Latvijas armija lūdz atsaukties vairākus atvaļinātos karavīrus un zemessargus

tautaruna.lv, Rita Lazda 12.sep 2018
 
Latvijas armija
Latvijas armija informē, ka lūdz atsaukties atvaļinātos karavīrus un zemessargus, kuri 1991. gada nogalē un 1992. gada sākumā deva Latvijas Republikas zvērestu.

Par godu Latvijas armijas simtgadei nākamgad jūlijā plānots izdot Nacionālo bruņoto spēku grāmatu, kurā plānots arī publicēt cilvēku sarakstu, kuri pirmie pieņēma Latvijas Republikas zvērestu.

Vairākiem no viņiem nav zināma pirmā dienesta vieta.

Diemžēl trūkst informācijas un vairākiem no viņiem nav zināma pirmā dienesta vieta, vēsta Latvijas armijas pārstāvji. "Aicinām palīdzēt un atsūtīt informāciju uz e-pastu: hartmanis1957@inbox.lv Noderēs jebkura informācija."

Armijas pārstāvji informē, ka Zemessardzes pirmo zvērestu Latvijas Republikas Augstākajā Padomē 1991.gada 17.oktobrī deva 60 cilvēki.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Bet cik reizes var dot tos zvērestus.? Vai tie, kas 40.gadā, dienot Latvijas armijā un pēc krievu ienākšanas, nodeva zvērestu padomju bruņotajos spēkos, tagad skaitās nodevēji.? Ulmanis taču teica, lai visi paliek savās vietās.! Viņu jaunā pavēlniecība lika zvērēt Sarkanajai Armijai un viņi tā izdarīja, jo armijā zaldāti pavēles neapspriež. Neviens jau karot un pretoties viņiem nelika.! Vēlākie latvieši visi dienēja padomju bruņotājos spēkos un 1991. gadā, atkal bija jādod jaunu zvērestu. Interesanti tad kuru armiju viņi atjaunoja, vao to armiju, kurai viņi bija zvērējuši pēc padomju varas nodibināšanas 1940. gadā, jo vecā Latvijas armija jau vairs nebija.? Kaut kas nav kārtībā ar to vēsturisko secību, tajā jūsu tagadējā paziņojumā.. No jauma varētu tomēr zvērēt tikai tie cilvēki, kuri nebija vēl nekur dienējuši pirms tam.. Ja drīkst zvērēt visām varām, kuras nāk iekšā, vai tiek nodibinātas, tad tas jau ir bardaks un tieši tāds pats, kā biju Kompartijā, bet tagad jau pārstāvu pilnīgi pretējo ideoloģiju. Zvērēt tomērr varētu vienreiz un tikai vienai varai, citādi tā ir muļķošanās un pilnīgi bez morālā seguma. Mūsu tagadējais L.Kalniņš, arī sākumā bija krievu armijā un zvērēja viņai kalpot līdz mūža galam..?

13.septembris 2018 Atbildēt

1988.gadā man 40 gadu vecumā gaidot trešo bērnu ģimenē bija jāizvēlas - dot zvērestu jau izjūkošai padarmijai vai braukt uz Černobiļu... Vai šādos apstākļos dotu zvērestu var uzskatīt par brīvprātīgu?

13.septembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:11

Jaunākās diskusijas