Sieviete, kas cīnās ar audzēju: Slimības pabalsts noveda līdz asarām

Portāls nra.lv 7.mar
 
F64
"Ziedot.lv" izplatīts aicinājums palīdzēt kādai 29 gadus vecai sievietei, kas cīnās ar vēzi.

Jevgenijai ir 29 gadi. Viņa vienmēr ir bijusi strādīga, mērķtiecīga un zinātkāra. Viņa strādā jau kopš 14 gadu vecuma un paralēli mācījās. Lai arī viņas aicinājums ir transportinženierija, kur viņa ieguvusi bakalaura grādu, tomēr darba gaitas maz bija saistītas ar šo jomu. Jevgenija ir strādājusi par konditori, vēlāk viņa iemācījās šūt dažādus sieviešu un bērnu apģērbus, kā arī vigvamus. Vēlāk ar draudzeni viņa veiksmīgi atvēra savu interneta apģērbu veikalu, bet diemžēl nepietika laika un ieguldījumu. “Tagad sapņoju par savu veikaliņu, kur būs visādi rokdarbi, apģērbi, mājlietas no cilvēkiem, kas nonākuši veselības problēmās,“ stāsta Jevgēnija, bet šobrīd veselības problēmas un palīdzība nepieciešama viņai pašai.

Jevgenijai pirms 4 gadiem piedzima dēliņš. Prieks mijās ar raizēm, jo bērniņam bija dažādas veselības problēmas. Sākās bezgalīgas staigāšanas pie ārstiem, analīzes un izmeklējumi. Tika atklāts, ka puisītim ir tikai viena niere, kā rezultātā arī arteriāla hipertensija un noteikta invaliditāte. “Kad mūsu ģimene visu to pārdzīvoja un likās, ka ļaunākais ir garām, ka atliek tikai regulāri sekot ārsta norādēm un ievērot pareizu uzturu, tad slikta pašsajūta sākās man pašai. Apmēram gadu mocījos, līdz beidzot nejauši atklājās, ka man ir augstās malignitātes ne-Hodžkina limfoma. Pērnā gada 23. maijā saņemta ziņa skanēja kā spriedums. Slimības pabalsts arī noveda līdz asarām - ap 140 eiro mēnesī....” atklāj Jevgenija.

Līdz šim Jevgenija ir saņēmusi 8 ķīmijterapijas kursus. Diemžēl šī ārstniecība nav devusi pozitīvu rezultātu un slimība turpina attīstīties. Papildus viņai strauji pasliktinājusies dzirde, tādēļ viņai jālieto dzirdes aparāts. Ārstu konsīlijs šobrīd ir nozīmējis Jevgēnijai turpināt ārstniecību ar medikamentu Bendamustin, kas nav valsts apmaksāto medikamentu sarakstā. Jevgenija iesniegusi Nacionālajā veselības dienestā iesniegumu individuālai zāļu kompensācijai, bet atbilde tiks sniega mēneša laikā. Lai nezaudētu laiku, pirmo zāļu devu Jevgēnija iegādājusies ar saviem līdzekļiem 1361.27 eiro apmērā, taču turpmākajiem 7 kursiem viņai līdzekļu nav. Neziņa par par valsts atbalstu medikamantu iegādei, liek ģimenei lūgt līdzcilvēku atbalstu.

Palīdzēt var šeit.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:18

Jaunākās diskusijas