Lūdz palīdzību: Zāles mēnesī izmaksā ap 3000 eiro

Līga Nestere 7.mai
 
F64/attēlam ir ilustratīva nozīme
Ingvildai no Rīgas ir 57 gadi. Viņa izaudzinājusi divus dēlus, ieguvusi maģistra grādu ekonomikā, strādājusi par ekonomisti, grāmatvedi, biroja vadītāju. Ingvildai patīk aktīvs dzīvesveids, ceļošana, aerobika, dārza darbi, ļoti patīk dzīvnieki, sevišķi ģimenes mīlulis rudais runcis Miks, kas tika paņemts no patversmes. Viņas sirdslieta ir dziedāšana. Viņa dzied kopš 3 gadu vecuma, viņa beigusi arī mūzikas skolu. Kopš 1979. gada viņa piedalījusies visos Latviešu Dziesmu un deju svētkos un cer tos piedzīvot arī šogad, Latvijas simtgadē, raksta ziedot.lv 

Ingvilda jau 10 gadus sadzīvo ar krūts vēzi. “Mana dzīve tad apmeta kūleni, šoks, izmisums. Pēc operācijas bija jāmācas sevi pieņemt tādu, kāda biju. Tad sekoja apstarošana, hormonu zāles, tas bija smagi. Pēc 5 gadiem slimība atgriezās ar metastāzēm ribā, tā tika izoperēta. Tomēr tas nepalīdzēja, metastāzes turpināja attīstīties mugurkaulā, ribās, plaušās, aknās. Pēdējos 4 gadus nav bijusi diena, kas būtu pagājusi bez sāpēm. Katru mēnesi slimnīcā saņemu zāles kaulu stiprināšanai,“ stāsta Ingvilda un atzīst, ka par slimību, pārdzīvojumiem un sāpēm zina tikai daži viņas tuvākie cilvēki. Ingvilda saglabā optimismu un možu garu, viņa joprojām dzied koros Gaismaspils un Salve. "Mūzika ļoti palīdz dzīvot," saka Ingvilda.

Pēc pagājušajā gadā pārciestās smagās ķīmijterapijas, analīzes joprojām ir sliktas. Tādēļ šobrīd ārstu konsīlijs nozīmēja zāles Palbociclib, kas ir viens no jaunākajiem medikamentiem metastātiska krūts vēža ārstēšanā, bet diemžēl tas nav valsts apmaksāts medikaments. Viens šāds zāļu kurss mēnesī izmaksā 2941.12 eiro, bet kopumā nepieciešams saņemt 12 zāļu devas vismaz gada garumā par kopējo summu 35 293.44 eiro.

Ingvildai nepieciešams steidzami sākt ārstniecību, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību, jo pašai nav iespējas segt zāļu izmaksas.

Avots: ziedot.lv, tur iespējams arī noziedot.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:32

Jaunākās diskusijas