus, hematomas, galvaskausa plaisu, smadzeņu bojājumu un vēl virkni nopietnu diagnožu. Iemesls tam - vardarbība.

Izskatās, ka bērniņš zīdaiņa vecumā ne vienu vien reizi bija kritis vai speciāli nomests, turklāt medicīniskā palīdzība viņai netika sniegta. Šobrīd Ancei ir pusotrs gadiņš. Viņa netur galviņu, nesēž un tiek barota caur caurulīti. Kad Ance piedzima, viņa bija pilnīgi vesels bērns. Tieši tāpēc cilmes šūnu transplantācija var būt ļoti efektīva un kardināli uzlabot viņas stāvokli.

Lai veiktu nepieciešamo cilmes šūnu transplantāciju, uz procedūrām Polijas klīnikā jāierodas piecas reizes, ik pa diviem mēnešiem. Šim nolūkam kopā ir nepieciešami 8670 eiro. Labdarības fonds "BeOpen" programmas "Zaļā lampa" ietvaros ir atvēris Ancei ziedojumu kontu, kuram ir pieslēgts ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

Ģimenē kopumā aug septiņi bērni. Vecākajai meitai Ievai ir 19 gadi. Viņa šobrīd tehnikumā apgūst skaistumkopšanas specialitāti. Inesei ir 16 gadi. Viņa sapņo kļūt par kinologu. Jānim ir 14 gadi, Nikam - 13. Niks bija pirmais bērns, kuru Ivita adoptēja. Viņa ar vīru gribēja, lai Jānim būtu brālis un draugs. Vecāki izgāja speciālas apmācības audžuģimenēm organizācijā plecs.lv un ieguva ģimenes statusu, kas ļauj adoptēt bērniņus ar attīstības traucējumiem. “Mēs abi ar vīru esam no daudzbērnu ģimenēm. Māja mums ir vienkārša, taču ļoti plaša. Bērni ir mūsu dzīves jēga. Un mēs padomājām, ka mūsu mīlestības pietiks vēl vienam mazulim, kuru dzīve apdalījusi”. Nikam bija attīstības traucējumi, taču rūpes, ģimenes siltums un sistemātiska rehabilitācija deva savus rezultātus - šobrīd viņš mācās sestajā klasē parastā skolā.

Ilze ir divus gadus jaunāka par puišiem, viņai ir 11 gadi. Tikpat ir arī Marinai, kuru ģimene paņēma no bērnunama. Marinai ir autiskā spektra traucējumi, viņa ir ļoti mīļa un labsirdīga meitene, kuru dievina visa ģimene.

Pirms diviem gadiem Ivita ar vīru paziņoja bērniem, ka ģimenē gaidāms pieaugums. Visi ļoti priecājās un gatavojās laimīgajam notikumam. Taču grūtniecība pārtrūka, un Ivita to pārdzīvoja ļoti smagi. Tajā Pirms diviem gadiem Ivita uzzināja, ka organizācijā plecs.lv ir parādījusies četrus mēnešus veca meitenīte, kurai tiek meklēta audžuģimene. Tika sasaukta ģimenes padome un apsvērti visi “par un “pret”. Tad arī tika nolemts, ka tā nav nejauša sakritība.

“Atbraucot uz bērnu namu un paņemot mazulīti rokās, es sapratu, ka vairs nespēšu to nevienam atdot. Man ļoti gribējās izdarīt tā, lai viņa sajustu, ka viņu mīl - runāt ar viņu, apskaut…” Tā ģimenē ienāca septītais bērniņš. Ivita pēc izglītības ir mediķe, strādājusi “ātrajos”. Sieviete uzskatīja, ka, pateicoties medicīniskajai pieredzei, viņai izdosies izārstēt un “izvilkt” mazo meitiņu. Ivita saprata, ka būs grūti, taču nedomāja, ka meitenei izrādīsies tik smagas traumas un tik nopietnas sekas. Speciālisti rekomendēja veikt Ancei cilmes šūnu transplantāciju, taču terapija ir ļoti dārga, tāpēc Ivita nolēma vērsties pēc palīdzības.

Kam nepieciešami līdzekļi

Cilmes šūnu transplantācijai klīnikā Žagiel Med (Polija, Ļubļina).

Cilmes šūnu terapija ir jauns oficiāls medicīnas virziens, kas balstīts uz cilmes šūnu reģeneratīvo spēju pielietojumu vairāku smagu saslimšanu ārstēšanā, kā arī rehabilitācijā pēc traumām. Cilmes šūnu unikālās spējas tiek izmantotas arī, lai aizvietotu bojātas un deģenerējošas kaulu un citu orgānu šūnas.

Cilmes šūnu terapija ir izrāviens medicīnas zinātnē, jo tās spēj pārvērsties par dzīviem neironiem, palīdzot atjaunot bērna bojāto galvas smadzeņu normālu darbību. Līdz ar galvas smadzeņu audu normālu struktūru atjaunojas arī zaudētās orgāna funkcijas. Maksimāli efektīva ir tieši mazu bērnu ārstēšana, jo augošam organismam ir lielākas izredzes uz veiksmīgu iznākumu.

Labdarības fonds BeOpen programmas "Zaļā lampa" ietvaros ir atvēris ziedojumu kontu Ances atbalstam.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Ancei Mālupē

Kontam ir pieslēgts ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu - 1,42 eiro.

Tos, kas vēlas palīdzēt, papildus jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz epastu - info@beopen.lv vai zala.lampa@gmail.com

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 20:34

Jaunākās diskusijas