Rotaļu laukumā Jēkabpilī bērns iekrīt kanalizācijas akā, zeme pieder Saeimas deputātei

tautaruna.lv 22.augusts 2023, 7:00
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Jēkabpilī, publiski pieejamā teritorijā, kur atrodas rotaļu laukums, mazs bērns iekritis nedrošā, kārtīgi nenoslēgtā kanalizācijas akā. Konkrētā teritorija pieder Saeimas deputātes Līgas Kļaviņas ģimenei, ziņo "Bez Tabu".

Kopā ar četru gadus veco meitu sieviete piestāja publiski pieejamā rotaļu laukumā, kas izveidots Jēkabpilī, Andreja Pormaļa ielā 25. Par notikušo sieviete stāsta asarām acīs. Meita iekrita kanalizācijas akā, kas atrodas uz konkrētā zemesgabala, jo tās vāks nebija nostiprināts.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde cietušo meitenīti nogādāja slimnīcā, kur bērnam konstatēja sasitumus un nobrāzumus. “Tas varēja beigties traģiski,” asarām acīs teica māte. Tajā pasă dienā viņa vērsās Valsts policijā (VP), cerot, ka vainīgos sauks pie atbildības.

Sieviete uzrunāja žurnālistus, jo ir neizpratnē, kāpēc likumsargi ļoti ilgi neziņo, vai uzsākta izmeklēšana. Kad bērna māte vērsās “Bez Tabu”, kopš satraucošā notikuma un iesnieguma iesniegšanas VP bija apritējuši tieši divi mēneši. Policija nesniedza informāciju arī likumā noteiktajā termiņā - 30 dienu laikā.

Pēc notikušā akas vāks konkrētajā teritorijā nostiprināts. Tomēr bērna māte uzskata, ka teritorijas saimniekam jāsaņem sods. Tāpat viņa cer, ka tiks kompensēts psihologa pakalpojums un samaksāts par morālo kaitējumu.

Teritorija, kurā cieta bērns, pieder kādreizējās Jēkabpils pilsētas un novada deputātes, nu Saeimas deputātes Līgas Kļaviņas ģimenei. Viņa uz vairākkārtējiem telefona zvaniem un ziņu lietotnē “Whatsapp” neatbildēja, lai gan ziņu izlasīja. Raidījums sazinājās ar deputātes vīru.“Tas ir privāts zemesgabals. Nevienam tur nav jāiet tajā zemesgabalā. Tas ir mans privātais,” viņš sacīja.

Tiesa, nekas neliecina, ka konkrētā teritorija ir privātīpašums un ka tajā nedrīkst ienākt: nav nedz sētas, nedz brīdinājuma zīmes. Vēlāk sarunā zemesgabala saimnieks gan nonāca pretrunā ar paša iepriekš sacīto: “Lai iet, bet - lai skatās zem kājām. Es nevienam neazliedzu iet.”

Valsts policijā skaidro:

"Par notikušo tika sākta resoriskā pārbaude […] Iespējams pārkāpums […] par būves vai tās daļas lietošanu vai pieļaušanu lietot, ja būve vai tās daļas ir tādā stāvoklī, ka tās lietošanas ir bīstama. Ja tiks konstatēti pārkāpumi, par to var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskai personai līdz 2000 eiro, bet juridiskai personai līdz 20000 eiro."

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas