Nepieciešama palīdzība meitenei, kura 2 mēnēšu vecumā piedzīvoja baisu ugunsgrēku

tautaruna.lv 8.jan
 
F64
Portālā "ziedot.lv" ir publicēts lūgums palīdzēt kādai 12 gadus vecai meitenei, kas bērnībā piedzīvoja baisu ugunsgrēku.
Pirms 12 gadiem notika nelaime - ugunsgrēks. Ratiņos aizdegās radio telefons ar „baby alarm” funkciju. Rezultātā 2 mēnešus vecā Māriņa ieguva ķermeņa 2.-3. pakāpes termisku apdegumu. Tika uzsākta nepārtraukta cīņa ar nelaimes sekām, kura turpinās vēl joprojām.

Māriņai veiktas 16 rekonstruktīvās ķirurģiskās operācijas. Šo gadu laikā ir padarīts daudz - ir izstieptas rētas, Māriņa sāk kaut nedaudz izmantot savu labo rociņu, sāk to pielietot savas ikdienas gaitās, bet diemžēl nepietiekami, un tādēļ veidojas vesela virkne ar veselības problēmām.

Daudzo operāciju seku rezultātā meitenītei rodas jaunas problēmas. Ir izveidojies mugurkaula 1. pakāpes skolioze, muguras muskulatūras nestabilitāte, atopiskais dermatīts, pastāv emocionālā nestabilitāte, ir izteikti atšķirīgi roku apakšdelmi, labā roka būtiski atšķiras garumā no kreisās rokas apakšdelma.

Māra emocionāli ir nepārtraukti „uzvilkta”, pastāvīgā pēcoperāciju pārdzīvojumu varā. Māra jau daudz ko ir sākusi saprast no notikušā, un tāpēc meitenīte uzdod daudz jautājumus: kāpēc man ir tā kā nav citiem? Kāpēc un kā tas ir notika? Kad tas beigsies un, kad es varēšu priecāties un dzīvot kā citi mani draugi.

Māriņa mācās 6.klasē. Skolā meitene jūtas atstumta, vientuļa, vienaudžiem nepieņemta, jo atšķiras no vienaudžiem, tāpēc viņai ir daudz pārdzīvojumu, kas traucē koncentrēties mācībām un liek justies nelaimīgai. Katru dienu vēlā pēcpusdienā meitene dodas uz terapijām. Tas ir regulārs, pastāvīgs darbs, kas no meitenītes prasa milzīgu pacietību, uzmanību, paklausību.

Osteopāta terapija nepieciešama, lai uzlabotu traumatizētā apvidus asinsriti, mazinātu saspringumu, mazkustīgumu labā apakšdelma, plaukstas un pirkstu rajonos, lai uzlabotu replantēto pirkstu kustīgumu, uzlabotu ādas transplantācijas zonu rētu mazkustību un sekojošu audu kustību uzlabošanu, stimulējošu osteopātisko terapiju.

Ģimene no saviem līdzekļiem Māriņai apmaksā psihiatra konsultācijas, psihoterapeitu, mākslas terapiju, sporta nodarbības, mūzikas terapiju, peldēšanas nodarbības, masāžas, reitterapiju. Ārstniecības izmaksas ir lielas, visas terapijas segt nav pa spēkam, tāpēc ģimene lūdz palīdzību.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:03

Jaunākās diskusijas