"Ceru, ka slimība atkāpsies!"; nepieciešama palīdzība ar vēzi slimai latviešu māksliniecei

tautaruna.lv 4.jūn 2019
 
Facebook/ekrānšāviņš
Žurnāliste Arta Lāce, kura nesen uzvarēja cīņā ar trīs gadus ilgušo asins vēzi, sociālajā tīklā Facebook vēršas pēc palīdzības pie līdzcilvēkiem, lai palīdzētu uzveikt vēzi 4. stadijā latviešu māksliniecei Ingvildai Knāviņai.
"Gleznotāja un tekstilmāksliniece Ingvilda Knāviņa ir viens no tiem gaišajiem cilvēkiem, ar ko mani kopā savedusi pieredze ar vēzi. Kokiem jau bija riesušās pirmās lapiņas, kad Ingvilda uzrakstīja man Facebook un sarunājām sazvanīties. Apjukusi, noraizējusies, neziņā par to, kas viņu sagaida, Ingvilda stāstīja par to, ka viņai atklāts vēzis 4. stadijā: aiz muguras operācija un priekšā - ķīmijterapija. Un visas tās nedienas, ar ko saskaras Latvijas onkoloģijas pacienti," raksta Lāce.

Žurnāliste pauž, ka Ingvilda vienmēr ir bijusi pilna enerģijas un iedvesmas, pēdējos gados viņas darbi ir izstādīti Parīzes galerijās, atrodas "Lau Museum" un privātās kolekcijās ne vien Latvijā, bet arī Somijā, Vācijā, Spānijā, ASV un citās valstīs. Parīzē piedzīvota arī personālizstāde, un, līdz ar vietējiem māksliekiem, viņa bijusi vienīgā latviete, kuras veikums izstādīts Franču profesionālo mākslinieku apvienības (Société des Artistes Français) galerijā, tādējādi nesot Latvijas vārdu pasaulē.

"Cilvēkiem, kas pazīst Ingvildu, grūti iedomāties, ka viņa kaut ko nevar, ka arī viņai var būt par smagu. Nu, ir pienācis brīdis, kad gribu aicināt citus kļūt par viņas iedvesmu un atbalstu. Ingvilda dzīvo viena ar savu uzticamo suni Ramzesu. Slimība un smagais ārstēšanās process ir noēdis ne vien mākslinieces spēkus, bet arī iekrājumus. Tomēr Ingvilda grib dzīvot, lai gan kādā sarunā atklāja, ka viņai jāatrod jauna jēga dzīvei, kurā bijuši ne vien gaiši brīži, bet arī smagi zaudējumi, apglabājot abus vīrus. Kad mēs pļāpājam - es - slimnīcas gultā -, bet Ingvilda - mājās, atkopjoties no vienas ķīmijas un gaidot nākamo, katru reizi jūtu to viņas ārkārtīgo dzīvelīgumu, un no visas sirds lūdzu, kaut Dievs būtu viņai žēlīgs un dotu laiku, lai viņa varētu turpināt to, ko tik ļoti vēlas - radīt. Es zinu, ka Ingvildai ir grūti, pat neiespējami lūgt kādam palīdzību, tāpēc gribu to darīt viņas vietā. Mēs saprotam, ka metastātisku vēzi nevar izārstēt pilnībā, tomēr ar to var dzīvot gadiem," atzīst Lāce.

Viņa aicina līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem un ziedot, lai māksliniece spētu atveseļoties un pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

"To iespējams izdarīt ne vien ziedojot izmeklējumiem, medikamentiem un uzturam, bet arī palīdzot praktiski, piemēram, izvedot pastaigāties Ramzesu, palīdzot ar transportu smagajā pēcķīmijas periodā un citādi. Taču vislabāk varētu pastāstīt viņa pati. Atbalstīt Ingvildu iespējams, arī iegādājoties viņas darbus," norāda Lāce.

Konti ziedojumiem:

Swedbank: LV38HABA0551032632267
PayPal: ingvildart@gmail.com

Jāatgādina, ka pērn tapa zināms, ka bijusī LNT žurnāliste Lāce pēc ilgstošas cīņas ar akūtu leikēmiju to uzveikusi, viņas asinīs vēža vairs nav.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:40

Jaunākās diskusijas