Cilvēkus aicina palīdzēt trūcīgiem sirmgalvjiem Latvijā

tautaruna.lv 13.jan
 
Ilze Zvēra/F64
Portālā "ziedot.lv" publicēts lūgums finansiāli atbalstīt trūcīgus sirmgalvjus.
Mūsdienu steidzīgajā un materiālajā sabiedrībā veci cilvēki bieži kļūst par neredzamajiem pilsoņiem. Veci un aizmirsti cilvēki ir gan laukos, gan trokšņainās pilsētās.

Liela daļa šo cilvēku savu mūža nogali pavada dziļā vientulībā un pārliecībā, ka viņu pienākums ir pēc iespējas ātrāk un klusāk nomirt. Daudzi neuzdrīkstas apgrūtināt citus ar savām problēmām un pieticība ir viņu ikdienas vadmotīvs.

Latvijas sirmgalvju nereti pieticīgās pensijas bieži vien noved viņus neapskaužamā situācijā, kad nākas meklēt palīdzību. Daudziem ir ģimenes un bērni, kas var palīdzēt, bet nereti arī pašiem bērniem nav iespējas sniegt nepieciešamo atbalstu saviem vecākiem, kas ir smagi slimi vai nonākuši kādā kristiskā situācijā. Visgrūtāk klājas tiem sirmgalvjiem, kas palikuši vieni, kuriem nav bērni, arī citi radinieki vai nu nav vai arī nespēj vai negrib palīdzēt.

Daudzi piedzīvojuši karu un iznesuši uz saviem pleciem smago pēckara gadu dzīvi, šodien izjūt kaunu un pazemojumu, kad nākas lūgt palīdzību zāļu vai malkas iegādei, zobu protēžu apmaksai. Smagas situācijas veidojas, kad nepieciešamas orperācijas, taču gaidīšanas laiks uz valsts apmaksātām ir pārāk garš un vecajiem cilvēkiem ir no svara katra diena, kas nodzīvota bez sāpēm vai ar iespēju pašam par sevi parūpēties.

Šādos un līdzīgos gadījumos ļoti nepieciešams līdzcilvēku atbalsts un rūpes.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Jā... Bet vai tad valstij nebūtu jārūpējas par sirmgalvjiem? Mēs iestājamies ES, un tad jau vajadzētu būt kā civilizētā Eiropas valstī - sirmgalvji dzīvo labos, cilvēciskos apstākļos pansionātos, un tur pat nevar iedomāties, ka kāds vecs cilvēks ir pamests un dzīvo nabadzībā. Valdībai jāpieņem likumi par šādiem cilvēkiem un jāveido normālus apstākļus pansionātos, nevis jāzog nauda no savas tautas!!!

13.janvāris Atbildēt

varbut Portāls "ziedot.lv" varetu speciali uzaicinat lai ziedo tikai deputati,jo vinu rijibas del jau ir ta nabadziba radusies.

13.janvāris Atbildēt

un kur tad paliek mūsu nodokļi???????? pie 10 miljardu budžeta mums nekam nebūtu jāpietrūkst....varbūt jāpārskata prioritātes...un jāsāk sr deputātu skaita samazināšanu - šķiet no šodienas var sākt paraskstīties....

15.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:52

Jaunākās diskusijas