Visdārgākais pasaulē! Vecāki lūdz palīdzību ar Dauna sindromu slimajam dēlam

tautaruna.lv 24.jan
 
F64
Portālā "ziedot.lv" ir publicēts lūgums palīdzēt puisēnam, kas sirgst ar Dauna sindromu.
Aleksandram ir trīspadsmit gadi. Zēns piedzima ar Dauna sindromu un viņam ir vidēji smaga garīga atpalicība.

Ģimenei zēns ir vismīļākais un dārgākais pasaulē, vecāki rūpējas par dēlu cik ir viņu spēkos. Kad Aleksandrs 7 gadu vecumā sāka runāt, viņu saprata tikai mamma. Zēna valoda apkārtējiem ir nesaprotama. Pateicoties saņemtajai ārstēšanai un rehabilitācijai, Aleksandram ir vērojami uzlabojumi. Zēns iemācījies pats uzdot jautājumus un ierakstīt savas vēlmes burtnīcā. Pie katras darbības ir nepieciešams laiks līdz zēns saprot, kas viņam tiek jautāts vai stāstīts.

Zēnam ir ne tikai mentāli traucējumi, bet arī kustību traucējumi. Aleksandrs prot lasīt, bet raksta ar lielām grūtībām, jo rokas ir ļoti vājas, pirksti “neklausa”. Zēnam patīk darboties ar plastilīnu. Mīļāka nodarbe ir peldēšana, kuras laikā Aleksandrs gūst daudz pozitīvu emociju.

Mammas klātbūtne nepieciešama ik mirkli. Ņemot vērā vājo muskulatūru, Aleksandram ir sākusies mugurkaula deformācija - skolioze. Aleksandrs apmeklē daiļslidošanas treniņus. Vislielāko prieku un pozitīvas emocijas sniedz tikšanās ar dzīvniekiem. Zoodārza apmeklējumi ir svētku diena, kad smaids nepazūd no zēna sejas.

Lai veicinātu Aleksandra attīstību uz labotu zēna stāju, gaitu, koordināciju, emocionālo attīstību un mazinātu neiroloģiskos simptomus, nepieciešama regulāra rehabilitācijai, jo katra terapija dod rezultātu, ja to dara regulāri.

Aleksandra ģimene lūdz ziedotāju palīdzību, lai zēns arī turpmāk varētu saņemt:

  • Defektologa-logopēda nodarbības (48 x 20 EUR) - 960 eiro;
  • Reitterapija (24 x 10 EUR) - 240 eiro;
  • Osteopātiskā ārstniecība (6 X 70 EUR) - 420 eiro;
  • Delfīnterapija un ar to saistītie izdevumi- 830 eiro.

Lai nodrošinātu Aleksandram rehabilitācijas pakalpojumus pusgadam, kopā nepieciešami 2450 eiro, no kuriem 1679 eiro jau ir pieejami no 2018. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. 2019. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 771 eiro.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:26

Jaunākās diskusijas