"Gribas kliegt par veselības nozarē notiekošo!" Maira Brieža māsa ir tuvu izmisumam

tautaruna.lv 27.augusts, 9:20
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Latvijas boksera Maira Brieža ģimene piedzīvo skaudru pieredzi. Maira māsas vīram Jānim konstatēts ļaundabīgs audzējs 3. stadijā. Audzējs tika izoperēts, bet Latvijas ārsti atteikušies no turpmākas ārstēšanas un izrakstījuši Jāni uz mājām, vēsta "Bez Tabu".

Jau pirms pieciem gadiem Maira Brieža māsas Santas vīram Jānim galvā bijusi cista, tā veiksmīgi izoperēta. Gadā reizi veicis galvas pārbaudes, magnētisko rezonansi. Ārsti sacījuši, ka viss kārtībā, lai gan sūdzējies par vājumu, tirpšanu rokās un krampjiem kājās.

Pirms Līgosvētkiem Jānis ar ātro palīdzību nogādāts slimnīcā, kur veikta operācija un secināts, ka viņam ir galvas ļaundabīgs audzējs 3. stadijā. Jāni mājās gaidījusi ne tikai Santa, bet arī divus mēnešus vecais dēls.

Jānim audzējs tika izoperēts, bet Latvijas ārsti atteikušies no turpmākas ārstēšanas un izrakstījuši Jāni uz mājām. Uz Santas jautājumu, vai tiešām vairs neko nevar darīt, dakteri atbildējuši, ka ne. Turpmāka ārstēšana Latvijā neesot piedāvāta. Jānim nozīmēta paliatīvā aprūpe.

Ģimene nebija gatava samierināties, ka ārstēšanas iespēju nav, un tika meklēti risinājumi. Santa sazinājusies ar klīnikām ārvalstīs. Jāni piekritusi uzņemt un ārstēt klīnika Vācijā, kur veikti papildu izmeklējumi.

Lai Jānis varētu ārstēties, bija nepieciešami 57 000 eiro. Nepilnas diennakts laikā Jānim tika saziedoti vairāk nekā 59 tūkstoši eiro, un viņš devies uz Vāciju. Turienes speciālisti bijuši neizpratnē, kāpēc Jānim Latvijā pēc operācijas netika nozīmēta ķīmijterapija?

Pēc ārstēšanās Vācijā Jāņa veselība būtiski uzlabojusies. Viņam veikta gan imūnterapija, gan citas procedūras, par kurām Santa regulāri tikusi informēta, tāpat Vācijas mediķi ziņojuši, kāds ir Jāņa veselības stāvoklis, turpretī, ārstējoties Latvijā, bijis ļoti sarežģīti sazināties ar ārstējošo ārstu un ģimenē valdījusi neziņa par Jāņa veselību pēc operācijas.

Santai ir sakrājies daudz stāstāmā, gan par sarežģīto ceļu, kāds bija jāveic, lai iegūtu nepieciešamos pataloģijas audu rezultātus, ko lūguši nosūtīt dakteri Vācijā, gan garās rindas, lai veiktu magnētisko rezonansi, gan iespēju iegūt magnētiskās rezonanses attēlus, lai nosūtītu uz Vāciju utt. Arī, lai Jāni aizvestu ar speciālo medicīnas transportu uz Vāciju, Latvijā tika prasīti 10 tūkstoši eiro, Vācija bija gatava sūtīt speciālo transportu uz Latviju un atpakaļ uz Vāciju par 5 tūkstošiem eiro.

Santa ir sašutusi, ka pat no rindas uz rehabilitāciju Jānis jau bija izsvītrots. Paši maksājuši par rehabilitāciju.

Jānim esot vajadzīga ķīmijterapija, ko varot veikt Latvijā, bet, kā Santa noskaidrojusi, tas varētu būt iespējams ne ātrāk kā rudenī, bet Jānim katra diena esot svarīga cīņā par veselības uzlabojumiem un pat dzīvību.

