Ārstu kļūdas dēļ Kristīne zīdaiņa vecumā kļuva akla; sievietei nepieciešama īpaša ierīce

tautaruna.lv 15.februāris, 21:17
 
Pixabay
Rīdziniece Kristīnei ir 34 gadi. Trīs mēnešu vecumā, kā jau daudziem zīdaiņiem, viņai parādījās acu gļotādas iekaisums. Kristīne nonāca slimnīcā, kur kļūdas dēļ viņai iepilināja actiņās pārāk stipru šķīdumu, kas izdedzināja acu nervus. Redzi neizdevās saglābt. Kristīne kļuva par 1.grupas invalīdi, stāsta labdarības organizācija Ziedot.lv.

Tomēr, neskatoties uz nelaimi, Kristīne ir sasniegusi ļoti daudz un ir diezgan patstāvīga savās ikdienas gaitās un ir sociāli aktīva. Viņa studē Latvijas Universitātē Baltu filoloģijas bakalaura programmā un plāno studēt arī maģistratūrā. Kristīne spēlē trompeti pūtēju orķestrī, savam priekam raksta dzeju un prozu, ļoti daudz lasa.

Kristīnes hobijs un darbs ir latviešu valodā rakstītu tekstu korektūra, audio materiālu pārveidošana teksta formātā uz datora, tulkošana no krievu uz latviešu valodu, audio kasetēs ierakstīta materiāla digitalizēšana. Kristīne strādā ar literāriem un ne tikai literāriem latviešu valodā rakstītiem tekstiem, var palīdzēt tekstu koriģēšanā, redakcijā, piemēram, kāda raksta tapšanas laikā vai diplomdarba, sacerējuma vai kāda cita radoša darba izlabošanā (stils, gramatika, interpunkcija, ortogrāfija utt.). Par šāda veida darba piedāvājumiem viņa vienmēr priecājas.

Kristīnes sapnis ir Braila rinda FOCUS 40. Šī ierīce neredzīgam cilvēkam ir nepieciešama darbā ar jebkāda veida tekstiem, lai ātrāk tos izlasītu, pamanītu un izlabotu iespējamās kļūdas, atvieglotu valodu apguvi, viegli un ātri darbotos ar tekstā esošo kļūdu atrašanu un novēršanu. Nākas arī daudz lasīt digitāli pieejamus materiālus. Braila rinda jeb braila displejs padara neredzīga cilvēka ikdienu un darbu padarītu daudz kvalitatīvāku, vienkāršāku, pieejamāku. Grafiski elementi tekstos vai interneta vietnēs bieži vien dažkārt nemaz nav pilnībā pieejami un nolasāmi bez šīs ierīces. Tāpat braila rinda krietni palīdz, apgūstot svešvalodas, jo ir iespējams tekstu ne vien uztvert audiāli, bet arī taustāmi, tādējādi iespējams iegaumēt pareizrakstību jebkurā svešvalodā. Tāpat braila rinda atvieglo arī rakstīšanu viedtālrunī, jo ar to ir savienojama.

Ierīce maksā 3360 eiro. Šādu līdzekļu Kristīnei nav, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību, kas var atvieglot viņas ikdienu!

Krīstīnei var palīdzēt, ziedojot šeit!

Komentē 3

 
Anonīms
 

Briesmīga dakteru kļūda.

16.februāris, 8:04 Atbildēt

Вероника Фабричнова,vecā pakaļa, ko tu te meklējies, te tev nekas nespīd ej uz Lienes ielu.

16.februāris, 11:19 Atbildēt

Vainīgi ārsti. Faktiski tāir valsts atbildība.

16.februāris, 10:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:56

Jaunākās diskusijas