Nožēlojami! Četrus gadus zēns cīnās ar vēzi, Latvijas valsts vairs neuzņemas apmaksāt ārstēšanu

tautaruna.lv 27.oktobris, 18:00
 
Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency
Mūsu palīdzība steidzami nepieciešama Mikam - 15 gadīgam puisim no Anužiem, Talsu rajonā. Biedejošā diagnoze – Hepatocellulāra fibroellāra karcinoma zēnam tika atklāta 11 gadu vecumā, kad sabruka Mika sapņi, cerības un plāni par nākotni.

Šajā dienā Miks, kurš daudz zīmēja un guva daudz godalgas par saviem darbiem pārtrauca to darīt....... Vienas dienas laikā Miks zaudēja daļu savas bērnības un kļuva pieaudzis. Audzēju diagnosticēja trešajā stadijā, kad lielākā daļa aknu bija pārstājusi funkcionēt. Steidzami tika veikta smaga operācija, kas ilga 5 stundas un zēnam izņēma lielāko daļu aknas, diafragmu un žultspūsli. Pēc operācijas tika uzsākts ķīmijterapijas kurss, kas bija Mika lielākais pārbaudījums gan fiziski, gan psiholoģiski. Ķīmijterapijas rezultātā zēnam sākās plaši iekaisumi gan mutē, gan uz ķermeņa. Miks nevarēja paēst, jo nežēlīgi sāpēja mute, viņš zaudēja daudz svara. Iekaisums sākās arī zēna cirksnī, un puisis zaudēja iespēju patstāvīgi pārvietoties.

Pēc pārciestajām procedūrām Mika audzējs bija pazudis un gan zēnam, gan ģimenei iestājās atelpa, lēnītēm atjaunojās ierastā dzīve. Miks, kaut arī bailīgi, tomēr sāka atgriezties vecajā dzīves ritmā. Tomēr audzējs atgriezās ar lielāku spēku, kad veicot kārtējo pārbaudi, tika konstatēts recidīvs - audzējs bija atgriezies, izsējies pa vēdera plēvi, limfā, krūškurvī un cirksnī. Mika pasaule sabruka vēlreiz.

Valsts vairs neuzņēmās apmaksāt Mika ārstēšanu, bet radās iespēja uzsākt eksperimentālo ķīmijterapiju, ko apmaksāja Bērnu slimnīcas fonds. Eksperimentālā terapija uzrādīja labus un cerīgus rezultātus, jo audzējs lēnām atkāpās. Miks spēja izturēt šīs terapijas blaknes, un no guļoša stāvokļa spēja piecelties un spēt par sevi parūpēties. Tomēr audzējs atkal atgriezās - nežēlīgi mainījis savu formu, kļuvis agresīvāks. Latvijas onkologiem pietrūka iespējas un zināšanas, lai turpinātu ārstēšanu Latvijā. Konsīlija lēmums bija smags - Mikam nevar palīdzēt. Un vissmagākais trieciens ģimenei - meklējiet iespējas paši!

Ģimenei atsaucās Vācijas klīnika Medias Klinikum Burghausen, kas spēja piedāvāt terapiju tik retai vēža formai. Mikam diviem terapijas kursiem nepieciešami 40000 eiro! Mika vecāki lūdz mūsu palīdzību. Mēs ticam, ka kopā mēs varam atgriezt Mika sapņus un dot cerību ģimenei. Mēs to paveiksim!

Ziedot iespējams šeit.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 14

 
Anonīms
 

:(

27.oktobris, 18:04 Atbildēt

Nešaubos, ka cilvēki saziedos. Bet vecākiem tomēr ieteiktu gatavoties uz ļaunāko. Ir slimības, kur medicīna ir bezspēcīga.

27.oktobris, 18:12 Atbildēt

Investori un projektu vadītāji, šī ir iespēja jums. Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, sazinieties ar mums.

E-pasts: contact@likabankinter.com

Paldies

19.novembris, 12:35 Atbildēt

Bēdīgi. Bet Latviju vainot nevajadzētu, Latvijas ārsti izdarīja visu, ko varēja. Un Latvijā ārsti ir ļoti labi. Neatpaliek no Vācijas ārstiem.

27.oktobris, 18:27 Atbildēt

Lv arati prasa naudu ja gribi dzivot,ja nrvar palidzet pasi tad prasa naudu kontaktiem.Darba kolegis indija zales pirka

27.oktobris, 18:34 Atbildēt

Smirdīgais “patriots” ar slimo prostatu iesmekstējās

1.novembris, 9:20 Atbildēt

VAI KOVIDRUKŠIEM NAUDA TRŪKST?

17.novembris, 13:42 Atbildēt

Un tomēr, man nav skaidrs. Latvieši vienmēr uzsver, cik mums labae izglītība. Bet, ārstēties sūtae uz Vāciju. Lai veselība! Un ticiet, viss izdosies!

27.oktobris, 21:38 Atbildēt

Rakstu izlasi, dura!

Viņu nesūta ārstēties uz Vāciju!

Viņam pat Šveicē nepalīdzētu- nav pilngadīgs.

27.oktobris, 21:58 Atbildēt

Man pašam ir bijis ļaundabīgs vēzis, bet izārstējos. Bez sabiedrības iesaistes. Nav remisijas, nav atkārtojies. Izturību vecākiem, tomēr, tiešām, ja atkārtojas jau trešo reizi, izredzes nav lielas. Gruzijā ir eksperimentāla ārstēšana ar baktērijām, kas “noēd” vēža šūnas. Tā ir piesaistījusi pasaules uzmanību, bet apstiprināts vēl nekas nav. Neesmu tik kompetents, bet internetā noteikti ir plašāka infomācija.

28.oktobris, 6:55 Atbildēt

Un noteikti arī ārsti kaut ko par to zina un varēs pastāstīt. Es tiešām neesmu mediķis, redzēju to TV, kādā no valsts televīzijām, kur ir objektīva informācija, vairs neatceros, vai tā bija Francijas, Vācijas vai Nīderlandes, vai varbūt Beļģijas TV.

29.oktobris, 12:35 Atbildēt
Mia

Kad tika atklaats veezis, Mika vecaaki vai vismaz viens no vinjiem vareeja doties uz to pashu Vaaciju un saakt straadaat da jebkaada darbu, Mikam visa aarsteeshanaas tur buutu par briivu. Pa 4 gadiem tik taalu vareeja aizdomaaties, ja bija redzams, ka veezis nepadodas aarsteeshanai.

31.oktobris, 10:45 Atbildēt

Var tikai izteikt nožēlu par latvijas valts zemo attīstības līmeni.Vajadzētu pieņemt likumu,ka šādos gadījumos cilvēkam obligāti jāpalīdz,it īpaši bērnam.Šādas ziņas neliecina par to ,ka Latvijas vaslts pilda savu galveno funkciju rūpēties par savu pilsonu dzīvību un labklājību.

18.novembris, 21:29 Atbildēt

Investori un projektu vadītāji, šī ir iespēja jums. Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, sazinieties ar mums.

E-pasts: contact@likabankinter.com

Paldies

19.novembris, 12:35 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:49

Jaunākās diskusijas