Ģimene nevaino mediķus, jo ārsti esot pārslogoti, bet uzskata, ka ir steidzami nepieciešami uzlabojumi medicīnas nozarē, īpaši onkoloģijā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 16

 
Anonīms
 
Mia

Ko tad bagātais brālis nepiemeta?

27.augusts, 10:39 Atbildēt

Latvietim patīk līst cita naudas makā...Naher brālim jāpiemet???

27.augusts, 23:14 Atbildēt

Kā mēs zinām - piemeta vai nepiemeta? Un cik vispār līdzekļu vajadzēja, vai bija iespējams pašiem tikt galā...- medicīnā reizēm izmaksas ir tādas, ka tikai miljonāri var atļauties vajadzīgo.

Mazāk vajadzētu auklēties ar tiem, kuri nepotējas pret covid! Lai paši maksā par testiem, slimnīcām u.t.t. Demokrātija atbalsta neapzinīgos, kamēr atbildīgajiem viņu dēļ tiek atrauts. Tāpat ar dzērājiem, narkomāniem...

27.augusts, 11:02 Atbildēt

Lai tak maksā par testiem, antivielām, sertifikātiem, man tas tuvākajā nākotnē nav nepieciešams. Ja tā gribas aizraut uz ārzemēm, vai šlāgerkoncertu Latvijā, uz priekšu ar kaujas saucieniem uz lūpām. To, ko es gribētu apmeklēt, nekas nenotiek jau otro gadu. Nekas esmu pacietīga, varu vēl pagaidīt, līdz psihopātija beigsies.

27.augusts, 16:48 Atbildēt

NU nu....Drīz būs redzams kā kovidnieki potētie sāks sprāgt viens otram pakaļ...Nepotētiem vismaz ir smadzenes un galva uz pleciem.

27.augusts, 23:17 Atbildēt
Jelena Sergejeva > juris.5eb462a5ae812

Kā jau teicu, katram sava galva uz pleciem un arī izvēle. Nevienu nenosodu par poti, bet nevajag nolikt, tos, kuri to nevēlas.

28.augusts, 1:21 Atbildēt

apzinīgi cilvēki seko līdzi savam veselības stāvoklim, D vitamīna līmenim, reizi gadā taisa analīzes , cenšas ievērot veselīgus ēšanas paradumus, nelieto alkoholu, ievēro miega režīmu, nepārstrādājas un nelieto medikamentus bez vajadzības. tas noteikti ir grūtāk nekā ar vienas , divu pošu vai ķīmisku zāļu palīdzību cerēt uz stipru veselību turpmākajā dzīve

27.augusts, 11:31 Atbildēt

Tā tagad ir mūsu Tēvreize, kuru jāiemācās no galvas un nepārtraukti jādeklamē: “Koronavīrusa pandēmijas sakarā vislielākie noziedznieki ir ārsti un medicīnas zinātņu pārstāvji. Politiķu vaina ir milzīga. Taču politiķi var nezināt, ko zina katrs indivīds ar medicīnisko izglītību. Un, lūk, viņi zina, ka atbilstoši imunoloģijas pamatlikumam cilvēkus nedrīkst vakcinēt infekcijas slimības uzliesmojuma laikā. Imunoloģijā ir tāds pamatlikums! Bet kas notiek Latvijā un citur! Vakcinācija notiek slimības uzliesmojuma laikā, pārkāpjot imunoloģijas pamatlikumu! Tas ir šausmīgi! Katrs ārsts taču acīmredzot zina par šo pamatlikumu! Kas notiek ar ārstiem, ja viņi ir spējīgi klusēt par tādu noziegumu. Vakcinācija, piemēram, pret gripu taču vienmēr ir notikusi pirms gripas uzsliesmojuma! Vai ārsti to ir aizmirsuši? Arī pret ērcēm nevakcinējas to uzliesmojuma laikā."

27.augusts, 11:32 Atbildēt

Toties mums ir ļoti gudrs, muzikāls veselības ministrs!

