Šokējošs notikums Paņevēžā: 13 gadus veca pusaudze ar īpašām vajadzībām gatavojas dzemdībām; aizdomas par izvarošanu

tautaruna.lv 1.marts 2023, 7:30
 
Pixabay.com
Pusaudze pati, visticamāk, nemaz nav sapratusi, ka ir stāvoklī. Mazulim jānāk pasaulē jau martā, vēsta Lietuvas TV3.

Viņa teikusi: "Mammu, man vēderā kaut kas kustas". Aptaujātie kaimiņi brīnās, kā neviens nav pamanījis, ka trīspadsmitgadīgā jauniete ir stāvoklī.

« Šajā gadijumā grūtniecības termiņu noteikt ir ļoti grūti, jo organisms ir nenobriedis. Tas mums ir izaicinājums, noteikt, kad tieši viņai jādzemdē,” stāsta Dzemdību nodaļas vadītājs Raimundas Petrauskas.

Vienlaikus sākta izmeklēšanu par iespējamu izvarošanu.

«Šī pirmstiesas izmeklēšana tika sākta pēc tam, kad sociālais darbinieks, apmeklējot minēto ģimeni, pamanīja, ka nepilngadīgā meitene varētu būt stāvoklī. Pēc šī fakta apstiprināšanas tika uzsākta pirmstiesas izmeklēšana par nepilngadīgas personas izvarošanu," komentē Panevēžas apgabala prokuratūras pārstāve Rasa Stundžiene. Apsūdzības izvirzītas meitenes radiniekam. Tomēr patieso vaininieku izdosies noskaidrot vien tad, kad piedzimis mazulis un varēs veikt DNS testu.
Ģimene, kurā uzaugusa topošā māmiņa, bērnu tiesību aizstāvjiem bija zināma jau daudzus gadus. Ģimeni regulāri apmeklēja sociālais darbinieks. Ģimeni apciemojošajiem speciālistiem pirmās radās aizdomas par iespējamo meitenes seksuālo izmantošanu radās jau 2020.gadā. "Reakcija bija tūlītēja, taču, noskaidrojot visus apstākļus un sadarbībā ar visām institūcijām - tiesībsargājošajām iestādēm un sociālajiem partneriem - tika nolemts, ka meitene ir drošībā. Līdz ar to pirmstiesas izmeklēšana toreiz tika izbeigta, " stāsta L. Statkevičiene.
Kā pastāstīja bērnu tiesību aizsardzības nodaļas pārstāve, meitene šobrīd atrodas drošā vidē, un viņai tiek sniegta visa veida palīdzība. Pēc mazuļa piedzimšanas speciālisti lems par aizgādību, līdz jaunā māmiņa sasniegs pilngadību un, iespējams, pati varēs rūpēties par bērnu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:40

Jaunākās diskusijas