Mazajam Kārlītim nepieciešama īpaša aprūpe; bērns ir jūtīgs pret skaņu

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 7.mai
 
pixabay.com
Kārlim ir 6 gadi. Kārlis ir īpašs bērniņš – viņam ir autisms. Kārlis nerunā, daļēji sazinās ar žestiem, ar rociņu norāda uz vajadzīgo vai interesējošo.

Speciālā apmācība pēc PECS sistēmas pagaidām nav sekmējusies ar panākumiem, komunikācijas grūtības bieži rezultējas autoagresijā. Kārlim ir ļoti augsta jūtība pret skaņu. Augstu frekvenču skaņas Kārlim izraisa bailes un nepatiku, tādēļ zēnam grūti atrasties telpā kopā ar citiem maziem bērniem, arī publiskās telpās Kārlis var būt tikai klusākos stūros. Publiskus pasākumus skaņas dēļ apmeklēt nav iespējams, grūtības apmeklēt bērnudārzu un bērnu rotaļu laukumus. Skaņu slāpējošās austiņas Kārlis neļauj valkāt.

Kārlim ir lielāks, 9 gadus vecs brālis, kurš palīdz un atbalsta mazo brāli viņa grūtībās. Kad ģimene saprata, ka Kārlis nevar apmeklēt bērnudārzu aizsākās auklīšu meklēšana, lai vecāki varētu strādāt. Diemžēl auklītes meklējumi beidzās nesekmīgi, auklītes nebija gatavas pieskatīt bērnu ar īpašām vajadzībām.

Ģimene vērsās pēc palīdzības Invalīdu un viņu draugu apvienībā Apeirons, kas īsteno specializēto auklīšu programmu ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām " Mīļā auklīte". Tādā veidā mazais Kārlis iepazinās ar auklīti Līvu, abi uzreiz sadraudzējās, Līva piekrita uzņemties auklītes pienākumus.

256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Kārlim var palīdzēt šeit - ziedot.lv!

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:32

Jaunākās diskusijas