27.augusts, 11:52 Atbildēt

Par naudu velns mušas ēd, cik par ziedotāju naudu Vācijā ārstētie ir izveseļojušies? Zinu vienu brīnumaini atlabušo smagi slimo Dāvi, bet arī to ,,ārstēja" amerikāņi.

27.augusts, 13:18 Atbildēt

Santas ģimenei ir ļooti paveicies,ka trāpīja pie īstajiem speciālistiem Vācijā.Diemžēl tāda pati situācija arī tur notiek kā Latvijā.Mans švāģeris,kurš jau vācu ārstu stulbuma dēļ aizgāja 38 gadu vecumā un kā tagad cits ārsts ,izpētot slimības ainu,secināja,ka viņu varēja glābt un ja nebūtu gļēvi novilkts laiks,māsas vīrs(vācietis) vēl šodien būtu kopā ar mumsun tagad mēs zinām vienu ļoti skaudru likumu-ONKOLOĢIJAS SLIMNIEKUS NEDRĪKST OPERĒT PARASTAIS ĶIRURGS,KURAM NAV ONKOPECIALITĀTES ZINĀŠANAS.diemžēl mums bija šis variants,neveiksmīgi traumēja audzēju un ....Tas pats ir ar senioriem,ka māsa vīrtēvam konstatēja septembrī prostatas vēzi,pirmajā stadijā,vieglā vietā,izoperējamu,BET....tur skaidri un saprotami pateica ,ka viņš ir par vecu(83),lai valsts tērētu ,viņuprāt,veča,kas savu mūžu jau ir nodzīvojis,naudu un tā arī vīrtēvs smagi aizgāja nākošā gada jūnijā.lieki pieminēt,ka nebija nekāda ārstēšana,vien asinspārliešana un pretsāpju terapija. no vienas puses uzskatu,ka mūsu mediķi ir 100 reizes zinošāki un labāki.nu,bet tagadējā haosa laikā,kad nauda tiek mētāta pa labi,kreisi un tam pašam kovidam,bet nepelnīti ir aizmirsti gan onkoloģijas,gan sirdsslimnieki,gan arī parastie un hroniskie slimnieki.apzināti vai ne,to rādīs laiks,ja paliksim pie veselības un dzīvības.

27.augusts, 13:20 Atbildēt

Es ļoti labi saprotu Maira Brieža māsu Santu. Viņai ir ļoti smagi samierināties ar domu, ka vīrs ir neglābjami slims. Viņa grib palīdzēt viņam pat tad, ja atveseļošanās būtu liels brīnums. Bet nevajag zākāt Latvijas ārstus. Es ticu, ka viņi ir izdarījuši visu iespējamo. Ja viņi pateica, ka Jānis ir neglābjami slims, tad tā arī ir. Jā, viņiem ir jātaupa līdzekļi, lai palīdz;etu tiem, kuriem var palīdzēt. Tas, ka pēc ārstēšanās Vācijā Jāņa veselības stāvoklis ir uzlabojies, ir īslaicīgs prieks. Ir jau mums līdzīgi piemēri, kas beigušies traģiski. Var jau izgāzt naudu, Vācijas ārsti to labprāt nopelna, bet nav viņi dieva vietā un nevar glābt neglābjami slimus cilvēkus. Es ļoti gribētu, lai es būtu kļūdījusies.

27.augusts, 22:49 Atbildēt

Piekrītu. Piemērs ir Valters Frīdenbergs - Latvijā nepalīdzēja, un arī Vācijā neko neizdarīja labāk vai savādāk.

28.augusts, 19:27 Atbildēt

drīz būs cits urbējs

28.augusts, 13:15 Atbildēt

kkādas šausmas.

28.augusts, 21:12 Atbildēt

Medicīnā ir totāla krīze un ģimenes ārsti jūtas kā ķeizari.Pagājušo ziemu mana vīra ģimenes ārsts kategoriski atteicās nākt mājas vizītē,jo baidījās no Koronas.Zāles izrakstīja vadoties pēc mana mutvārdu slimības apraksta.

29.augusts, 13:31 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:32

Jaunākās diskusijas