Bērnu vecāki sakašķējas krievu valodas dēļ

tautaruna.lv 11.marts 2023, 3:30
 
Pixabay
4.klases skolnieka tētis Andris vietnē "Twitter" aizsācis spraigu diskusiju - kāpēc skolās kā izvēles valoda tiek piedāvāta krievu valoda.

Andris: Bērni aug Eiropā un apzinās to. Man gan nav skaidrs, kādēļ skolās joprojām piedāvā apgūt krievu valodu.

The Hollins: Meitai klasē no 30 bērniem 28 paņem krievi valodu. Kā būtu, ja vispār šo trešās valsts valodu nepiedāvātu? Valstij jau pat plāns nav.. turpinam veidot divvalodu sabiedrību.

Kristīne: Lasu un šausminos kādās galējībās cilvēki nonāk. Esmu mācījusies gan vācu, gan krievu, tas tikai paplašinājis manu redzesloku.

Dārts: Varbūt tāpēc, ka fiziski nav to daudzo fraņču, vācu un citu valodu skolotāju?

FoxRed: Kas nav skaidrs? Ko var ņemties? Piedāvājumu nosaka pieprasījums. Ieraksti savu izvēli un miers. Nebūs pieprasîjuma pēc krievu valodas apguves,nebûs piedāvājuma.

Erny: Es apguvu abas, plus vēl angļu. Vēlāk spāņu… un nevienā brīdī neesmu nožēlojis ka māku kādu no valodām, tikai priecājies. Btw mākot krievu - tagad apgūstu ukraiņu, un diezgan labi saprotu poļu.

Uldis: Tāpēc ka IZM visus šos gadus neko nav darījuši, lai būtu citādāk. Maurots ir daudz, bļauts arī, bet darīts - nekas.

Es: man šķiet 3. klase ir par agru, lai apgūtu krievu valodu, vispirms jāiemāca Latvijas vēsture, pēc tam kādus hibrīdkara elementus kremlis izmanto, un tad ar var studēt krievu valodu.

Ivars: Mārupe- “Paldies par aizpildītajām aptaujām par 2.svešvalodu. Kopā ir 226 atbildes. Kopējais rezultāts ir 50% krievu valoda un 50% vācu valoda.”

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas