Latviešu tautas mūziķei nepieciešama palīdzība bērnu aprūpē

Viktorija Gabrjuna 8.mai
 
Elmārs Rudzītis/F64
Portālā "ziedot.lv" ir publicēts lūgums palīdzēt Birutas Ozoliņas bērniem.

Dārta un Rihards ir brālis un māsa. Diemžēl abi kopš bērnības sadzīvo ar smagām diagnozēm, rūpes par abiem bērniem uzņēmusies mamma. Viņa, neskatoties un visām grūtībām un pārdzīvojumiem, rūpes par bērniem spējusi savienot ar savu sirdslietu - mūziku.

Dārtas un Riharda mamma ir Biruta Ozoliņa - koklētāja, dziedātāja, tautas mūziķe un klavierspēles pedagoģe, vairāku latviešu folkloras albumu autore, muzicējusi grupās Patina un Iļģi.

Dārtai ir 30 gadi, viņai ir garīgās attīstības traucējumi, kustību un vielmaiņas traucējumi. Ir bijuši ilgstoši periodi, kad ik mēnesi notika smagas epilepsijas lēkmes, regulāri tikai ievietota intensīvas terapijas nodaļā. Pateicoties labi piemeklētiem un regulāri lietotiem medikamentiem, lēkmes nav bijušas nu jau 3 gadus. Viņai vāji attīstīta runa, viņa nelasa, neraksta, neorientējas vidē un situācijās bez atbalsta. Visas ikdienas darbības veic ar atbalstu un atgādinājumu - ēšana, nomazgāšanās, apģērbšanās, medikamentu lietošana.

Rihardam ir 27 gadi, CNS bojājums, iedzimta aizkuņģa dziedzera disfunkcija, puisis viena gada vecumā pārcieta operāciju Frankfurtes bērnu klīnikā. Puisim ir kustību traucējumi, pārvietojas ar ratiņkrēslu, viņš nerunā, nelasa, saprot tikai pavisam vienkāršas lietas.

Ikdienā bērni var apmeklēt dienas centru, bet mamma strādā kā klavierspēles skolotāja. Bet faktiski mammai nav nevienas brīvdienas, nerunājot par laiku sev, teātra vai koncerta apmeklējumu. Viņa pat nevar atļauties saslimt, jo bērni nesaprot to un pieprasa, lai viss notiek kā parasti. Tikpat sarežģīti ir arī tādās situācijās, kad kādam no bērniem jādodas pie ārsta vai pat jāpaliek slimnīcā. Tāpat visai bieži ir situācijas, kad mammai Birutai jāstrādā pie saviem mūzikas projektiem, ierakstiem studijā, jāuzstājas koncertos, tad bieži nācies saskarties, ka palīgu ir grūti atrast, bet bērnus vienus atstāt nevar. Mammai palīdzība noderētu arī dodoties pastaigās ar abiem vai apmeklējot kādu kultūras pasākumu, jo pēdējā laikā šīs iemīļotās izklaides izpalika, aprobežojoties ar pasēdēšanu mājas pagalmā.

Dārtas un Riharda mamma lūdz palīdzību bērnu aprūpē vismaz uz dažām stundām nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Komentē 3

 
Anonīms
 

Kur tad tētiņš?

11.maijs Atbildēt

Kādu kopt ir neizsakāmi grūti, sākumā nemaz nav skaidrs kā to pareizi darīt, vēlāk izveidojas puslīdz pieņemama sistēma, kā to darīt, kā visu savienot ar darbu, sadzīvi un arī naudas lietām, jo kopjams slimnieks prasa vairāk līdzekļus. Četrus mēnešus kopu savu māti kā nu pratu, sākumā bija ļoti, ļoti grūti, jo vienkārši nepratu ne guļošam palagus nomainīt, ne pamperus uzlikt. Vēlāk nez kā iemācījos un tiku galā labi. Bija divi darbi, skrēju no viena pie mātes, no mātes uz otru darbu. Tajā laikā pat īsti nejutu, ka spēki sen izsīkuši, visu viena paspēju līdz pašam galam, vienkārši bija jāpaspēj.... kad māti aizveda uz morgu es vienkārši nokritu bez samaņas, atjēdzos slimnīcā...vēl šodien nav skaidrs, kā tiku galā///....

12.maijs Atbildēt

adeira, Tu esi īsts sirds cilvēks, nu mamma aizgāja, bet ir jau vēl citi , kam mainīt pamperus - ķeries tik klāt - tu taču nezortē cilvēkus, vajag pamperu - iedod viņai to, nenožēlosi.

15.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:17

Jaunākās diskusijas