Beatrisei vajadzīga palīdzība; Bondare par gleznu iegūtos tūkstošus eiro ziedos viņas ārstēšanai

tautaruna.lv 28.jūlijs, 19:37
 
Ievas Bondares arhīvs
Jau kopš pavasara vākti līdzekļi 24 gadus vecajai rīdziniecei Beatrisei Jansonei, lai palīdzētu viņai cīņā ar akūto leikēmiju. Pavasarī, kad smago saslimšanu atklāja, kļuva zināms, ka, lai glābtu jaunietes dzīvību, bija nepieciešami vairāk nekā 300 tūkstoši eiro.

Fonda “GoFundMe” mājaslapā pieejama informācija liecina, ka šī summa nodrošinātu tūlītēju ārstēšanos Vācijā; tāpat nauda bija nauda nepieciešama zālēm, ikdienas izdevumiem un iespējamai kaulu smadzeņu transplantācijai. Tolaik tika ziņots, ka Latvijā veikt nepieciešamo ārstēšanu neesot iespējams, savukārt klīnika Vācijā aicinājusi nekavējoties sākt intensīvu ķīmijterapiju.

Kā liecina fonda mājaslapā pieejamā informācijas, pašreiz no nepieciešamajiem 300 tūkstošiem eiro ir saziedota aptuveni puse - vairāk nekā 126 tūkstoši eiro.

Līdzekļu vākšanā pirms kāda laika iesaistījās arī māksliniece Ieva Bondare, izsludinot labdarības izsoli, kas noslēgsies piektdienas, 29.jūlija, vakarā. Izsolē Bondare apmaiņā pret ziedojumu Beatrises ārstēšanai piedāvā iegūt pirmo gleznu no viņas nākamās personālizstādes “Pole-pole”, kas tapusi dzīvi apliecinošās Kenijas saules un krāsu bagātības iespaidā.

Kā liecina ieraksts Ievas Bondares “Facebook” profilā, trešdienas pusdienlaikā kāds šo gleznu jau bija nosolījis par 2300 EUR.

Savā aicinājumā Bondare rakstīja: “Jau kopš bērnības Beatrise manā sirdī ir kā pašas bērns, tādēļ satraucošā ziņa par pēkšņi uzbrukušo akūto leikēmiju neļauj nodoties skumjām, bet mobilizē cīnīties. Beatrises gadījums ir ļoti sarežģīts - jau viens ķīmijterapijas kurss ir pabeigts, bet ar to nepietiek. Nākamie soļi (kaulu smadzeņu transplantācija) ir sarežģītākie un būtiskākie, lai leikēmija tiktu iznīcināta uz visiem laikiem.”

Gleznotāja labdarības izsolei piedāvājusi ne tikai savu darbu, bet iedvesmojusi tajā iesaistīties arī citus uzņēmējus, kas piedāvā ekskluzīvu kleitu, sveces, ziedu pušķi, īpašu torti un daudz ko citu. Kā norāda Bondare, visas šajā izsolē pieejamās lietas ir saistītas ar Beatrisi - viņa mīl gatavot kūkas un saldumus, mīl sveces un krāšņus ziedus, jau no bērnības viņai ir interesējusi māksla un viņa vienmēr pati ir kaut ko darinājusi, kā arī ģērbšanās stils Beatrisei vienmēr ir bijis sievišķīgs un elegants, priekšroku dodot kleitām.

Visi izsolē saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Beatrises ārstēšanas izmaksu segšanai.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 20

 
Anonīms
 

Točna apdirsties....tā esot glezna...šausmas!!

28.jūlijs, 21:35 Atbildēt

Ko tu idiots zini kas ir maksla Janis Tonis..

28.jūlijs, 23:32 Atbildēt
Roberts > marcis

Zīdaiņu drāzējs narkonāns mārcis iesmekstējās

29.jūlijs, 9:53 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > marcis

Pider Mārci,paskaties kas ir Marks Rotko un viņa '' šedevri'' par 100 miljoniem un vairāk.Tādus ''šedvrus'' var atrast jebkurā celtniecības atkritumu konteinerā ,kur krāsotāji izmetuši lupatas kurās otas pēc krāsošanas slaucijuši.

29.jūlijs, 11:08 Atbildēt

Te debilas ostins ar savu debilo neta draugu Robertu abi esat aborta atliekas no savam debilajam matem ar debiliem neta murgie.

29.jūlijs, 13:26 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > marcis

idiots

30.jūlijs, 20:28 Atbildēt

Es par to kleckājumu pat 8 gejro nedotu. Bet nu katram savs, ceļat debesīs un maksājiet tūkstošus tai netalantīgai vistai par viņas smērējumiem, ja gribat. Jūsu nauda, jūsu problēmas. Starp citu, kā viņas smagos noziegumos apsūdzētais un arī notiesātais vīriņš, vai tad nav vēl cietumā?

29.jūlijs, 1:11 Atbildēt

Tuudalu Cuuka ir viens idiotisks neta trollis un kopa ar saviem idiotiem neta draugiem..

29.jūlijs, 13:29 Atbildēt

Labs smērējums

29.jūlijs, 9:52 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Skatijos kā miljardiera Abramoviča sieva māksliniekos tikusi.Viņa taisa to ko sauc par instalācijām .Angārā bij nolikts vecss dzelzceļa vilciena vagons un blakus tam kamazss izgāza celtniecības atkritumu kaudzi.Puse Maskavas bij sanākusi skatīties šo ''sedevru''.Bet vai visi Latvijā un pasaulē pazīst un zin Miervaldi Poli un viņa šedevrus?.Domāju ,ka nē

29.jūlijs, 11:14 Atbildēt

Nu Polis savā laikā bija Latvijā bija diezgan slavens. Nebija nevienas mākslas dienas bez viņa darbiem. P. S. Mākslas dienas 80 jos bija tāds pasākums vairāku dienu garumā.

30.jūlijs, 18:18 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > jelena.sergejeva

PSRS laikā tādus mālējumus par mākslu neatzina.Paskaties ''Большой фитиль'' 1963 gada ,tur pašās beigās šitādus mālējumu māksliniekus apsmej.Poli nezin ārzemēs nekur,bet Rotko svītriņgleznas pat virs 100 miljoni ir bijis izsolēs.Poļa portreti ar 4 ģimenes locekļiem milzīgā rāmī kuri no foto praktiski neatšķiras 15 000 ls bij uz pasūtijuma.Pus gads un vairāk aiziet vienai gleznai.Kapeikas salīdzinot ar Rotko sū....m.

31.jūlijs, 15:39 Atbildēt

Nu ja Tu kādreiz esi bijis mākslas dienās, tad atcerēsies, ka lielākā daļa tur bija avangardisti it visā. Mūzikā sevi pieteica Zig Zag, Ārprāc(Linga), tas ir kā tagad Bildes.

31.jūlijs, 17:29 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > jelena.sergejeva

Linga jau bļāva un ķērca,nevis dziedāja.Mūsdienās nevajag talantu ,bet vajag skanīgu vārdu ..Manē,Marks Rotko,Gogēns,Pikaso un tt.Rubensa gleznas 25 miljoni ,bet Rotko svītriņas,ja nekļūdos 170 miljoni $ pat bija.Būsi Ivans Iljičš kaut super talants,to neviens nenovērtēs.Tāpat kā Kašera kleita Eirovīzijā par 5000 eur.Tikai tāpēc ,ka stilīgs piders un nekā cita.Būtu parasts vecis ne jau viņš to kleitu šūtu.Takā tie gomiķi Dolče un Gabana.Parastas lupatas,bet pidarasi un ļoti veiksmīgs nosaukums.Labi skan.

31.jūlijs, 18:22 Atbildēt

Par lupatām laikam taisnība, bet es vairāk domāju par underground māksliniekiem, kuriem vienalga kā viņus novērtēs, viņiem ir savs kontingents. Var jau stundām ilgi blenzt Maļēviča Melnajā kvadrātā un bļaut :kāds šedevrs. Viņš arī bija avangardists un šaubos, ka viņš domāja, ka tas pleķis maksās lielu naudu.

31.jūlijs, 20:44 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > jelena.sergejeva

Bij vēl viens ''šedevrs'' tur ar otu visādas šļakatas mestas,daudzkrāsu.Cena 140 miljoni.Ģēnijs Polloks tīrija vienkārši otas pēc istabas remonta,bet mākslas cienītāji padomāja ,ka gleznoja

1.augusts, 8:26 Atbildēt

Starp citu tādas idejas bija daudziem, tikai Pollokam nospīdēja un pārējie ar tādiem "šedevriem" varēja sūkāt ledu.

1.augusts, 16:29 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > jelena.sergejeva

uzvārds Polloks skan ļoti labi.Citu iemeslu neredzu.

1.augusts, 17:31 Atbildēt

Un śos sméréjumus śitádas kreisás ,, málétájas,, sauc par gleznám. FB arī uzradusies persona kurai ir bérnu dárza līmenī sméréjumi...un cenśas párdot vél par naudu. Bondars liekas ir uz brīvám kájám ..nelieśus taću dievina śajá valstī.

29.jūlijs, 23:46 Atbildēt

Bet man patīk!

31.jūlijs, 0:47 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:18

Jaunākās diskusijas