Ļoti steidzami nepieciešami 0- asinsgrupu donori

tautaruna.lv 1.jūnijs, 13:00
 
Romāns Kokšarovs/F64
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz steidzami atsaukties cilvēkus ar 0-asinsgrupu. Ar lūgumu centrs vērsies mikroblogošanas vietnē Twitter.

Tāpat centra mājaslapā norādīts, ka nepieciešami arī 0+, A+ un B- asinsgrupu donori.

"Ļoti steidzami gaidām O- asinsgrupu donorus. Šobrīd slimnīcās ir vairāki pacienti, kuriem akūti nepieciešama Tava palīdzība! Ja vari palīdzēt - lūdzu atsaucies!" - raksta VADC.

Kā norādīts VADC mājaslapā, šodien līdz pulksten 15.00 asinis iespējams nodot Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (specializētā autobusa izbraukums) Rīgā, Pilsoņu ielā 13.

Kā norāda centrs, viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam.

Asinis ir nepieciešamas operācijas laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, kā arī onkoloģisko, hematoloģisko u.c. pacientu ārstēšanā. Iesaistoties asinsdonoru kustībā, Tev ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Starp šiem cilvēkiem jebkurā brīdī vari būt arī Tu, tādēļ nestāvi malā, bet palīdzi.

Savukārt donoru ieguvumi, ziedojot asinis:

  • Organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu;
  • Asins donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, veselam cilvēkam asins ziedošana nav kaitīga;
  • Asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas, jo esi palīdzējis kādam grūtā brīdī;
  • Iespēja uzzināt pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni;
    Iespēja saņemt analīžu rezultātus, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram. Ziņas par pārbaužu rezultātiem donors var saņemt personīgi, bet ne ātrāk kā piecu darba dienu laikā pēc asins ziedošanas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Pēc asins ziedošanas notiek asins šūnu atjaunošana. Kad nodod asinis, organisms nekavējoties sāk atjaunot zaudēto asins apjomu. Daži cilvēki uztraucas, ka asinis ziedošana nav veselīga. Tas ir mīts! Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām - eritrocītiem un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Organisms atjauno asins tilpumu pēc asins ziedošanas 48 stundu laikā, un visas sarkanās asins šūnas - eritrocīti, ko zaudē asins ziedošanas procesā, atjaunojas četru līdz astoņu nedēļu laikā.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:19

Jaunākās diskusijas