Mājā Rīgas centrā nākas novērot baisus skatus

tautaruna.lv 19.februāris 2023, 14:15
 
Vladislavs Proškins/F64
Merķeļa ielas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji jau pieraduši dzirdēt, kā nelūgti viesi ar kājas spērienu atver viņu mājas kāpņutelpas durvis. Šo spēriena un durvju atsitiena skaņu dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem nākas dzirdēt regulāri, un nekārtība, kas paliek pēc nelūgto viesu ciemošanās, ir prātam neaptverama. Šļirces, asiņainas salvetes, izsmēķi, izkārnījumi un citi atkritumi kāpņutelpā redzami gandrīz katru dienu, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Mājas iedzīvotājs Rihards Ritvars stāsta, ka pieredzējis baisus skatus, piemēram, to, kā kāds narkomāns pie viņa dzīvokļa durvīm vēnās injicē kārtējo narkotiku dozu.

Nelūgti viesi un miera traucētāji mājā esot regulāra parādība. Arī mūsu sarunas laikā vārtrūmē ienāk bezkaunīgs garāmgājējs, kurš kameras priekšā nokārto savas dabiskās vajadzības. Ik pa brīdim gaisu izošņā kāds Riharda Ritvara jau iepriekš kāpņutelpā sastapts vīrietis, kurš, ieraugot filmēšanas komandu, tomēr dodas prom.

Mājas kāpņutelpā joprojām ož pēc deguma. Te 2021. gada aprīlī izcēlās ugunsgrēks nelegālā hostelī ēkas augšējā stāvā, kurā dzīvību zaudēja deviņi cilvēki. Jau tolaik māju bieži apmeklējuši aizdomīgi tipi un ieejas durvju kods bijis zināms katram garāmgājējam.

Pašvaldības policijā atklāj, ka kopumā pēdējo 13 mēnešu laikā saņemti 18 palīgā saucieni no Merķeļa ielas nama iedzīvotājiem.

Policijas pārstāvis Toms Sadovskis atklāj, ka pērnā gada nogalē saņemts lūgums no nama apsaimniekotāja veikt biežāku likumsargu apsekošanu Merķeļa ielas namā, taču pašvaldības policija aicinājusi rast risinājumus tam, lai ēkā neiekļūtu nepiederošas personas. Tam piekrīt arī nama iedzīvotāji, kuri vairākkārt aicinājuši pārvaldnieku nomainīt viegli attaisāmās ieejas durvis, taču - bez panākumiem.

Nama pārvaldnieks, SIA “Manas mājas” skaidro, ka regulāri tiekot mainīts mājas durvju kods un tīrību uzturot sētniece, par kuras papildu slodzi iedzīvotājiem neliekot maksāt.

“Jau pagājušajā gadā, lai uzlabotu drošību un ierobežotu nepiederošu personu kustību īpašumā, iedzīvotājiem piedāvājām dažādus risinājumus - aprīkot mājas arkas iebraucamo vārtu durvis ar elektronisko piekļuves kodu un laika releju, kas pēc atvēršanas ar čipu nodrošinātu vārtu automātisku aizvēršanos, piedāvājām drošāku durvju uzstādīšanu ar citu pieejas kodu mehānismu. Taču mājas īpašnieki ar balsu vairākumu nobalsoja pret šiem pārvaldnieka ierosinātajiem pasākumiem drošības situācijas uzlabošanai.”

Daudzstāvu nama iemītnieki ir pārliecināti, ka tik kritiskā situācijā apsaimniekotājiem durvis vajadzētu nomainīt arī bez vairākuma īpašnieku atbalsta.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:04

Jaunākās diskusijas