800 eiro stundas laikā! Autovadītājai Rīgā pamatīgs sods

tautaruna.lv 1.marts 2023, 7:00
 
F64
Laura aizmirsusi sev piederošajai automašīnai iegādāties obligāto civiltiesisko apdrošināšanu (OCTA), kā dēļ saņemusi pamatīgu “sitienu” pa maciņu: stundas laikā Rīgā braukšanu bez OCTA divas reizes fiksē fotoradars; jāšķiras no vairāk nekā 800 eiro, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Laura nenoliedz savu vainu - bijusi aizmāršīga. Tomēr uzskaita vairākas nebūšanas pārkāpēju apziņošanā. Sākotnēji viņa domāja, ka piemērtots viens sods par braukšanu bez OCTA 350 eiro apmērā. Saņemot informāciju par Valsts policijas (VP) pieņemto lēmumu, viņa vienojās ar likumsargiem par soda apmaksu pa daļām.

Liels un nepatīkams bija pārsteigums, kad uz deklarēto dzīvesvietu Laurai atsūtīja vēsti no tiesu izpildītāja, kurš ķēries klāt soda naudas piedziņai. Tobrīd sieviete bija neizpratnē, jo iepriekš laikus bija vienojusies ar likumsargiem par soda apmaksu. Vienošanos, uzsākot soda apmaksu, Laura pildīja. Noskaidrojās, ka tiesu izpildītājs piedziņu vērš cita soda sakarā. Izrādās, tajā pašā dienā Rīgā, bet citviet stundu vēlāk konkrēto automašīnu, braucam bez OCTA, fiksēja vēl viens fotoradars. Tā kā par šī soda apmaksu nelikās ne zinis, pie darba ķērās tiesu izpildītājs. Otais pārkāpums automašīnas īpašniecei izmaksāja 350 eiro + 110 eiro par piedziņas izdevumiem.

Laura nevēlējās apzināti izvairīties no otrā soda apmaksas. Tagad viņa atminas, ka e-pastā no Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) vienlaikus saņēma divus ziņojumus par VP pieņemto lēmumu. Tā kā kā tie atsūtīti vienā laikā, arī ziņojumu pavadošais teksts ir identisks, tolaik nosprieda, ka abos ziņojumos runa ir par vienu un to pašu sodu - otra e-pasta pielikumā namaz neiedziļinājās. Laura uzskata, ka par apziņošanu atbildīgajiem vajadzētu e-pasta ziņojumā izcelt informāciju par katru konkrēto pārkāpumu.

Likumsargi saprot problēmu, un, ņemot vērā, ka tehnoloģiskās iespējas attīstās, prāto par risinājumiem, kā automašīnas īpašnieku varētu par pārkāpumu informēt pēc iespējas ātrāk, raidījumam stāstīja Juris Jančevskis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks.

Likumsargi gan atgādina, ka, lai aiztaupītu raizes un saudzētu maku, transportlīdzekļu īpašnieki un turētāji var akceptēt visus iespējamos atgādinājumus par OCTA polises beigu termiņa tuvošanos, piemēram, CSDD e-pakalpojumu vietnē.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Vēl sadaļā

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas