Palīdzi! 7 gadus vecā Riharda ikdiena ir ļoti sarežģīta

tautaruna.lv 29.marts, 22:43
 
Attēlam ilustratīva nozīme / Pexels
Rihardam ir 7 gadi un diagnosticēts bērnības autisms. Līdz ar autisma diagnozi, Rihardam ir vidēji smaga garīga atpalicība. Zēna ikdiena ir ļoti sarežģīta, jo Rihards nerunā, neprot ēst ar galda piederumiem. Riharda ģimenes ikdiena ir pēkšņas dēla agresijas izpausmes, kā arī zēna lielā vēlme un atkarība no viedierīcēm.

Ģimene ļoti vēlas savam dēliņam palīdzēt iemācīties spēju iekļauties sabiedrībā, uzvedības normas, kontrolēt savas dusmas.

Speciālisti rekomendē alternatīvās izglītības un uzvedības terapiju 2x nedēļā regulāri gada garumā, kas kopā izmaksā EUR 1920. Valsts diemžēl neatmaksā šādas nodarbības, kas tik ļoti nepieciešamas bērniem ar autismu, lai palīdzētu un mācītu socializēties, apgūt pašaprūpes prasmes un iekļaušanos sabiedrībā.

ABA terapijas nodarbības, alternatīvās izglītības un uzvedības terapija sniedz būtisku atbalstu arī pašai ģimenei, jo māca dažādas prasmes kā sadzīvot un atbalstīt savu bērnu. Riharda ģimenē aug vēl viens bērns ar autisma diagnozi un izdevumi par īpašajiem bērniņiem ir ļoti lieli.

Ģimene lūdz mūsu atbalstu, lai Rihards saņemtu uzvedības terapijas nodarbības.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:05

Jaunākās diskusijas