Sieviete lūdz palīdzību, jo terapija ar valsts kompensētiem medikamentiem ir izsmelta

tautaruna.lv 16.augusts, 20:36
 
Oksana Džadana/ F64
Gundega ar vīru un dēliņu dzīvo Vecumnieku novada Bārbeles pagastā. Gundega 20 gadus strādāja par zobu higiēnisti, taču pirms četriem gadiem darbu pameta, jo piedzīvoja pamatīgu triecienu, kad viņai atklāja audzēju vēdera dobumā, vēsta ziedot.lv 

Tika veikta audzēja operācija un, tobrīd izmeklējumi apliecināja, ka audzējs ir labdabīgs. Lai arī tās bija labas ziņas, tomēr Gundega pieņēma lēmumu mainīt savu dzīvi, aizgāja no darba un nolēma pievērsties ģimenei un būt kopā ar dēlu, viņa skolas gaitas uzsākot. Šajā laikā Gundega arī pilnībā pievērsās savam hobijam, kas izvērtās par nelielu biznesu. Viņa vāc un audzē zāļu tējas, gatavo sukādes, vāra dažādus sīrupus, gatavo citas gardas un veselīgas lietas.

Tomēr pēc laika veselība lika sevi manīt. Parādījās dažādas dīvainas sāpes locītavās, pievienojas nespēks, nogurums un kairinošs klepus. Tika veikti vairāki izmeklējumi, kas atklāja, ka ķermenī izplatījušās audzēja metastāzes. Pie atkārtotas histoloģijas veikšanas tika noteikta diagnoze Leiomiosarkoma, tas ir mīksto audu ļaundabīgs audzējs.

“Atbilde bija kā zibens spēriens, tāda sajūta, ka kāds būtu maisam galu atrāvis vaļā. Tas bija smagi, jo saproti, ka mirt negribas. Dēlam es esmu ļoti vajadzīga un arī vīram. Liels paldies vīram, ģimenei un draudzenei, kuri visu laiku atbalsta un neļauj padoties. Mana lielākā vēlēšanās ir dzīvot, redzēt, kā mans 11 gadus vecais dēls uzaug un, nodarboties ar lietām, kas man patīk un dot citiem prieku,” atzīst Gundega.

Gundega saņēmusi vairākus ķīmijterapijas kursus, taču tie nav palīdzējuši. Šobrīd ārsti konsīlija lēmumā raksta, ka terapija ar valsts kompensētiem medikamentiem ir izsmelta un Gundegai nozīmēta ārstēšana ar medikamentu Pazopanibum, kas uzrādījis labus rezultātus Gundegas gadījumā vēža gēnu analīzēs, kas ar ziedotāju atbalstu tika veiktas Vācijā. Šī medikaments ik mēnesi izmaksā 3157,20 eiro, bet visam kursam gandrīz gada garumā nepieciešami 33150,60 eiro. Šādu līdzekļu ģimenei nav.

“Es zinu, ka man jābūt stiprai, lai cik reizēm ir grūti gan fiziski, gan emocionāli. Tāpēc es lūdzu līdzcilvēku atbalstu zāļu iegādei, lai es varētu dzīvot,” lūdz Gundega.

Avots: https://www.ziedot.lv/palidziba-gundegai-simansonei-abelei-4045

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:04

Jaunākās diskusijas