Vari palīdzēt? Kundzei ar invaliditātes pensiju pietiek vien zālēm un pārtikai

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 13.mai
 
pixabay.com
Pie "Palīdzēsim viens otram" vērsās kāda kundze no Cēsīm ar lūgumu palīdzēt, ziņo labdari.

"Veselības dēļ patreiz viņa strādāt nevar, un ar invaliditātes pabalstu naudiņa pietiek knapi pārtikai un zālēm, bet ļoti būtu vajadzīgs ledusskapis, jo citādi arī tas mazumiņš, kas tiek iegādāts pārtikai ātri bojājas. Varbūt kādam (vēlams Cēsīs, vai Cēsu tuvumā) saimniecībā ir lieks maza vai vidēja izmēra ledusskapis un to būtu gatavs ziedot šai kundzei," jautā Liesma, kura aicina ar viņu sazināties.

Avots un kontakti

Invaliditātes pensija minimālā apmērā tiek piešķirta, ja cilvēks piecus gadus pirms invaliditātes pensijas piešķiršanas nav bijis pakļauts invaliditātes apdrošināšanai.

  • I grupas invaliditātes pensijas minimālais apmērs ir vienāds ar valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,6 (102,45 euro, invalīdam kopš bērnības - 170,75 euro),
  • II grupas invaliditātes pensijas minimālais apmērs ir vienāds ar valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,4 (89,64 euro, invalīdam kopš bērnības 149,41 euro).
  • III grupas invaliditātes gadījumā invaliditātes pensiju piešķir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā - 64,03 euro, invalīdam kopš bērnības - 106,72 euro.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Visiem taču nevAR PA;ĪDZĒT EJEIT UZ SAIMI JUMS IEDOS BŪS VIS

13.maijs Atbildēt

diemzel invaliditates pensijas aprekins ir loti slikts ,es nerunasu par to ,kas nav stradajis,ari man ar 30.g stazu ir tikai 165 eiro , veselibas pasliktinasanaas del nevaru veikt jebkuru darbu , bet tas jau valdibai neinterese , brt likuma norma ir aprekins par 5 gadu iemaksam ,talak nevienu neinterese, cerams ,ka uz tuneli neiesu

13.maijs Atbildēt

galvenais ,ka tev ir ne par ko ,es taa saprotu

13.maijs Atbildēt

lvēks piecus gadus pirms invaliditātes piešķiršanas nav bijis pakļauts invaliditātes pensijas apdrošināšanai????????? Darba stāžs 20 gadi, veselība iedragāta, bezdarbs, nespēks, nepiemērots vecums utt.,bet cilvēka cienīga pensija nav nopelnīta. lvēks piecus gadus pirms invaliditātes piešķiršanas nav bijis pakļauts invaliditātes pensijas apdrošināšanai????????? Darba stāžs 20 gadi, veselība iedragāta, bezdarbs, nespēks, nepiemērots vecums utt.,bet cilvēka cienīga pensija nav nopelnīta. Barikādēs stāvēts, manifestācijā iets, par brīvu Latviju balsots, vairāk neesi vajadzīgs. Skumji, lai neteiktu vairāk. Varbūt Valdībai vajadzētu padomāt par šī likuma punkta grozījumu.

13.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:37

Jaunākās diskusijas