Ģimeni ar mazu bērniņu Latgalē satriec milzīga nelaime

tautaruna.lv 26.apr 2019
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Jauna ģimene Latgalē, Rēzeknes novadā, vienā vakarā zaudēja pilnīgi visu iedzīvi, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Rēzeknes novada Rikavas pagastā nopostīto ”Kalniņu” māju saimnieki, jaunā ģimene - Māris, Diāna un pusgadu vecais dēliņš Markuss - liktenīgajā aprīļa vakarā viesojās pie netālajiem kaimiņiem.

"Šeit kādreiz bija vecvecāku māja. Visu izremontējām, iekopām, bet tad vienā jaukā, drīzāk nejaukā, dienā viss pazuda. Tas notika pēc deviņiem vakarā, kaimiņš piezvanīja un pateica, ka deg šķūnis. Atskrēju, saviem spēkiem mēģināju kaut ko dzēst, jo ugunsdzēsēji atbrauca tikai pēc kāda laika. Saskrēja palīgā kaimiņi. Mājai izsitu logu, centos bērna mantas dabūt ārā," stāsta Māris.

Ģimene palika ar to, kas mugurā un saujiņu mantu, ko Māris paguva dažu minūšu laikā iznest no uguns plosītās mājas: bērna mantas, svarīgākie dokumenti un dažas citas lietas. Pašu pūliņi cīņā ar uguni izrādījās bezjēdzīgi: nodega dzīvojamā māja, šķūnis un kūts ar visiem lopiem. Māris stāsta, ka ugunsdzēsēji būtu ieradušies ātrāk, ja ne kūlas ugunsgrēki citviet.

"Es nevarēju pēc tā visa šurp atnākt. Es vienkārši sēdēju un saķēru galvu. Tā sajūta, kad nezini, kā tālāk. Vienu brīdi tev ir viss, nākamajā brīdī - vairs nav nekā," saka Diāna.

Postošās ugunsnelaimes iemesli pagaidām nav noskaidroti.

Gados jaunā ģimene, kura līdz šim patstāvīgi spējusi nostāties uz kājām, visu zaudējot, kautrējas lūgt palīdzību, bet saprot, ka citu variantu nav. Strādīgs zemnieku saimniecības darbinieks Māris un studente Diāna vēlas sākt visu no jauna, tāpēc būs pateicīgi, ja līdzcilvēki palīdzēs.

Vairāk informācijas

Komentē 4

 
Anonīms
 

Ļoti žēl par lopiņiem, bet jūsu saimniecība, diemžēl, nav dievmātes katedrāle, kur jau saziedoti miljoni.... Atliek vien cerēt uz kaimiņu un draugu palīdzību... turaties, jaunieši!

26.aprīlis 2019 Atbildēt

No vienas puses žēl šo cilvēku,bet no otras puses ,cik tomēr ir stulba tauta,vai tiešām nevarēja atrast kādus 80 līdz 100 euro un apdrošināt savu īpašumu,tagad nebūtu nekādu problēmu saņēmtu apdrošināšanas naudu un varētu mierīgi atjaunot saimniecību.

26.aprīlis 2019 Atbildēt

ko tu liene te samuldeji, kada stulba tauta, tu ko apsaukaa cilvekus, kuri taa nelaimee iekulushies? Ko tu atljaujies tirgusbaaba, baigi gudraa atradusies? Saakumaa padomaa, ko prlurksteet,

26.aprīlis 2019 Atbildēt

Lienīt, vai kaut reizi esi sīki, līdz galam , iepazinusies ar apdrošināšanas līgumu? Baidos, ka nē, jo tad tu zinātu, ka ar visu apdrošināšanu, viņi neko nesaņemtu, jo, piemēram, skursteni nebija tīrījis sertificēts skurstenslauķis, kas apstiprināts uz papīra.

Ir jau vēl arī citi punktiņi... Tā ka būtu tikai papildus iztērējuši 80 līdz 100 eiro.

3.maijs 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:16

Jaunākās diskusijas