Apzagta pazīstamā latviešu dzejniece Amanda Aizpuriete

tautaruna.lv 26.aprīlis, 19:01
 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
Sociālajā tīklā Facebook tiek lūgta palīdzība atrast nozagto dzejnieces Amandas Aizpurietes portatīvo datoru, kurā glabājās arī dzejnieces darbi.

"Dzejniecei Amandai Aizpurietei nozagts portatīvais dators Acer.

Pirmkārt, viņai par to vēl divus gadus līzings jāmaksā, otrkārt, tur ir visi teksti iekšā.

Rīga ir maza. Varbūt kāds kaut ko zina un var palīdzēt. Varbūt tas, kurš to aizņēmās, apdomāsies un atdos to Amandai..." palīdzību lūdz rakstnieks un žurnālists Arno Jundze.

"Vakara Ziņas" 2019. gada rudenī vēstīja, ka viena no izcilākajām mūsdienu dzejniecēm Amanda Aizpuriete finansiālu iemeslu dēļ mitinājās ārpus Rīgas, Dzeldā, Skrundas novada Nīkrāces pagastā. Taču pērn situācija normalizējās un dzejniece atgriezās galvaspilsētā.

«Es tagad dzīvoju Rīgā. Godīgi sakot, vislabāk man patīk dzīvot dzimtajā pilsētā Jūrmalā, kur esmu nodzīvojusi apmēram pusi savas dzīves. Man tiešām ļoti patika tur dzīvot. Dzīvot kādu laiku Skrundas novadā nebija nepatīkami. Man ir vienalga, kur es dzīvoju. Jā, tā varētu teikt, ka varu izbaudīt dzīvi jebkurā vietā. Esmu saņēmusi Kultūrkapitāla fonda stipendiju jauna dzejas krājuma sastādīšanai,» pirms gada atklāja dzejniece.

Amanda Aizpuriete (65) ir latviešu dzejniece, tulkotāja un atdzejotāja. Publicējusi vairākus dzejoļu krājumus latviešu valodā. Aizpurietes darbi tulkoti vismaz 14 valodās.

Komentē 8

 
Anonīms
 

tā ir tā pati, kas ik pa brīdim sola slīcināties? Tagad netiek galā ar termiņiem un vienīgā izeja - dators nozagts, jo slīcināšanās neder?

26.aprīlis, 19:59 Atbildēt

Tie vīrišķās Jundzi nelasa!

26.aprīlis, 22:48 Atbildēt

Samanta Tīna savā bagažniekā esot atradusi....

27.aprīlis, 1:05 Atbildēt

Tāpat kā pastmarkas no Kolumbijas pežā?

27.aprīlis, 8:09 Atbildēt

Tik tiešām izklausās kaut kā mazticami... Un tā mūžīgā žēlošanās no dažādu rakstnieķeļu un dzejniecīšu puses par to, ka naudas nav, ka viss ir slikti... Laikam jau tas pierāda, ka jāmaina profesiju. Ir divu veidu dzejnieki un rakstnieki: turīgi cilvēki un diletanti. Ja neizdodas kļūt par pirmo, labāk atrast sevī pietiekamu paškritikas daudzumu un mainīt nodarbošanos, tad nebūs jāžēlojas par problēmām finansēt savu dzīvesvietu, bet nozagta datora jautājums risināsies veikalā un policijā. Tas kultūrkapitāla fonds būtībā ir tāds ielāps mākslinieciskam diletantismam!

27.aprīlis, 6:14 Atbildēt

Vispār jau normāli cilvēki svarīgai informācijai rezerves kopijas (backup-us) taisa. Mūsdienās ir vēl vienkāršāk - visu var paralēli glabāt mākonī. Un tad laptops vai vienalga kāds cits dators kļūst vienkārši par dzelzi, kuru jebkurā brīdī var aizstāt ar citu.

27.aprīlis, 8:01 Atbildēt

Tieši tā, bet tantes, tāpat kā lielākā daļa komentētāju, prot tikai vienpirksta druku, jo informāciju var atrast kāpņu telpā, satiekoties ar kaimiņieni, bet mākoņi taču ir debesīs, kur gan citur.

27.aprīlis, 9:33 Atbildēt

Ja jaunais Acer (labākie Aceri maksā pāri 1000 eiro) patiešām ir nozagts, paliek jautājums, kad un kāpēc? Vai tad Amanda Aizpuriete neaizslēdz sava dzīvkļa durvis? Mazliet mulsina arī Aizpurietes jau tradicinonālā publiskā žēlošanās te par šo, te par ko citu. Viņai, cik zinu, ir 4 (vai 3?) jau sen pieauguši bērni - kāpēc viņi savai mammai nepalīdz? Aizpuriete ir talantīgs dzejniece, to es nenoliedzu, bet tā nebeidzamās sūdzēšanās par materiālām lietām (Jūrmalas kotedžu ar tai sekojošo A. Aizpurietes bada streiku) un dažādām sadzīves problēmām man gan diez ko nepatīk. Starp citu, gandrīz vai visi pasaules labākie mākslinieki, to skaitā arī dzejnieki (ar dažiem izņēmumiem) ir bijuši trūcīgi, jo naudas izsišana un pielīšana ar talantu neiet kopā, šoreiz Kultūrkapitāla mafija (tā teica Alvis Hermenis, nevis šī komentāra autors, bet apzīmējums ir ļoti precīzs) šoreiz par A. Aizpurieti apžēlojās, bet kas notiks, ja nākamo Aizpurietes projektu neapstiprinās? Atkal būs publiskas žēlabas, ka dzīvoklī atslēgta elektrība vai dzejnieci kāds neģēlis met laukā uz ielas?

29.aprīlis, 21:58 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:44

Jaunākās diskusijas