"Kā jau daudzi minējuši, to sauc par “overbooking” jeb standarta praksi aviācijā, kad tiek pārdotas papildu sēdvietas, jo aptuveni 3-4% neierodas uz reisu. Retajos gadījumos, kad iekāpšanu jāatsaka, pasažieris saņem kompensāciju, aprūpi un reisu alternatīvas bezmaksas," skaidrojot situāciju, mikroblogošanas vietnē twitter norāda kompānijas "airBaltic" pārstājvi.
Kompānija arī paskaidrojusi, ka pildus detaļas par overbooking un tā ieguvumiem no IATA (Starptautiskās Gaisa Transporta Asociācijas) lasāmas šajā dokumentā.
Labvakar! Kā jau daudzi minējuši, to sauc par “overbooking” jeb standarta praksi aviācijā, kad tiek pārdotas papildu sēdvietas, jo aptuveni 3-4% neierodas uz reisu. ⁰Retajos gadījumos, kad iekāpšanu jāatsaka, pasažieris saņem kompensāciju, aprūpi un reisu alternatīvas bezmaksas.
— airBaltic (@airBaltic) July 10, 2022
Tiesa, šis nav vienīgais pēdējā laika gadījums, kad kompānijas klienti publiski izteikuši neapmierinātību ar uzņēmuma īstenoto praksi. Rīdzinieks Atis jau janvārī vēlējās visai ģimenei iegādāties lidmašīnas biļetes uz Spāniju. Apskatīja vairākus piedāvājumus, taču nosliecās par labu pašmāju aviokompānijai “airBaltic”, par papildu samaksu izvēlējās sēdvietas un gaidīja jūniju, kad varēs doties ceļā. Cerējis lidot ar jauno lidmašīnu, taču reģistrēšanās dienā viņš piedzīvoja vilšanos, vēsta raidījums "Bez Tabu". Vairāk par šo situāciju lasi šeit.
Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.