Palīdzi! Trīsgadīgais Georgs piedzima pilnīgi vesels, taču atklājās problēmas ar kustību

tautaruna.lv 15.maijs, 17:21
 
Pixabay
Georgam ir 6 gadi, un puisēns bija ļoti gaidīts bērniņš ģimenē. Mazais piedzima pilnīgi vesels, un nekas neliecināja, ka varētu būt kādi sarežģījumi. Kad Georgs sāka staigāt, vecāki pamanīja, ka puisēns aktīvāk izmanto ķermeņa kreiso pusi, bet, dodoties pie ārstiem, netika konstatētas nekādas novirzes no normas.

Tikai 3 gadu vecumā Georga neirologs nosūtīja zēnu uz magnētisko rezonansi, kuras laikā atklājās, ka ir neliels smadzeņu bojājums, un tika uzstādīta diagnoze - cerebrālā trieka ar hemiparēzi. Iespējams, ka šis bojājums bija radies dzemdību laikā.

Ikdienā Georgs ir ļoti komunikabls, aktīvs, motivēts darīt jebko - piemēram, būvēt Lego, zīmēt, gleznot, veidot no plastilīna, māliem u.c. Iespēju robežās apmeklē reitterapiju, baseinu un valsts apmaksāto rehabilitāciju. Grūtāk Georgam veicas ar rakstīšanas apgūšanu, jo piespiedu kārtā zēns izvēlas kreiso roku. Drīz jau jāuzsāk skolas gaitas un šis ir ļoti būtiski, lai varētu iekļauties skolas ikdienā. Satraukumu rada sporta aktivitātes kopā ar citiem bērniem - skriešana un lēkšana, jo labā kāja ir vājāka un puika krietni atpaliek no vienaudžiem. Speciālisti Georgam rekomendē intensīvo rehabilitāciju, kuras laikā puisēnam jāapmeklē fizioterapija, ergoterapija, audiologopēds, speciālas gaitas robota “GEO” nodarbības gaitas uzlabošanai un Molli kostīma terapija, kas samazinās spasticitāti. Šāda rehabilitācija nepieciešama 2 reizes gadā, un izmaksā EUR 4074.

Georgam iespējams palīdzēt, ziedojot šeit!

Komentē 2

 
Anonīms
 

Gan jau piedzima bez tā defekta, bet visdrīzāk pēc kādas švakcīnas šādas sekas..

16.maijs, 9:32 Atbildēt

Razvods atkal, mūsu valstī bērniem tas viss bez maksas!!!!

21.maijs, 22:14 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:15

Jaunākās diskusijas